April 9, 2021
|
Orange Park - Orange Park, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 110 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Cyrus Ways JR Nease 14.56 10
2 Thaxton Johnson SR Bartram Trail 15.10 8
3 Joel Childs SR Orange Park 15.53 6
4 Brendan Cook SO Fleming Island 16.07 5
5 Kemarl Kelly SR Bishop Snyder 16.18 4
6 Caleb Gombar SO Bartram Trail 16.34 3
7 Benjamin Norquist SO Nease 16.35 2
8 Darrell Myers SR St. Augustine 16.41 1
9 Isaiah Joseph SO Flagler Palm Coast 16.45 -
10 Rasheed Baker SR Ridgeview (OP) 16.51 -
11 Mishael Souverain SR Matanzas 16.99 -
12 Charlie Masterson SR Fleming Island 17.00 -
13 Richard Martin SR Bishop Snyder 17.02 -
14 Lawson Loryea FR Bartram Trail 17.10 -
15 Ashton Bracewell SO Flagler Palm Coast 17.29 -
16 Tyson Mills JR Matanzas 17.31 -
17 Braeden Brauman JR Palatka 17.54 -
18 Caden Vann SO Bartram Trail 17.56 -
19 John-Lou Pena JR Middleburg 17.97 -
20 brenden dunn JR Matanzas 18.00 -
21 Seager Jordan SR Palatka 18.09 -
22 Brian Prince SO Clay 18.17 -
23 Dandrick Legardye JR Matanzas 18.97 -
24 Quintin Thompson-Davoli JR Bishop Snyder 19.37 -
25 Mykal Green SR Oakleaf 20.19 -
26 Daniel Masterson FR Fleming Island 20.58 -
27 Royce Nogales FR Middleburg 22.38 -
Boys' 110 Hurdles Section 1
W: -0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Cyrus Ways JR Nease 14.56 10
2 Thaxton Johnson SR Bartram Trail 15.10 8
3 Joel Childs SR Orange Park 15.53 6
5 Kemarl Kelly SR Bishop Snyder 16.18 4
6 Caleb Gombar SO Bartram Trail 16.34 3
8 Darrell Myers SR St. Augustine 16.41 1
10 Rasheed Baker SR Ridgeview (OP) 16.51 -
21 Seager Jordan SR Palatka 18.09 -
Boys' 110 Hurdles Section 2
W: -0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Brendan Cook SO Fleming Island 16.07 5
7 Benjamin Norquist SO Nease 16.35 2
9 Isaiah Joseph SO Flagler Palm Coast 16.45 -
11 Mishael Souverain SR Matanzas 16.99 -
14 Lawson Loryea FR Bartram Trail 17.10 -
15 Ashton Bracewell SO Flagler Palm Coast 17.29 -
18 Caden Vann SO Bartram Trail 17.56 -
22 Brian Prince SO Clay 18.17 -
Boys' 110 Hurdles Section 3
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Charlie Masterson SR Fleming Island 17.00 -
13 Richard Martin SR Bishop Snyder 17.02 -
16 Tyson Mills JR Matanzas 17.31 -
17 Braeden Brauman JR Palatka 17.54 -
19 John-Lou Pena JR Middleburg 17.97 -
24 Quintin Thompson-Davoli JR Bishop Snyder 19.37 -
Boys' 110 Hurdles Section 4
W: -0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 brenden dunn JR Matanzas 18.00 -
23 Dandrick Legardye JR Matanzas 18.97 -
25 Mykal Green SR Oakleaf 20.19 -
26 Daniel Masterson FR Fleming Island 20.58 -
Boys' 110 Hurdles Section 5
W: -0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Royce Nogales FR Middleburg 22.38 -