March 27, 2021
|
Villages - The Villages, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Josh Gillis SR Master's Academy (Oviedo) 1:58.20 10
2 Santos Aguilar JR South Lake 2:02.01 8
3 Matthew Raucci SO Tavares 2:02.02 6
4 Luke Scott JR Bell Creek 2:04.99 5
5 kyle verdi JR West Port 2:05.63 4
6 Kenneth Iyamu SR West Port 2:07.00 3
7 Hunter Smith JR Matanzas 2:11.03 2
8 Michael Kirwan JR Circle Christian 2:11.69 1
9 Seth Adams SR Villages 2:12.00 -
10 Miles Drennan JR Tavares 2:12.01 -
11 Jonah Woodbine SR Master's Academy (Oviedo) 2:12.03 -
12 Talon Richardson SR South Lake 2:12.22 -
13 Brandon Beckett SR North Marion 2:12.47 -
14 Noah Atwell JR Circle Christian 2:13.62 -
15 Nathan Canterberry JR North Marion 2:15.22 -
16 Jose Ascencio SO Villages 2:15.66 -
17 Cameron Kistner SR Circle Christian 2:15.74 -
18 Sebastian Correa JR Bell Creek 2:16.32 -
19 Logan Greene SR North Marion 2:16.81 -
20 Jessie Strickland JR Wildwood 2:16.99 -
21 Joshua Arroyo SR Villages 2:18.16 -
22 James Keene JR Wildwood 2:19.36 -
23 Jailen Marcelin JR Bell Creek 2:22.06 -
24 Andrew Newman FR Master's Academy (Oviedo) 2:26.65 -
25 Andrew O'Connor FR Master's Academy (Oviedo) 2:28.38 -
26 Saveon Smith JR Wildwood 2:29.27 -
27 Luis Castaneda JR West Port 2:29.41 -
28 Ethan Harris FR Tavares 2:33.72 -
29 Yansel Baazquez-Orengo SR Lake Weir 2:35.65 -
30 Nickolas hyatt SO Matanzas 2:37.15 -
31 Davonte Mclean JR West Port 2:38.41 -
32 Jordan mills FR Matanzas 2:39.23 -
33 Cooper Edwards FR Mount Dora 2:44.12 -
34 Zach Spooner SO Matanzas 2:45.17 -
35 Thomas Beier FR South Lake 3:01.97 -
36 Jacob Krug FR South Lake 3:36.45 -
  Josiah Moury SO Circle Christian NT   
  Brant Josephs SO Windermere Prep NT   
  Paul Wroblewski FR Bell Creek NT   
  Jamel Bailey JR Lake Weir NT   
  Tyresse Terry SR Lake Weir NT   
  Alex Deesi JR Mount Dora NT   
  Jamal Taylor JR Lake Weir NT   
  Jose Carvajal 8 Wildwood NT   
  Jaiden Derosa JR North Marion NT   
  Glendy Sierra SR Villages NT   
  Connor Wickson FR Tavares NT   
  James Dixon III SO Mount Dora NT   
  Luke Belton JR Mount Dora NT   
  Tyson Mills JR Matanzas NT   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Jailen Marcelin JR Bell Creek 2:22.06 -
24 Andrew Newman FR Master's Academy (Oviedo) 2:26.65 -
25 Andrew O'Connor FR Master's Academy (Oviedo) 2:28.38 -
26 Saveon Smith JR Wildwood 2:29.27 -
28 Ethan Harris FR Tavares 2:33.72 -
29 Yansel Baazquez-Orengo SR Lake Weir 2:35.65 -
33 Cooper Edwards FR Mount Dora 2:44.12 -
35 Thomas Beier FR South Lake 3:01.97 -
36 Jacob Krug FR South Lake 3:36.45 -
  Tyresse Terry SR Lake Weir NT   
  Jamal Taylor JR Lake Weir NT   
  Jamel Bailey JR Lake Weir NT   
  Jose Carvajal 8 Wildwood NT   
  Alex Deesi JR Mount Dora NT   
  James Dixon III SO Mount Dora NT   
  Luke Belton JR Mount Dora NT   
  Josiah Moury SO Circle Christian NT   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Michael Kirwan JR Circle Christian 2:11.69 1
13 Brandon Beckett SR North Marion 2:12.47 -
14 Noah Atwell JR Circle Christian 2:13.62 -
15 Nathan Canterberry JR North Marion 2:15.22 -
16 Jose Ascencio SO Villages 2:15.66 -
17 Cameron Kistner SR Circle Christian 2:15.74 -
18 Sebastian Correa JR Bell Creek 2:16.32 -
19 Logan Greene SR North Marion 2:16.81 -
20 Jessie Strickland JR Wildwood 2:16.99 -
21 Joshua Arroyo SR Villages 2:18.16 -
22 James Keene JR Wildwood 2:19.36 -
27 Luis Castaneda JR West Port 2:29.41 -
31 Davonte Mclean JR West Port 2:38.41 -
  Glendy Sierra SR Villages NT   
  Connor Wickson FR Tavares NT   
  Jaiden Derosa JR North Marion NT   
  Paul Wroblewski FR Bell Creek NT   
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Josh Gillis SR Master's Academy (Oviedo) 1:58.20 10
2 Santos Aguilar JR South Lake 2:02.01 8
3 Matthew Raucci SO Tavares 2:02.02 6
4 Luke Scott JR Bell Creek 2:04.99 5
5 kyle verdi JR West Port 2:05.63 4
6 Kenneth Iyamu SR West Port 2:07.00 3
7 Hunter Smith JR Matanzas 2:11.03 2
9 Seth Adams SR Villages 2:12.00 -
10 Miles Drennan JR Tavares 2:12.01 -
11 Jonah Woodbine SR Master's Academy (Oviedo) 2:12.03 -
12 Talon Richardson SR South Lake 2:12.22 -
30 Nickolas hyatt SO Matanzas 2:37.15 -
32 Jordan mills FR Matanzas 2:39.23 -
34 Zach Spooner SO Matanzas 2:45.17 -
  Tyson Mills JR Matanzas NT   
  Brant Josephs SO Windermere Prep NT