February 21, 2020
|
Saint Olaf College-Tostrud Center - Northfield, MN
|
200m (Flat)

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Berit Hudson Rasmussen SR-4 Carleton 5:18.25
2 Rainey Tilley FR-1 Carleton 5:20.88
3 Ruthie Boyd SR-4 Carleton 5:24.54
4 Lydia Simpson SR-4 Macalester 5:24.99
5 Emma Maxtutis SR-4 Macalester 5:28.70
6 Meredith Moore SR-4 St. Olaf 5:29.00
7 Anya Swanson SO-2 St. Catherine (Minn.) 5:29.25
8 Anna Hage JR-3 Bethel (Minn.) 5:33.24
9 Julia Clark JR-3 St. Catherine (Minn.) 5:35.90
10 Kayla Hostetler SR-4 Macalester 5:37.08
11 Anya Wolterman SR-4 Macalester 5:37.59
12 Sarah Shapiro FR-1 Carleton 5:38.74
13 Grace Leslie JR-3 Carleton 5:39.65
14 Estelle Timar-Wilcox SO-2 Macalester 5:39.67
15 Morgan Brandt FR-1 St. Catherine (Minn.) 5:40.28
16 Sophia Prichard FR-1 Carleton 5:40.63
17 Allegra Pihlaja JR-3 Carleton 5:40.66
18 Anya Ptacek SR-4 Macalester 5:41.09
19 Emily Danzl FR-1 Hamline 5:43.38
20 Ruth Claycomb FR-1 Macalester 5:45.39
21 Marte Borgmann FR-1 Carleton 5:45.39
22 Holly Gordon JR-3 St. Olaf 5:49.71
23 Noelle Diekman JR-3 Bethel (Minn.) 5:50.12
24 Emma Higgins SR-4 Macalester 5:50.88
25 Jena Wachowiak JR-3 St. Benedict 5:51.93
26 Lauren Bitner FR-1 St. Olaf 5:54.16
27 Zoe Plechaty FR-1 St. Olaf 5:56.60
28 Charlotte Adams FR-1 Hamline 5:57.40
29 Augusta Fricke SO-2 Macalester 5:58.01
30 Rachel Percy SO-2 Macalester 6:01.95
31 Sophia Waters FR-1 St. Olaf 6:04.13
32 Karee Joedeman JR-3 Northwestern (Minn.) 6:05.33
33 Caroline Osborne SR-4 St. Benedict 6:12.16
34 Jessica Darling SO-2 Crown 6:12.76
35 Claire Iversen SO-2 St. Benedict 6:19.29
36 Grace Wunderlich FR-1 Northwestern (Minn.) 6:20.08
37 Rebeka Daniel FR-1 St. Catherine (Minn.) 6:21.09
38 Tamara Ehrich SO-2 Northwestern (Minn.) 6:32.02
39 Alexis Peiffer FR-1 Northwestern (Minn.) 6:48.02
40 Emma Heino FR-1 Northwestern (Minn.) 7:13.39
41 Kara Sheehan FR-1 Northwestern (Minn.) 7:37.38
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
23 Noelle Diekman JR-3 Bethel (Minn.) 5:50.12
24 Emma Higgins SR-4 Macalester 5:50.88
27 Zoe Plechaty FR-1 St. Olaf 5:56.60
28 Charlotte Adams FR-1 Hamline 5:57.40
30 Rachel Percy SO-2 Macalester 6:01.95
31 Sophia Waters FR-1 St. Olaf 6:04.13
32 Karee Joedeman JR-3 Northwestern (Minn.) 6:05.33
33 Caroline Osborne SR-4 St. Benedict 6:12.16
34 Jessica Darling SO-2 Crown 6:12.76
35 Claire Iversen SO-2 St. Benedict 6:19.29
36 Grace Wunderlich FR-1 Northwestern (Minn.) 6:20.08
37 Rebeka Daniel FR-1 St. Catherine (Minn.) 6:21.09
38 Tamara Ehrich SO-2 Northwestern (Minn.) 6:32.02
39 Alexis Peiffer FR-1 Northwestern (Minn.) 6:48.02
40 Emma Heino FR-1 Northwestern (Minn.) 7:13.39
41 Kara Sheehan FR-1 Northwestern (Minn.) 7:37.38
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Julia Clark JR-3 St. Catherine (Minn.) 5:35.90
11 Anya Wolterman SR-4 Macalester 5:37.59
12 Sarah Shapiro FR-1 Carleton 5:38.74
14 Estelle Timar-Wilcox SO-2 Macalester 5:39.67
15 Morgan Brandt FR-1 St. Catherine (Minn.) 5:40.28
17 Allegra Pihlaja JR-3 Carleton 5:40.66
18 Anya Ptacek SR-4 Macalester 5:41.09
19 Emily Danzl FR-1 Hamline 5:43.38
20 Ruth Claycomb FR-1 Macalester 5:45.39
21 Marte Borgmann FR-1 Carleton 5:45.39
22 Holly Gordon JR-3 St. Olaf 5:49.71
25 Jena Wachowiak JR-3 St. Benedict 5:51.93
26 Lauren Bitner FR-1 St. Olaf 5:54.16
29 Augusta Fricke SO-2 Macalester 5:58.01
Women's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Berit Hudson Rasmussen SR-4 Carleton 5:18.25
2 Rainey Tilley FR-1 Carleton 5:20.88
3 Ruthie Boyd SR-4 Carleton 5:24.54
4 Lydia Simpson SR-4 Macalester 5:24.99
5 Emma Maxtutis SR-4 Macalester 5:28.70
6 Meredith Moore SR-4 St. Olaf 5:29.00
7 Anya Swanson SO-2 St. Catherine (Minn.) 5:29.25
8 Anna Hage JR-3 Bethel (Minn.) 5:33.24
10 Kayla Hostetler SR-4 Macalester 5:37.08
13 Grace Leslie JR-3 Carleton 5:39.65
16 Sophia Prichard FR-1 Carleton 5:40.63