February 14, 2020
|
North Central-Res/Rec Center - Naperville, IL
|
200m (Flat)
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCAA DII Auto NCAA DII Prov NJCAA

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Maya Ordonez FR-1 U. of Chicago 2:21.38 10
2 Ashley Buado SR-4 North Central (Ill.) 2:21.84 8
3 Nikki Rong FR-1 North Central (Ill.) 2:22.16 6
4 Chelsea Miskelley SR-4 Hope 2:24.71 5
5 Sally Hansma SR-4 Hope 2:25.30 4
6 Rachael Vaccaro SO-2 North Central (Ill.) 2:25.95 3
7 Anastasia Tucker FR-1 Hope 2:26.01 2
8 Jacinda Cole JR-3 Hope 2:26.70 1
9 Leah Ulrich FR-1 U. of Chicago 2:26.93 -
10 Heleyna Tucker FR-1 Hope 2:27.02 -
11 Alexis Henz JR-3 North Central (Ill.) 2:27.10 -
12 Dianna Gagnon SO-2 Wheaton (Ill.) 2:28.80 -
13 Sara Bastin JR-3 Olivet Nazarene 2:29.94 -
14 Caroline Kimble SO-2 Wheaton (Ill.) 2:29.99 -
15 Paula Gomes SO-2 U. of Chicago 2:30.07 -
16 Annabelle Burns SO-2 U. of Chicago 2:30.09 -
17 Emma Fisler JR-3 Wheaton (Ill.) 2:30.61 -
18 Taylor Cogdell JR-3 Olivet Nazarene 2:30.86 -
19 Abbey Galusha SR-4 Lewis 2:31.34 -
20 Bettina Taxer SR-4 Olivet Nazarene 2:31.49 -
21 Gaby Sanchez SR-4 Lewis 2:32.15 -
22 Roxanne Temple SO-2 Harper College 2:32.49 -
23 Alexis Kamp FR-1 Olivet Nazarene 2:32.63 -
24 Alyssa Milligan SO-2 Wheaton (Ill.) 2:33.14 -
25 Arianna Amill-Ramos JR-3 Lewis 2:34.57 -
26 Erin Kloostra SO-2 Hope 2:35.03 -
27 Jolene Mantoan FR-1 Olivet Nazarene 2:35.53 -
28 Jackie Rosa SO-2 U. of Chicago 2:36.13 -
29 Shaylinn Aver FR-1 DuPage 2:36.70 -
30 Kathryn Selenko FR-1 Hope 2:37.01 -
31 Emily Jackson SR-4 Hope 2:37.04 -
32 Sophia VanderKooy SR-4 Hope 2:37.25 -
33 Sophia Becker SR-4 Wheaton (Ill.) 2:37.53 -
34 Samantha Schermerhorn FR-1 Hope 2:37.63 -
35 Jackie Eck JR-3 Lewis 2:38.35 -
36 Natalie Cook JR-3 North Central (Ill.) 2:38.38 -
37 Wilma Rishko SO-2 Harper College 2:40.11 -
38 Chloe Veth FR-1 Wheaton (Ill.) 2:40.45 -
39 MacKenzie Rumbold SO-2 Olivet Nazarene 2:41.10 -
40 Cassidy Thornburg SR-4 Wheaton (Ill.) 2:42.21 -
41 Allyson McLaughlin JR-3 North Central (Ill.) 2:43.07 -
42 Alaina Brennan FR-1 Olivet Nazarene 2:44.14 -
43 Sarah Cannon SO-2 Hope 2:52.93 -
44 Michaela Roys SO-2 Olivet Nazarene 2:53.52 -
45 Marisa Guidone FR-1 Hope 2:59.23 -
46 Hannah Gray SO-2 Hope 2:59.66 -
47 Emma Wabel JR-3 Hope 3:03.04 -
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Gaby Sanchez SR-4 Lewis 2:32.15 -
25 Arianna Amill-Ramos JR-3 Lewis 2:34.57 -
27 Jolene Mantoan FR-1 Olivet Nazarene 2:35.53 -
37 Wilma Rishko SO-2 Harper College 2:40.11 -
39 MacKenzie Rumbold SO-2 Olivet Nazarene 2:41.10 -
40 Cassidy Thornburg SR-4 Wheaton (Ill.) 2:42.21 -
41 Allyson McLaughlin JR-3 North Central (Ill.) 2:43.07 -
42 Alaina Brennan FR-1 Olivet Nazarene 2:44.14 -
43 Sarah Cannon SO-2 Hope 2:52.93 -
44 Michaela Roys SO-2 Olivet Nazarene 2:53.52 -
45 Marisa Guidone FR-1 Hope 2:59.23 -
46 Hannah Gray SO-2 Hope 2:59.66 -
47 Emma Wabel JR-3 Hope 3:03.04 -
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Emma Fisler JR-3 Wheaton (Ill.) 2:30.61 -
18 Taylor Cogdell JR-3 Olivet Nazarene 2:30.86 -
20 Bettina Taxer SR-4 Olivet Nazarene 2:31.49 -
22 Roxanne Temple SO-2 Harper College 2:32.49 -
23 Alexis Kamp FR-1 Olivet Nazarene 2:32.63 -
24 Alyssa Milligan SO-2 Wheaton (Ill.) 2:33.14 -
26 Erin Kloostra SO-2 Hope 2:35.03 -
30 Kathryn Selenko FR-1 Hope 2:37.01 -
31 Emily Jackson SR-4 Hope 2:37.04 -
33 Sophia Becker SR-4 Wheaton (Ill.) 2:37.53 -
34 Samantha Schermerhorn FR-1 Hope 2:37.63 -
38 Chloe Veth FR-1 Wheaton (Ill.) 2:40.45 -
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Heleyna Tucker FR-1 Hope 2:27.02 -
11 Alexis Henz JR-3 North Central (Ill.) 2:27.10 -
12 Dianna Gagnon SO-2 Wheaton (Ill.) 2:28.80 -
13 Sara Bastin JR-3 Olivet Nazarene 2:29.94 -
14 Caroline Kimble SO-2 Wheaton (Ill.) 2:29.99 -
15 Paula Gomes SO-2 U. of Chicago 2:30.07 -
16 Annabelle Burns SO-2 U. of Chicago 2:30.09 -
19 Abbey Galusha SR-4 Lewis 2:31.34 -
28 Jackie Rosa SO-2 U. of Chicago 2:36.13 -
29 Shaylinn Aver FR-1 DuPage 2:36.70 -
32 Sophia VanderKooy SR-4 Hope 2:37.25 -
35 Jackie Eck JR-3 Lewis 2:38.35 -
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Maya Ordonez FR-1 U. of Chicago 2:21.38 10
2 Ashley Buado SR-4 North Central (Ill.) 2:21.84 8
3 Nikki Rong FR-1 North Central (Ill.) 2:22.16 6
4 Chelsea Miskelley SR-4 Hope 2:24.71 5
5 Sally Hansma SR-4 Hope 2:25.30 4
6 Rachael Vaccaro SO-2 North Central (Ill.) 2:25.95 3
7 Anastasia Tucker FR-1 Hope 2:26.01 2
8 Jacinda Cole JR-3 Hope 2:26.70 1
9 Leah Ulrich FR-1 U. of Chicago 2:26.93 -
36 Natalie Cook JR-3 North Central (Ill.) 2:38.38 -