February 26, 2021
|
Satellite - Satellite Beach, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Graeme Burns SR Satellite 2:00.28 10
2 Chase Robbins SR Celebration 2:02.37 8
3 Noah Musselwhite SO Mount Dora Christian 2:04.00 6
4 Riley Novack SO Mount Dora Christian 2:04.44 5
5 Michael Eiken SR Celebration 2:05.08 4
6 Ian Kalra JR Cocoa Beach 2:07.23 3
7 Bertram Pratt SR Rockledge 2:07.40 2
8 Riley Burrup JR Viera 2:07.98 1
9 Jackson Dejesus SO Circle Christian 2:10.12 -
10 Jaiden Martingano SO Melbourne 2:11.80 -
11 Clarence Derisme JR Bayside 2:12.24 -
12 Alex Hilmes JR West Shore 2:12.39 -
13 Austin Harvey SR Cocoa 2:12.69 -
14 Thomas Neeld SO Circle Christian 2:12.79 -
15 Jaden Seamen SR Astronaut 2:12.87 -
16 Ben Gearhart JR Viera 2:13.01 -
17 Daniel Kryc JR Astronaut 2:13.12 -
18 Keyshawn Williams FR Heritage 2:13.42 -
19 Daniel Reinecke JR Heritage 2:14.01 -
20 Josiah Price SO Rockledge 2:14.17 -
21 Aidan Carroll SO Viera 2:15.19 -
22 Andrew Watkins JR Bayside 2:15.67 -
23 Connor Wallace SR Circle Christian 2:16.71 -
24 Seth Day SR Heritage 2:16.80 -
25 Avier Thomas SO Titusville 2:16.81 -
26 Noah Atwell JR Circle Christian 2:17.07 -
27 Brandon Crawford SR Heritage 2:17.54 -
28 Adrian Delia SO West Shore 2:17.86 -
29 Erick Rochette FR Space Coast 2:17.90 -
30 Tommy Tibbets JR Cocoa Beach 2:19.71 -
31 Andrew Hill SR Rockledge 2:20.03 -
32 Gabriel Good JR Melbourne 2:20.30 -
33 Wenn Gilbertson 8 Cocoa Beach 2:20.61 -
34 Garrett Tinker FR Holy Trinity 2:21.43 -
35 Thomas Bloom SR Titusville 2:21.52 -
36 Tyler Ptague SO Cocoa 2:22.73 -
37 Lloyd Robinson 8 Holy Trinity 2:22.89 -
38 Joao Leao SO Melbourne 2:23.15 -
39 Michael Johnson SO Mount Dora Christian 2:23.77 -
40 Blake Hanstein SO Pineapple Cove (Palm Bay) 2:24.35 -
41 Christopher Mohaghegh JR Palm Bay 2:24.38 -
42 Carter Tabin SO Astronaut 2:24.74 -
43 Kyle Schipf SO Melbourne 2:26.62 -
44 Joshua Torres FR Titusville 2:26.94 -
45 Alejandro Ventura SR Bayside 2:27.08 -
46 Isaac Cerveny FR Cocoa Beach 2:28.12 -
47 Adam Deforest SO Viera 2:29.04 -
48 Oliver Sutton Junior Brevard HEAT 2:29.08 -
49 Bryson Wiley JR Melbourne Central Catholic 2:29.62 -
50 Jacob Spitler JR Brevard HEAT 2:31.49 -
51 Evan Krzesinski SO Titusville 2:33.72 -
52 Caleb Negron Laracuente SO Palm Bay 2:33.95 -
53 Nathan Goyer JR Eau Gallie 2:34.12 -
54 Caelan Vitulli FR Pineapple Cove (Palm Bay) 2:37.79 -
55 Harper Noel 8 Pineapple Cove (Palm Bay) 2:41.43 -
56 Brett Boss JR West Shore 2:43.02 -
57 Bryson Terry SO Palm Bay 2:45.29 -
58 Logan Augustine SO Eau Gallie 2:45.49 -
59 Thatcher Jones 8 Pineapple Cove (Palm Bay) 2:45.54 -
60 Jacobo Montoya SR Florida Prep 2:45.80 -
61 Gabriel Pongpipat SO Eau Gallie 2:48.69 -
62 Kristopher Fisher SR Bayside 2:49.47 -
63 Matthew Janke FR Edgewood 2:50.29 -
64 Jacob Koster FR Melbourne Central Catholic 2:52.58 -
65 Ty Pope 8 Edgewood 3:09.60 -
  Shaun Armstrong JR Eau Gallie DNS   
  Devin Makousky SO Rockledge DNS   
  Trenton Gorey Senior Brevard HEAT DNS   
  Cooper Cheng JR West Shore DNS   
  Nikolas Gibson SR Mount Dora Christian DNS   
  Ty Johnson SR Holy Trinity DNS   
  T. Owen Pitchford SR Marathon DNS   
  Lucas Carney FR Melbourne Central Catholic DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Graeme Burns SR Satellite 2:00.28 10
2 Chase Robbins SR Celebration 2:02.37 8
3 Noah Musselwhite SO Mount Dora Christian 2:04.00 6
4 Riley Novack SO Mount Dora Christian 2:04.44 5
5 Michael Eiken SR Celebration 2:05.08 4
7 Bertram Pratt SR Rockledge 2:07.40 2
8 Riley Burrup JR Viera 2:07.98 1
9 Jackson Dejesus SO Circle Christian 2:10.12 -
11 Clarence Derisme JR Bayside 2:12.24 -
13 Austin Harvey SR Cocoa 2:12.69 -
17 Daniel Kryc JR Astronaut 2:13.12 -
19 Daniel Reinecke JR Heritage 2:14.01 -
27 Brandon Crawford SR Heritage 2:17.54 -
  T. Owen Pitchford SR Marathon DNS   
  Ty Johnson SR Holy Trinity DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Jaiden Martingano SO Melbourne 2:11.80 -
14 Thomas Neeld SO Circle Christian 2:12.79 -
15 Jaden Seamen SR Astronaut 2:12.87 -
16 Ben Gearhart JR Viera 2:13.01 -
18 Keyshawn Williams FR Heritage 2:13.42 -
21 Aidan Carroll SO Viera 2:15.19 -
24 Seth Day SR Heritage 2:16.80 -
28 Adrian Delia SO West Shore 2:17.86 -
32 Gabriel Good JR Melbourne 2:20.30 -
37 Lloyd Robinson 8 Holy Trinity 2:22.89 -
40 Blake Hanstein SO Pineapple Cove (Palm Bay) 2:24.35 -
42 Carter Tabin SO Astronaut 2:24.74 -
45 Alejandro Ventura SR Bayside 2:27.08 -
  Devin Makousky SO Rockledge DNS   
  Nikolas Gibson SR Mount Dora Christian DNS   
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Ian Kalra JR Cocoa Beach 2:07.23 3
12 Alex Hilmes JR West Shore 2:12.39 -
20 Josiah Price SO Rockledge 2:14.17 -
23 Connor Wallace SR Circle Christian 2:16.71 -
26 Noah Atwell JR Circle Christian 2:17.07 -
29 Erick Rochette FR Space Coast 2:17.90 -
30 Tommy Tibbets JR Cocoa Beach 2:19.71 -
31 Andrew Hill SR Rockledge 2:20.03 -
33 Wenn Gilbertson 8 Cocoa Beach 2:20.61 -
34 Garrett Tinker FR Holy Trinity 2:21.43 -
35 Thomas Bloom SR Titusville 2:21.52 -
38 Joao Leao SO Melbourne 2:23.15 -
39 Michael Johnson SO Mount Dora Christian 2:23.77 -
  Trenton Gorey Senior Brevard HEAT DNS   
  Cooper Cheng JR West Shore DNS   
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Andrew Watkins JR Bayside 2:15.67 -
25 Avier Thomas SO Titusville 2:16.81 -
41 Christopher Mohaghegh JR Palm Bay 2:24.38 -
43 Kyle Schipf SO Melbourne 2:26.62 -
44 Joshua Torres FR Titusville 2:26.94 -
46 Isaac Cerveny FR Cocoa Beach 2:28.12 -
47 Adam Deforest SO Viera 2:29.04 -
48 Oliver Sutton Junior Brevard HEAT 2:29.08 -
49 Bryson Wiley JR Melbourne Central Catholic 2:29.62 -
50 Jacob Spitler JR Brevard HEAT 2:31.49 -
51 Evan Krzesinski SO Titusville 2:33.72 -
54 Caelan Vitulli FR Pineapple Cove (Palm Bay) 2:37.79 -
60 Jacobo Montoya SR Florida Prep 2:45.80 -
63 Matthew Janke FR Edgewood 2:50.29 -
  Shaun Armstrong JR Eau Gallie DNS   
Boys' 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
36 Tyler Ptague SO Cocoa 2:22.73 -
52 Caleb Negron Laracuente SO Palm Bay 2:33.95 -
53 Nathan Goyer JR Eau Gallie 2:34.12 -
55 Harper Noel 8 Pineapple Cove (Palm Bay) 2:41.43 -
56 Brett Boss JR West Shore 2:43.02 -
57 Bryson Terry SO Palm Bay 2:45.29 -
58 Logan Augustine SO Eau Gallie 2:45.49 -
59 Thatcher Jones 8 Pineapple Cove (Palm Bay) 2:45.54 -
61 Gabriel Pongpipat SO Eau Gallie 2:48.69 -
62 Kristopher Fisher SR Bayside 2:49.47 -
64 Jacob Koster FR Melbourne Central Catholic 2:52.58 -
65 Ty Pope 8 Edgewood 3:09.60 -
  Lucas Carney FR Melbourne Central Catholic DNS