February 26, 2021
|
Flagler Palm Coast - Bunnell, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nichole Harris SR Forest 2:20.38 10
2 Victoria Valdez SR Spruce Creek 2:24.52 8
3 Allison Drummond SR Buchholz 2:26.93 6
4 Gabriella Berardi SR Ponte Vedra 2:28.65 5
5 Olivia Gardner SO New Smyrna Beach 2:29.67 4
6 Emma Schlageter SR New Smyrna Beach 2:30.74 3
7 Sydney Neira SO DeLand 2:32.35 2
8 Mei Chiang JR Fleming Island 2:33.16 1
9 Reilly Barber JR St. Augustine 2:33.21 -
10 Katelyn Lawrence FR St. Augustine 2:35.31 -
11 Delaney Stephens SO Spruce Creek 2:36.27 -
12 Amelia Tackling FR Ponte Vedra 2:36.33 -
13 Katie Thompson SO Fleming Island 2:36.99 -
14 Mia Cuevas SO Nease 2:38.60 -
15 Millie Adin JR St. Francis 2:39.04 -
16 Averie Brannigan JR Ponte Vedra 2:39.18 -
17 Jenna Baumann SR DeLand 2:39.67 -
18 Riley Carter SR New Smyrna Beach 2:41.09 -
19 McKenna Casimir JR Flagler Palm Coast 2:41.51 -
20 Shayla Hacking SR St. Augustine 2:41.78 -
21 Hilaree Vega FR Ponte Vedra 2:42.47 -
22 Madie Thompson SO Fleming Island 2:44.63 -
23 Anna Tolbert SR Spruce Creek 2:45.40 -
24 Autumn Herman SO Nease 2:45.44 -
25 Journee Martin FR Forest 2:45.52 -
26 Karah McElhone SR St. Augustine 2:45.97 -
27 Elliott Baker JR Fleming Island 2:46.24 -
28 Ashlyn Deutscher SO Forest 2:46.27 -
29 Kylie Moylan FR Father Lopez 2:48.14 -
30 Karah Culley JR Fernandina Beach 2:49.29 -
31 Peyton Crevasse JR Nease 2:49.63 -
32 Megan Swearingen JR Flagler Palm Coast 2:50.07 -
33 Shea Keelen SO Father Lopez 2:50.30 -
34 Chloe Caven FR DeLand 2:50.47 -
35 Sage Chapman JR New Smyrna Beach 2:51.01 -
36 Maggie Whisler FR Buchholz 2:51.63 -
37 Cheyenne Hulsey SO Matanzas 2:52.60 -
38 Kayleigh Johnson SO Flagler Palm Coast 2:53.24 -
39 Carina Tavares SO Matanzas 2:54.97 -
40 Allison Peck SO Father Lopez 3:02.17 -
41 Jenna-Marie Dillon FR University (OC) 3:02.53 -
42 Riley Cheronis SO St. Francis 3:11.14 -
43 Aislinn Bell FR Fernandina Beach 3:13.58 -
44 Emma Noell FR Deltona 3:16.58 -
45 Lillie Pickens FR University (OC) 3:17.28 -
46 Jazmine Vargas SO University (OC) 3:17.52 -
47 Anna Wilson FR Forest 3:18.84 -
48 Gianna Sciales SO Fernandina Beach 3:21.10 -
49 Hanna Garner JR Fernandina Beach 3:24.51 -
50 Ella Grabow FR St. Francis 3:30.74 -
51 Paige Magary SR St. Francis 3:31.26 -
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
24 Autumn Herman SO Nease 2:45.44 -
29 Kylie Moylan FR Father Lopez 2:48.14 -
30 Karah Culley JR Fernandina Beach 2:49.29 -
33 Shea Keelen SO Father Lopez 2:50.30 -
34 Chloe Caven FR DeLand 2:50.47 -
36 Maggie Whisler FR Buchholz 2:51.63 -
37 Cheyenne Hulsey SO Matanzas 2:52.60 -
39 Carina Tavares SO Matanzas 2:54.97 -
40 Allison Peck SO Father Lopez 3:02.17 -
41 Jenna-Marie Dillon FR University (OC) 3:02.53 -
42 Riley Cheronis SO St. Francis 3:11.14 -
43 Aislinn Bell FR Fernandina Beach 3:13.58 -
44 Emma Noell FR Deltona 3:16.58 -
45 Lillie Pickens FR University (OC) 3:17.28 -
47 Anna Wilson FR Forest 3:18.84 -
48 Gianna Sciales SO Fernandina Beach 3:21.10 -
49 Hanna Garner JR Fernandina Beach 3:24.51 -
50 Ella Grabow FR St. Francis 3:30.74 -
51 Paige Magary SR St. Francis 3:31.26 -
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Reilly Barber JR St. Augustine 2:33.21 -
13 Katie Thompson SO Fleming Island 2:36.99 -
16 Averie Brannigan JR Ponte Vedra 2:39.18 -
17 Jenna Baumann SR DeLand 2:39.67 -
18 Riley Carter SR New Smyrna Beach 2:41.09 -
22 Madie Thompson SO Fleming Island 2:44.63 -
25 Journee Martin FR Forest 2:45.52 -
26 Karah McElhone SR St. Augustine 2:45.97 -
27 Elliott Baker JR Fleming Island 2:46.24 -
28 Ashlyn Deutscher SO Forest 2:46.27 -
31 Peyton Crevasse JR Nease 2:49.63 -
32 Megan Swearingen JR Flagler Palm Coast 2:50.07 -
35 Sage Chapman JR New Smyrna Beach 2:51.01 -
38 Kayleigh Johnson SO Flagler Palm Coast 2:53.24 -
46 Jazmine Vargas SO University (OC) 3:17.52 -
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nichole Harris SR Forest 2:20.38 10
2 Victoria Valdez SR Spruce Creek 2:24.52 8
3 Allison Drummond SR Buchholz 2:26.93 6
4 Gabriella Berardi SR Ponte Vedra 2:28.65 5
5 Olivia Gardner SO New Smyrna Beach 2:29.67 4
6 Emma Schlageter SR New Smyrna Beach 2:30.74 3
7 Sydney Neira SO DeLand 2:32.35 2
8 Mei Chiang JR Fleming Island 2:33.16 1
10 Katelyn Lawrence FR St. Augustine 2:35.31 -
11 Delaney Stephens SO Spruce Creek 2:36.27 -
12 Amelia Tackling FR Ponte Vedra 2:36.33 -
14 Mia Cuevas SO Nease 2:38.60 -
15 Millie Adin JR St. Francis 2:39.04 -
19 McKenna Casimir JR Flagler Palm Coast 2:41.51 -
20 Shayla Hacking SR St. Augustine 2:41.78 -
21 Hilaree Vega FR Ponte Vedra 2:42.47 -
23 Anna Tolbert SR Spruce Creek 2:45.40 -