March 27, 2021
|
Tohopekaliga (Kissimmeee)
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jenyia Burton SR Jones 55.23 10
2 Jahnile Registre SR Evans 55.69 8
3 Ar'briel Scott SO Evans 1:00.44 6
4 Justyn Smith SR Lake Nona 1:01.31 5
5 Tamara Buckmaster SR Rockledge 1:01.33 4
6 Amela Johnson SO Gateway (Kissimmee) 1:01.44 3
7 Kemaj Moore SO Evans 1:01.60 2
8 Isis Clarke SR Apopka 1:01.85 1
9 Rylee Shannon SO Rockledge 1:01.94 -
10 Shelby Fertic FR Harmony 1:02.01 -
11 Alexis Powell FR Timber Creek 1:02.07 -
12 Aniyah Hall JR Apopka 1:02.37 -
13 Casandra Ramirez SR Viera 1:02.61 -
14 Patley Bernard SO Winter Park 1:03.12 -
15 Ciara Thomas SO Viera 1:03.68 -
16 Alanis Soler JR Colonial 1:03.68 -
17 Megan Denizard JR Lake Minneola 1:03.71 -
18 Taylor Thomas FR Timber Creek 1:04.36 -
19 Lajada Williams FR Jones 1:04.79 -
20 Sydni Brown JR Lake Nona 1:04.85 -
21 Kentra Francois JR Heritage 1:05.10 -
22 Breannah Hyppolite JR Lake Minneola 1:05.50 -
23 Isabella Narvaez SO Viera 1:05.74 -
24 Jarinet Hernandez-Nieves SR Gateway (Kissimmee) 1:06.78 -
25 Vanielis Ramos JR Harmony 1:07.55 -
26 Ruthie McNeil JR West Orange 1:07.71 -
27 Emily Baca FR Harmony 1:07.99 -
28 Tatiana George FR Osceola (Kissimmee) 1:08.21 -
29 Jessica Pitt JR Heritage 1:08.55 -
30 kimora hunter FR Jones 1:08.62 -
31 Amaya Maldonado SO Heritage 1:08.97 -
32 Jayline De Jesus JR Colonial 1:09.00 -
33 Hefina Oliver SO Celebration 1:09.01 -
34 Anna Gordon   Olympia 1:09.13 -
35 Gabrielle Schuldt JR Newsome 1:09.21 -
36 Madelyn Vargas SR East Ridge 1:09.72 -
37 Charleea Santiago SO Melbourne 1:10.30 -
38 Irina Clough SO Lake Nona 1:10.42 -
39 Madeline Gallo FR West Orange 1:10.75 -
40 Shayanne Quiles JR West Orange 1:10.87 -
41 Victoria Acosta SR Timber Creek 1:11.26 -
42 Angeles Irigoyen JR Strawberry Crest 1:11.40 -
43 Tamya Bolden FR Lake Minneola 1:11.52 -
44 Peyton Damewood SR Winter Park 1:12.33 -
45 LaRhiyyah Shepherd FR Auburndale 1:12.80 -
46 Ana Gomez JR Winter Park 1:13.96 -
47 Emilie Copeland Senior Winter Haven Christian School 1:16.56 -
48 Annaelle Semexant FR Windermere 1:16.90 -
49 Elvanie Civil SO New Dimensions 1:17.87 -
50 Devin Pelikan JR Melbourne 1:19.34 -
51 Jocelyn Simmons SO Melbourne 1:20.70 -
52 Adriana Duarte SO New Dimensions 1:23.10 -
53 Angela Georges FR New Dimensions 1:24.19 -
54 Amelia Walls 7 Winter Haven Christian School 1:32.60 -
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Shelby Fertic FR Harmony 1:02.01 -
14 Patley Bernard SO Winter Park 1:03.12 -
51 Jocelyn Simmons SO Melbourne 1:20.70 -
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Alexis Powell FR Timber Creek 1:02.07 -
17 Megan Denizard JR Lake Minneola 1:03.71 -
19 Lajada Williams FR Jones 1:04.79 -
26 Ruthie McNeil JR West Orange 1:07.71 -
28 Tatiana George FR Osceola (Kissimmee) 1:08.21 -
40 Shayanne Quiles JR West Orange 1:10.87 -
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Kemaj Moore SO Evans 1:01.60 2
13 Casandra Ramirez SR Viera 1:02.61 -
15 Ciara Thomas SO Viera 1:03.68 -
23 Isabella Narvaez SO Viera 1:05.74 -
53 Angela Georges FR New Dimensions 1:24.19 -
54 Amelia Walls 7 Winter Haven Christian School 1:32.60 -
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
43 Tamya Bolden FR Lake Minneola 1:11.52 -
47 Emilie Copeland Senior Winter Haven Christian School 1:16.56 -
48 Annaelle Semexant FR Windermere 1:16.90 -
49 Elvanie Civil SO New Dimensions 1:17.87 -
50 Devin Pelikan JR Melbourne 1:19.34 -
52 Adriana Duarte SO New Dimensions 1:23.10 -
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
31 Amaya Maldonado SO Heritage 1:08.97 -
37 Charleea Santiago SO Melbourne 1:10.30 -
39 Madeline Gallo FR West Orange 1:10.75 -
42 Angeles Irigoyen JR Strawberry Crest 1:11.40 -
46 Ana Gomez JR Winter Park 1:13.96 -
Girls' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
30 kimora hunter FR Jones 1:08.62 -
32 Jayline De Jesus JR Colonial 1:09.00 -
35 Gabrielle Schuldt JR Newsome 1:09.21 -
36 Madelyn Vargas SR East Ridge 1:09.72 -
41 Victoria Acosta SR Timber Creek 1:11.26 -
44 Peyton Damewood SR Winter Park 1:12.33 -
Girls' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Breannah Hyppolite JR Lake Minneola 1:05.50 -
25 Vanielis Ramos JR Harmony 1:07.55 -
29 Jessica Pitt JR Heritage 1:08.55 -
33 Hefina Oliver SO Celebration 1:09.01 -
34 Anna Gordon   Olympia 1:09.13 -
38 Irina Clough SO Lake Nona 1:10.42 -
45 LaRhiyyah Shepherd FR Auburndale 1:12.80 -
Girls' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Justyn Smith SR Lake Nona 1:01.31 5
5 Tamara Buckmaster SR Rockledge 1:01.33 4
9 Rylee Shannon SO Rockledge 1:01.94 -
18 Taylor Thomas FR Timber Creek 1:04.36 -
20 Sydni Brown JR Lake Nona 1:04.85 -
21 Kentra Francois JR Heritage 1:05.10 -
24 Jarinet Hernandez-Nieves SR Gateway (Kissimmee) 1:06.78 -
27 Emily Baca FR Harmony 1:07.99 -
Girls' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jenyia Burton SR Jones 55.23 10
2 Jahnile Registre SR Evans 55.69 8
3 Ar'briel Scott SO Evans 1:00.44 6
6 Amela Johnson SO Gateway (Kissimmee) 1:01.44 3
8 Isis Clarke SR Apopka 1:01.85 1
12 Aniyah Hall JR Apopka 1:02.37 -
16 Alanis Soler JR Colonial 1:03.68 -