February 21, 2020
|
Saint Olaf College-Tostrud Center - Northfield, MN
|
200m (Flat)

Women's 60 Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Laura Kammer SR-4 St. Olaf 9.31 12.11 9.31 6.89 7.82 6.99 11.64
2 Beth Parlin SR-4 Hamline 9.32 9.70 10.91 11.00 10.82 8.30 11.56
3 Paige Woldt JR-3 St. Olaf 9.63 6.94 10.69 7.52 9.35 11.17 10.50
4 Jasmine Loving JR-3 Macalester 9.71 9.23 10.59 9.13 11.56 8.16 11.46
5 Grace Blanchette FR-1 Carleton 9.79 11.36 8.42 7.84 11.75 10.48 12.63
6 Anna Duffy FR-1 St. Olaf 9.84 7.09 9.25 9.45 10.34 10.73 12.50
7 Syri Williams JR-3 Bethel (Minn.) 9.86 10.85 7.10 9.27 9.37 7.60 10.06

Women's 60 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Laura Kammer SR-4 St. Olaf 10.86 10.58 9.36
2 Beth Parlin SR-4 Hamline 9.29 11.39 9.57
3 Paige Woldt JR-3 St. Olaf 8.57 7.23 9.63
4 Anna Duffy FR-1 St. Olaf 7.62 8.99 9.77
5 Elsie Lundquist JR-3 St. Catherine (Minn.) 8.65 7.57 9.83
6 Grace Blanchette FR-1 Carleton 11.92 7.98 9.85
7 Jasmine Loving JR-3 Macalester 12.64 8.20 9.87
8 Syri Williams JR-3 Bethel (Minn.) 11.97 10.78 9.89
9 Anna Grove JR-3 Carleton 10.36 7.04 10.05
10 Stephanie Pickthorn SO-2 St. Benedict 8.26 11.89 10.07
11 Sydney Marsh SO-2 Carleton 8.27 7.16 10.08
12 Olivia Hoff SO-2 St. Benedict 11.07 12.83 10.34
13 Aoife Zamacona SO-2 Hamline 10.53 8.51 10.63
14 Hannah King FR-1 Bethel (Minn.) 12.80 7.66 10.94
15 Eve Farrell SO-2 Carleton 13.87 10.71 11.27
16 Megan Nowak SO-2 Northwestern (Minn.) 8.13 12.41 11.28
17 Cynthia Garcia Balmaceda SO-2 Bethel (Minn.) 13.89 13.21 11.29
18 Katie Danielzuk FR-1 Hamline 12.60 10.22 11.88
19 Abby Hagen FR-1 Crown 14.77 15.41 12.84
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Laura Kammer SR-4 St. Olaf 9.36 10.67 9.36
4 Anna Duffy FR-1 St. Olaf 7.82 8.50 9.77
5 Elsie Lundquist JR-3 St. Catherine (Minn.) 7.47 8.65 9.83
12 Olivia Hoff SO-2 St. Benedict 11.89 12.31 10.34
15 Eve Farrell SO-2 Carleton 11.16 9.47 11.27
16 Megan Nowak SO-2 Northwestern (Minn.) 11.62 8.58 11.28
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Paige Woldt JR-3 St. Olaf 9.63
6 Grace Blanchette FR-1 Carleton 9.85
7 Jasmine Loving JR-3 Macalester 9.87
10 Stephanie Pickthorn SO-2 St. Benedict 10.07
17 Cynthia Garcia Balmaceda SO-2 Bethel (Minn.) 11.29
18 Katie Danielzuk FR-1 Hamline 11.88
19 Abby Hagen FR-1 Crown 12.84
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
2 Beth Parlin SR-4 Hamline 10.63 9.57 10.15
8 Syri Williams JR-3 Bethel (Minn.) 11.58 9.89 12.27
9 Anna Grove JR-3 Carleton 8.75 10.05 12.67
11 Sydney Marsh SO-2 Carleton 9.28 10.08 12.70
13 Aoife Zamacona SO-2 Hamline 7.76 10.63 12.12
14 Hannah King FR-1 Bethel (Minn.) 9.63 10.94 10.94