March 5- 6, 2021
|
Pittsburg St-Robert W. Plaster Center - Pittsburg, KS
|
300m (Flat)
ICON KEY: NJCAA

Men's 600 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Khaleb McRae SO-2 South Plains 1:17.71 10
2 Seydi Sall FR-1 South Plains 1:18.26 8
3 Javed Jones SO-2 New Mexico JC 1:18.49 6
4 Timothy Nyinguan FR-1 Cloud County CC 1:21.00 5
5 Ephraim Lerkin FR-1 Cloud County CC 1:21.57 4
6 Jauavney James FR-1 Western Texas College 1:21.58 3
7 Connor Belken SO-2 Hawkeye CC 1:21.62 2
8 LeeAaron Berks SO-2 Iowa Western CC 1:21.90 1
9 Elijah Berry SO-2 Indian Hills CC 1:22.39 -
Men's 600 Meters Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Timothy Nyinguan FR-1 Cloud County CC 1:21.00 5
5 Ephraim Lerkin FR-1 Cloud County CC 1:21.57 4
7 Connor Belken SO-2 Hawkeye CC 1:21.62 2
8 LeeAaron Berks SO-2 Iowa Western CC 1:21.90 1
9 Elijah Berry SO-2 Indian Hills CC 1:22.39 -
Men's 600 Meters Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Khaleb McRae SO-2 South Plains 1:17.71 10
2 Seydi Sall FR-1 South Plains 1:18.26 8
3 Javed Jones SO-2 New Mexico JC 1:18.49 6
6 Jauavney James FR-1 Western Texas College 1:21.58 3

Men's 600 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Khaleb McRae SO-2 South Plains 1:18.27
2 Javed Jones SO-2 New Mexico JC 1:19.45
3 Jauavney James FR-1 Western Texas College 1:19.51
4 Seydi Sall FR-1 South Plains 1:19.67
5 Ephraim Lerkin FR-1 Cloud County CC 1:20.06
6 LeeAaron Berks SO-2 Iowa Western CC 1:20.34
7 Connor Belken SO-2 Hawkeye CC 1:21.07
8 Timothy Nyinguan FR-1 Cloud County CC 1:21.53
9 Elijah Berry SO-2 Indian Hills CC 1:21.58
10 Lloyd Frilot SO-2 New Mexico JC 1:22.24
11 Nicquaine Henry FR-1 Western Texas College 1:23.71
12 Juan Loredo SO-2 Northwest Kansas 1:23.74
13 Tarik Xavier SO-2 Butler CC 1:24.00
14 Ulysee Green SO-2 Northwest Kansas 1:25.92
15 Telron Bradford FR-1 Barton County CC 1:29.92
  Issac Hastings SO-2 South Plains DQ
  Walker Stromgren FR-1 Highland CC DQ
Men's 600 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Khaleb McRae SO-2 South Plains 1:18.27
5 Ephraim Lerkin FR-1 Cloud County CC 1:20.06
11 Nicquaine Henry FR-1 Western Texas College 1:23.71
Men's 600 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Seydi Sall FR-1 South Plains 1:19.67
7 Connor Belken SO-2 Hawkeye CC 1:21.07
12 Juan Loredo SO-2 Northwest Kansas 1:23.74
13 Tarik Xavier SO-2 Butler CC 1:24.00
Men's 600 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Timothy Nyinguan FR-1 Cloud County CC 1:21.53
10 Lloyd Frilot SO-2 New Mexico JC 1:22.24
  Issac Hastings SO-2 South Plains DQ
Men's 600 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Javed Jones SO-2 New Mexico JC 1:19.45
3 Jauavney James FR-1 Western Texas College 1:19.51
  Walker Stromgren FR-1 Highland CC DQ
Men's 600 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 LeeAaron Berks SO-2 Iowa Western CC 1:20.34
9 Elijah Berry SO-2 Indian Hills CC 1:21.58
14 Ulysee Green SO-2 Northwest Kansas 1:25.92
15 Telron Bradford FR-1 Barton County CC 1:29.92