April 3, 2021
|
Ribault - Jacksonville, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 David Terry JR Sandalwood 51.15 10
2 Stanley Cowherd JR St. Johns Country Day 51.75 8
3 Khalil Ward JR Sandalwood 52.26 6
4 Kaleb Tankard SR Sandalwood 52.32 5
5 Cameron Rulli JR Mandarin 52.86 4
6 Tyrek Williams JR Terry Parker 55.15 3
7 John Smith JR Paxon 56.68 2

Boys' 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 David Terry JR Sandalwood 50.96
2 John Smith JR Paxon 51.63
3 Stanley Cowherd JR St. Johns Country Day 52.09
4 Kaleb Tankard SR Sandalwood 52.64
5 Cameron Rulli JR Mandarin 52.66
6 Khalil Ward JR Sandalwood 52.80
7 Tyrek Williams JR Terry Parker 53.20
8 Antwon McCrae SO Westside 53.46
9 Jevon Robertson SO Mandarin 53.81
10 Justyn Bland SO Andrew Jackson 53.81
11 Joseph Morrison JR Robert E. Lee 53.83
12 Julian Rodgers SO Ribault 54.09
13 Malik Brown FR Mandarin 54.41
14 Emari Napper SR Ribault 54.67
15 Xavier Simms JR Ed White 54.68
16 Demetrius Edwards FR Sandalwood 54.82
17 Maxwell Hayes SR First Coast 54.83
18 Terrell Sheppard FR Mandarin 54.89
19 Jayquan White SO First Coast 54.95
20 Darwynn Palmer JR Terry Parker 55.00
21 Cameron Daniel SR Atlantic Coast 55.04
22 Marquiz Smiley SO Robert E. Lee 55.20
23 Tony Turner SO First Coast 55.30
24 Ethan Tookes SO Robert E. Lee 55.52
25 Keith White SR Ed White 55.55
26 Luis Azar-Moise JR Ed White 55.60
27 Matthew Merritt JR Andrew Jackson 55.90
28 Alonzo Anderson FR Paxon 55.96
29 Willie Hill FR Andrew Jackson 56.09
30 Joshua Platt SO First Coast 56.57
31 Bernadson Joseph SR Terry Parker 56.83
32 Braylon Redding SO Robert E. Lee 57.72
33 Davaughn Patterson SO Ed White 57.78
34 Alexander Miller JR Paxon 57.90
35 Shannon Carter JR Atlantic Coast 58.58
36 Joseph McCreary JR Ribault 58.66
37 Josh Hutto SR Fletcher 58.77
38 Kendall Mathis JR Atlantic Coast 1:03.58
39 Josiah Stroman SR Ribault 1:04.51
40 Kenyon Wright FR Paxon 1:05.97
41 Jason Jeffcoat FR Andrew Jackson 1:12.14
  Devon Fletcher FR Fletcher DNS
  Jacob Whitley FR Wolfson DNS
  Samuel Brooks Junior North Florida Educational Inst DNS
  Jacob Simons JR Atlantic Coast DNS
  Darrell Williams SR Westside DNS
  Isaiah Valsaint   Westside DNS
  Joshua Ealey Senior North Florida Educational Inst DNS
  Troy Edwards Sophomore North Florida Educational Inst DNS
  Jerrell Sheppard JR Fletcher DNS
  Jerrell Daniels FR Fletcher DNS
  Jordan Larson SO Terry Parker DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 John Smith JR Paxon 51.63
7 Tyrek Williams JR Terry Parker 53.20
12 Julian Rodgers SO Ribault 54.09
14 Emari Napper SR Ribault 54.67
17 Maxwell Hayes SR First Coast 54.83
22 Marquiz Smiley SO Robert E. Lee 55.20
32 Braylon Redding SO Robert E. Lee 57.72
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Kaleb Tankard SR Sandalwood 52.64
9 Jevon Robertson SO Mandarin 53.81
15 Xavier Simms JR Ed White 54.68
18 Terrell Sheppard FR Mandarin 54.89
28 Alonzo Anderson FR Paxon 55.96
36 Joseph McCreary JR Ribault 58.66
  Jacob Simons JR Atlantic Coast DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Stanley Cowherd JR St. Johns Country Day 52.09
16 Demetrius Edwards FR Sandalwood 54.82
21 Cameron Daniel SR Atlantic Coast 55.04
25 Keith White SR Ed White 55.55
33 Davaughn Patterson SO Ed White 57.78
37 Josh Hutto SR Fletcher 58.77
  Joshua Ealey Senior North Florida Educational Inst DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 David Terry JR Sandalwood 50.96
5 Cameron Rulli JR Mandarin 52.66
24 Ethan Tookes SO Robert E. Lee 55.52
26 Luis Azar-Moise JR Ed White 55.60
30 Joshua Platt SO First Coast 56.57
  Samuel Brooks Junior North Florida Educational Inst DNS
  Isaiah Valsaint   Westside DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Malik Brown FR Mandarin 54.41
20 Darwynn Palmer JR Terry Parker 55.00
34 Alexander Miller JR Paxon 57.90
39 Josiah Stroman SR Ribault 1:04.51
  Darrell Williams SR Westside DNS
  Jacob Whitley FR Wolfson DNS
  Jordan Larson SO Terry Parker DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Khalil Ward JR Sandalwood 52.80
10 Justyn Bland SO Andrew Jackson 53.81
11 Joseph Morrison JR Robert E. Lee 53.83
31 Bernadson Joseph SR Terry Parker 56.83
35 Shannon Carter JR Atlantic Coast 58.58
40 Kenyon Wright FR Paxon 1:05.97
  Jerrell Daniels FR Fletcher DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Antwon McCrae SO Westside 53.46
19 Jayquan White SO First Coast 54.95
23 Tony Turner SO First Coast 55.30
27 Matthew Merritt JR Andrew Jackson 55.90
38 Kendall Mathis JR Atlantic Coast 1:03.58
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
29 Willie Hill FR Andrew Jackson 56.09
41 Jason Jeffcoat FR Andrew Jackson 1:12.14
  Troy Edwards Sophomore North Florida Educational Inst DNS
  Devon Fletcher FR Fletcher DNS
  Jerrell Sheppard JR Fletcher DNS