February 20, 2021
|
Wildwood - Wildwood, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jayce Friendly SR Matanzas 53.58 10
2 Chasen Kelly FR Seminole (Sanford) 54.53 8
3 Calvino Crichton SR University (OC) 55.70 6
4 Sebastian Bracamonte JR University (OC) 55.82 5
5 Talon Richardson SR South Lake 55.89 4
6 Lee Hodge SR South Lake 56.21 3
7 Jessie Strickland JR Wildwood 56.30 2
8 Shalamar Levarity JR East Ridge 56.42 1
9 Demetrius Headley JR Matanzas 56.42 -
10 brenden dunn JR Matanzas 57.13 -
11 Jamel Bailey JR Lake Weir 57.64 -
12 Ryan Miller JR Matanzas 57.66 -
13 Justin Stephens SO Seminole (Sanford) 58.34 -
14 Andreas Schulz SO University (OC) 58.46 -
15 George Adjai-Piassare JR East Ridge 58.46 -
16 Kalven McKenzie FR Seminole (Sanford) 1:00.16 -
17 Tyreese Ingram JR Seminole (Sanford) 1:01.20 -
18 Collin Farrell JR East Ridge 1:01.30 -
19 Sebastian Correa JR Bell Creek 1:01.39 -
20 Paul Wroblewski FR Bell Creek 1:02.78 -
21 Zade Anderson 8 Bell Creek 1:03.66 -
22 David Serfass FR First Academy (Leesburg) 1:03.93 -
23 Ethan Matzinger FR University (OC) 1:04.44 -
24 Jack Spain FR Bell Creek 1:07.76 -
25 Blake Conkling JR Master's Academy (Oviedo) 1:08.19 -
26 Zachary Perkins JR South Lake 1:10.83 -
27 Mark Masterjohn FR First Academy (Leesburg) 1:11.84 -
28 Jalen Lynum SR Lake Weir 1:13.33 -
  John Kepfer SR South Lake NT   
  Kyan Frazier SO Eastside NT   
  Michael Williams JR Eastside NT   
  James McClean SO Wildwood NT   
  Jahill Powell SR Wildwood NT   
  Javaris Etiene SR Lake Weir NT   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Sebastian Correa JR Bell Creek 1:01.39 -
22 David Serfass FR First Academy (Leesburg) 1:03.93 -
25 Blake Conkling JR Master's Academy (Oviedo) 1:08.19 -
26 Zachary Perkins JR South Lake 1:10.83 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Talon Richardson SR South Lake 55.89 4
15 George Adjai-Piassare JR East Ridge 58.46 -
21 Zade Anderson 8 Bell Creek 1:03.66 -
28 Jalen Lynum SR Lake Weir 1:13.33 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Collin Farrell JR East Ridge 1:01.30 -
20 Paul Wroblewski FR Bell Creek 1:02.78 -
24 Jack Spain FR Bell Creek 1:07.76 -
27 Mark Masterjohn FR First Academy (Leesburg) 1:11.84 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
  Kyan Frazier SO Eastside NT   
  Michael Williams JR Eastside NT   
  James McClean SO Wildwood NT   
  Jahill Powell SR Wildwood NT   
  John Kepfer SR South Lake NT   
  Javaris Etiene SR Lake Weir NT   
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Jessie Strickland JR Wildwood 56.30 2
9 Demetrius Headley JR Matanzas 56.42 -
10 brenden dunn JR Matanzas 57.13 -
11 Jamel Bailey JR Lake Weir 57.64 -
23 Ethan Matzinger FR University (OC) 1:04.44 -
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jayce Friendly SR Matanzas 53.58 10
4 Sebastian Bracamonte JR University (OC) 55.82 5
12 Ryan Miller JR Matanzas 57.66 -
13 Justin Stephens SO Seminole (Sanford) 58.34 -
14 Andreas Schulz SO University (OC) 58.46 -
17 Tyreese Ingram JR Seminole (Sanford) 1:01.20 -
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Chasen Kelly FR Seminole (Sanford) 54.53 8
3 Calvino Crichton SR University (OC) 55.70 6
6 Lee Hodge SR South Lake 56.21 3
8 Shalamar Levarity JR East Ridge 56.42 1
16 Kalven McKenzie FR Seminole (Sanford) 1:00.16 -