March 27, 2021
|
Tohopekaliga (Kissimmeee)
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Joel Jean SO Harmony 10:02.12 10
2 Wade LaRue JR Newsome 10:04.98 8
3 Caleb Brady JR Timber Creek 10:10.96 6
4 Haile Buck JR Windermere 10:12.54 5
5 Kai Komatsu SR Olympia 10:15.15 4
6 Johan Camacho SO Tohopekaliga 10:15.99 3
7 Shu Komatsu SR Olympia 10:25.92 2
8 Joshua Ingalls JR Viera 10:29.62 1
9 Lucas Dvorak JR Olympia 10:31.75 -
10 Ethan Campbell SR Lake Minneola 10:37.04 -
11 Dylan Torres FR Lake Nona 10:39.45 -
12 Seth Day SR Heritage 10:39.47 -
13 Paden Whetten SO Lake Minneola 10:41.49 -
14 Jaiden Martingano SO Melbourne 10:50.43 -
15 Milan Davich SR Winter Park 10:55.00 -
16 Justin Quispe SO Celebration 10:55.77 -
17 Donovan Petty FR Newsome 10:59.46 -
18 Nathan Shafer JR West Orange 11:00.81 -
19 Alston Jaudon JR Melbourne 11:04.10 -
20 Connor Carroll SO East Ridge 11:06.12 -
21 Stephen Romer SR Harmony 11:08.16 -
22 Sebastian Kruger-Lagomarsino SR Timber Creek 11:11.24 -
23 Dayoun Jones SR Evans 11:11.26 -
24 Cooper Shaban FR Montverde Academy 11:14.86 -
25 Jayven Garcia JR Tohopekaliga 11:15.76 -
26 Bobby Munro SR Winter Park 11:17.54 -
27 Aaron McClure SR Colonial 11:19.74 -
28 Braden Willis JR Heritage 11:20.57 -
29 Sebastian Velez FR Celebration 11:23.23 -
30 Ben Gearhart JR Viera 11:27.09 -
31 Caleb Nunn JR Lake Nona 11:28.64 -
32 Lucas Coan 8 Montverde Academy 11:30.38 -
33 Luis Alberto-Gonzalez JR Gateway (Kissimmee) 11:30.46 -
34 Spenser Pham SR Dr. Phillips 11:37.67 -
35 Haider Malik FR Newsome 12:07.35 -
36 Gabriel Rosales SR Strawberry Crest 12:17.93 -
37 Zachary Wilson FR Strawberry Crest 12:20.72 -
38 Christopher Teodoru FR Lake Minneola 12:30.10 -
39 Cesar Mercado Maldonado JR Lake Nona 12:44.41 -
40 Markus Mazurowski SO Colonial 12:47.28 -
41 Brucelee Tao JR Auburndale 12:50.62 -
42 Robert Rosser SR East Ridge 12:54.31 -
43 Zachary Smith FR Harmony 13:02.51 -
44 Anthony Gonzalez SO Osceola (Kissimmee) 13:28.23 -
45 Owen Lewis JR Osceola (Kissimmee) 13:30.61 -
46 Zaid Barrera SR Colonial 13:42.86 -
47 Abhishek Dave JR Strawberry Crest 14:00.37 -
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Joshua Ingalls JR Viera 10:29.62 1
23 Dayoun Jones SR Evans 11:11.26 -
30 Ben Gearhart JR Viera 11:27.09 -
33 Luis Alberto-Gonzalez JR Gateway (Kissimmee) 11:30.46 -
35 Haider Malik FR Newsome 12:07.35 -
36 Gabriel Rosales SR Strawberry Crest 12:17.93 -
37 Zachary Wilson FR Strawberry Crest 12:20.72 -
38 Christopher Teodoru FR Lake Minneola 12:30.10 -
39 Cesar Mercado Maldonado JR Lake Nona 12:44.41 -
40 Markus Mazurowski SO Colonial 12:47.28 -
41 Brucelee Tao JR Auburndale 12:50.62 -
42 Robert Rosser SR East Ridge 12:54.31 -
43 Zachary Smith FR Harmony 13:02.51 -
44 Anthony Gonzalez SO Osceola (Kissimmee) 13:28.23 -
45 Owen Lewis JR Osceola (Kissimmee) 13:30.61 -
46 Zaid Barrera SR Colonial 13:42.86 -
47 Abhishek Dave JR Strawberry Crest 14:00.37 -
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Johan Camacho SO Tohopekaliga 10:15.99 3
11 Dylan Torres FR Lake Nona 10:39.45 -
13 Paden Whetten SO Lake Minneola 10:41.49 -
15 Milan Davich SR Winter Park 10:55.00 -
16 Justin Quispe SO Celebration 10:55.77 -
17 Donovan Petty FR Newsome 10:59.46 -
18 Nathan Shafer JR West Orange 11:00.81 -
20 Connor Carroll SO East Ridge 11:06.12 -
24 Cooper Shaban FR Montverde Academy 11:14.86 -
26 Bobby Munro SR Winter Park 11:17.54 -
27 Aaron McClure SR Colonial 11:19.74 -
28 Braden Willis JR Heritage 11:20.57 -
29 Sebastian Velez FR Celebration 11:23.23 -
31 Caleb Nunn JR Lake Nona 11:28.64 -
32 Lucas Coan 8 Montverde Academy 11:30.38 -
34 Spenser Pham SR Dr. Phillips 11:37.67 -
Boys' 3200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Joel Jean SO Harmony 10:02.12 10
2 Wade LaRue JR Newsome 10:04.98 8
3 Caleb Brady JR Timber Creek 10:10.96 6
4 Haile Buck JR Windermere 10:12.54 5
5 Kai Komatsu SR Olympia 10:15.15 4
7 Shu Komatsu SR Olympia 10:25.92 2
9 Lucas Dvorak JR Olympia 10:31.75 -
10 Ethan Campbell SR Lake Minneola 10:37.04 -
12 Seth Day SR Heritage 10:39.47 -
14 Jaiden Martingano SO Melbourne 10:50.43 -
19 Alston Jaudon JR Melbourne 11:04.10 -
21 Stephen Romer SR Harmony 11:08.16 -
22 Sebastian Kruger-Lagomarsino SR Timber Creek 11:11.24 -
25 Jayven Garcia JR Tohopekaliga 11:15.76 -