February 26, 2021
|
Flagler Palm Coast - Bunnell, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Rheinhardt Harrison JR Nease 1:52.20 10
2 Bradley Ball SR Nease 1:59.62 8
3 James Vega SR Nease 2:00.60 6
4 Alex Bendig JR Fleming Island 2:00.73 5
5 Michael Lyon SR Fleming Island 2:02.37 4
6 Ashton Deriso SR Forest 2:02.74 3
7 Joshua Cills SR Ponte Vedra 2:02.90 2
8 Daniel Reyes SR Spruce Creek 2:03.90 1
9 Julian Bautista JR St. Francis 2:04.49 -
10 Chris Hill JR New Smyrna Beach 2:04.52 -
11 Jack McDade SR Fleming Island 2:05.30 -
12 Brendan O'Quinn SR Father Lopez 2:05.58 -
13 Benjamin Koppman JR St. Augustine 2:05.67 -
14 Kiran Jaishankar SR Buchholz 2:07.12 -
15 Chase McKee SR New Smyrna Beach 2:07.45 -
16 Darnell Rooplal SR Atlantic (PO) 2:07.85 -
17 Joshua Adolphson SO Buchholz 2:08.01 -
18 Colin Olson SR Ponte Vedra 2:08.08 -
19 Bryce Ingle SR Nease 2:09.95 -
20 Bela Schein SR St. Augustine 2:10.35 -
21 Luke Melson FR Fleming Island 2:10.78 -
22 Brandon Stowell-Campos SR Nease 2:10.99 -
23 Garret Hacking SO St. Augustine 2:12.37 -
24 Aiden Barnett JR Flagler Palm Coast 2:12.99 -
25 Tyler Sintscha SO University (OC) 2:13.11 -
26 Andrew Gazzoli SO Father Lopez 2:14.85 -
27 Benjamin Bradley SO University (OC) 2:15.07 -
28 Jonathan Pritt SR Buchholz 2:17.21 -
29 Ryan Elfring SO Forest 2:17.49 -
30 Noah Connor JR Nease 2:17.53 -
31 Noah Ennabili FR DeLand 2:18.46 -
32 James Brice JR Ponte Vedra 2:19.54 -
33 Mason Maddox SO Father Lopez 2:19.68 -
34 Reed Wilgers SO DeLand 2:21.07 -
35 Landon Gonzalez SO Flagler Palm Coast 2:21.76 -
36 David Fasking SO University (OC) 2:21.86 -
37 Colin McDonnell SR Father Lopez 2:22.51 -
38 Diego De La Vega FR DeLand 2:22.68 -
39 Chris Murdock FR First Baptist (Bunnell) 2:23.01 -
40 Nicholas Vojtisek JR Spruce Creek 2:23.16 -
41 Sam lagassa   St. Joseph 2:24.84 -
42 Ayden Burns FR DeLand 2:25.64 -
43 Logan Lanham FR St. Joseph 2:25.67 -
44 Joseph Vanderhoff SO Fernandina Beach 2:25.95 -
45 Barry Sherman JR Atlantic (PO) 2:26.47 -
46 Jimar Barrett SR Forest 2:26.66 -
47 Josiah Tejeda SO Deltona 2:28.17 -
48 Dallas Brandon FR New Smyrna Beach 2:30.29 -
49 Jude Parker FR St. Francis 2:31.14 -
50 Brayden Gleason SO Forest 2:33.32 -
51 Christopher Matthews JR Flagler Palm Coast 2:34.09 -
52 Freddy Tejada JR Deltona 2:36.22 -
53 Lincoln Davis SO Deltona 2:36.75 -
54 Jacob Stisser   St. Joseph 2:40.15 -
55 Kenny Nickerson JR Deltona 2:40.26 -
56 Chase Magee FR Flagler Palm Coast 2:41.03 -
57 Thomas Sturges JR New Smyrna Beach 2:42.61 -
58 Joshua Sanchez SO Fernandina Beach 2:43.46 -
59 Matthew Stark SO St. Francis 2:45.41 -
60 Connor Dailey SR St. Francis 2:47.70 -
61 Jonathon Ligeikis SO Fernandina Beach 2:49.27 -
62 Ryan Gayton FR Spruce Creek 2:49.41 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
33 Mason Maddox SO Father Lopez 2:19.68 -
43 Logan Lanham FR St. Joseph 2:25.67 -
44 Joseph Vanderhoff SO Fernandina Beach 2:25.95 -
48 Dallas Brandon FR New Smyrna Beach 2:30.29 -
49 Jude Parker FR St. Francis 2:31.14 -
51 Christopher Matthews JR Flagler Palm Coast 2:34.09 -
52 Freddy Tejada JR Deltona 2:36.22 -
53 Lincoln Davis SO Deltona 2:36.75 -
54 Jacob Stisser   St. Joseph 2:40.15 -
55 Kenny Nickerson JR Deltona 2:40.26 -
58 Joshua Sanchez SO Fernandina Beach 2:43.46 -
59 Matthew Stark SO St. Francis 2:45.41 -
60 Connor Dailey SR St. Francis 2:47.70 -
61 Jonathon Ligeikis SO Fernandina Beach 2:49.27 -
62 Ryan Gayton FR Spruce Creek 2:49.41 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Benjamin Bradley SO University (OC) 2:15.07 -
28 Jonathan Pritt SR Buchholz 2:17.21 -
29 Ryan Elfring SO Forest 2:17.49 -
30 Noah Connor JR Nease 2:17.53 -
31 Noah Ennabili FR DeLand 2:18.46 -
34 Reed Wilgers SO DeLand 2:21.07 -
36 David Fasking SO University (OC) 2:21.86 -
37 Colin McDonnell SR Father Lopez 2:22.51 -
38 Diego De La Vega FR DeLand 2:22.68 -
39 Chris Murdock FR First Baptist (Bunnell) 2:23.01 -
40 Nicholas Vojtisek JR Spruce Creek 2:23.16 -
41 Sam lagassa   St. Joseph 2:24.84 -
42 Ayden Burns FR DeLand 2:25.64 -
46 Jimar Barrett SR Forest 2:26.66 -
47 Josiah Tejeda SO Deltona 2:28.17 -
50 Brayden Gleason SO Forest 2:33.32 -
56 Chase Magee FR Flagler Palm Coast 2:41.03 -
57 Thomas Sturges JR New Smyrna Beach 2:42.61 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Michael Lyon SR Fleming Island 2:02.37 4
14 Kiran Jaishankar SR Buchholz 2:07.12 -
17 Joshua Adolphson SO Buchholz 2:08.01 -
18 Colin Olson SR Ponte Vedra 2:08.08 -
19 Bryce Ingle SR Nease 2:09.95 -
21 Luke Melson FR Fleming Island 2:10.78 -
22 Brandon Stowell-Campos SR Nease 2:10.99 -
23 Garret Hacking SO St. Augustine 2:12.37 -
24 Aiden Barnett JR Flagler Palm Coast 2:12.99 -
25 Tyler Sintscha SO University (OC) 2:13.11 -
26 Andrew Gazzoli SO Father Lopez 2:14.85 -
32 James Brice JR Ponte Vedra 2:19.54 -
35 Landon Gonzalez SO Flagler Palm Coast 2:21.76 -
45 Barry Sherman JR Atlantic (PO) 2:26.47 -
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Rheinhardt Harrison JR Nease 1:52.20 10
2 Bradley Ball SR Nease 1:59.62 8
3 James Vega SR Nease 2:00.60 6
4 Alex Bendig JR Fleming Island 2:00.73 5
6 Ashton Deriso SR Forest 2:02.74 3
7 Joshua Cills SR Ponte Vedra 2:02.90 2
8 Daniel Reyes SR Spruce Creek 2:03.90 1
9 Julian Bautista JR St. Francis 2:04.49 -
10 Chris Hill JR New Smyrna Beach 2:04.52 -
11 Jack McDade SR Fleming Island 2:05.30 -
12 Brendan O'Quinn SR Father Lopez 2:05.58 -
13 Benjamin Koppman JR St. Augustine 2:05.67 -
15 Chase McKee SR New Smyrna Beach 2:07.45 -
16 Darnell Rooplal SR Atlantic (PO) 2:07.85 -
20 Bela Schein SR St. Augustine 2:10.35 -