April 9-10, 2021
|
Friends University - Wichita, KS
|
Timing: Heartland Timing
ICON KEY: NCAA DII Auto NCAA DII Prov NJCAA DI NAIA A NAIA B

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Pamela Milano FR-1 Cloud County CC 2:19.14 2:40.01
2 Patricia Koma FR-1 Cloud County CC 2:20.04 2:45.25
3 Ludjenie Mondesir FR-1 Cloud County CC 2:24.03 3:07.24
4 Abigail Pinnock FR-1 Garden City CC 2:26.01 2:08.49
5 Nikera Durr SO-2 Pratt CC 2:27.37 2:17.06
6 Abigail Fisher FR-1 Cloud County CC 2:31.28 2:28.26
7 Megan Miller FR-1 Hutchinson CC 2:33.14 2:46.93
8 Georgia Hitchcock FR-1 McPherson 2:33.28 3:07.01
9 Ashley Goforth FR-1 Cowley College 2:34.06 2:37.15
10 Courtney Williams   Southwestern Oklahoma 2:34.29 2:12.69
11 Aydan Bass FR-1 Highland CC 2:35.79 3:11.63
12 Briley Yunker FR-1 Northwestern Oklahoma 2:35.96 2:04.77
13 Jurney Yung FR-1 Hutchinson CC 2:38.21 3:20.93
14 Danielle Allison JR-3 Tabor 2:38.23 3:00.39
15 Kacie Lancaster SO-2 Southwestern (Kan.) 2:39.00 2:23.10
16 Olivia Lemus JR-3 Ottawa 2:39.06 2:59.74
17 Lauren Grisham SR-4 Southern Nazarene 2:41.72 2:46.58
18 Maren Blanka FR-1 Friends 2:41.94 3:12.71
19 Rebecca Warden JR-3 Southern Nazarene 2:42.55 2:00.29
20 Haley Robinette JR-3 Bethel (Kan.) 2:45.80 2:59.07
21 Leyni Gomez FR-1 Butler CC 2:46.16 2:31.21
22 Toby McClure FR-1 Butler CC 2:46.70 2:21.70
23 Edit Herrera JR-3 Southwest (N.M.) 2:46.81 2:58.49
24 Jadin Bezdicek FR-1 Kansas Wesleyan 2:46.95 3:37.04
25 Madi Nortune SR-4 Southern Nazarene 2:47.80 2:59.55
26 Autumn Alvarez FR-1 Southwestern (Kan.) 2:47.84 3:02.95
27 Jaci Clinton FR-1 Southwestern (Kan.) 2:50.68 3:17.99
28 Zalee Tapia   Southwestern Oklahoma 2:52.17 2:16.02
29 Ashley Seibel FR-1 McPherson 2:54.05 2:54.05
30 Charlotte Ehrmann SO-2 Bethel (Kan.) 3:05.15 2:48.49
31 Elah Alcuitas   Southwestern Oklahoma 3:07.83 3:22.86
32 Lorena Gonzalez JR-3 Southwest (N.M.) 3:08.35 3:10.24
33 Laura Freeman SO-2 Ottawa 3:09.80 3:28.78
34 Alyssa Wilson JR-3 McPherson 3:12.48 2:49.39
35 Kaylynn Lyons JR-3 McPherson 3:20.90 2:36.71
  Shantierra Jackson JR-3 Bethel (Kan.) DNS DNS
  Natalie Graber SO-2 Bethel (Kan.) DNS DNS
  Ashley Isle FR-1 Coffeyville CC DNS DNS
  Daegiona Wilson FR-1 Southwestern (Kan.) DNS DNS
  Patrice Gray FR-1 Sterling DNS DNS
  Zinara Lesley FR-1 Cowley College DNS DNS
  Angel Marshall FR-1 Northwestern Oklahoma DNS DNS
  Zadie St. Louis FR-1 Butler CC DNS DNS
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
18 Maren Blanka FR-1 Friends 3:12.71 2:41.94 2:53.28 2:24.13 3:06.24 2:53.28 2:09.56
22 Toby McClure FR-1 Butler CC 3:08.37 2:46.70 2:21.70 2:28.37 2:21.70 3:28.38 2:46.70
23 Edit Herrera JR-3 Southwest (N.M.) 3:13.50 2:46.81 2:48.48 2:43.48 2:30.13 3:25.18 2:55.15
26 Autumn Alvarez FR-1 Southwestern (Kan.) 3:09.66 2:47.84 3:26.45 2:07.56 2:47.84 3:07.98 2:20.99
27 Jaci Clinton FR-1 Southwestern (Kan.) 3:06.05 2:50.68 3:23.11 2:59.22 2:59.22 2:48.98 3:09.46
28 Zalee Tapia   Southwestern Oklahoma 3:26.61 2:52.17 2:03.97 3:14.56 2:47.01 2:16.02 2:55.62
29 Ashley Seibel FR-1 McPherson 2:54.05 2:54.05 3:46.27 2:59.28 3:01.02 3:09.72 3:39.31
30 Charlotte Ehrmann SO-2 Bethel (Kan.) 2:37.38 3:05.15 3:05.15 3:49.59 2:41.08 2:57.75 2:15.16
31 Elah Alcuitas   Southwestern Oklahoma 2:32.15 3:07.83 3:28.50 3:15.35 2:24.63 3:07.83 2:43.42
32 Lorena Gonzalez JR-3 Southwest (N.M.) 3:00.82 3:08.35 2:55.17 3:57.33 3:23.42 3:44.14 3:29.07
33 Laura Freeman SO-2 Ottawa 2:41.33 3:09.80 3:06.01 3:57.25 2:20.46 3:07.91 3:23.09
34 Alyssa Wilson JR-3 McPherson 3:35.58 3:12.48 2:28.21 2:49.39 3:47.13 3:14.41 3:54.83
35 Kaylynn Lyons JR-3 McPherson 4:03.09 3:20.90 3:16.89 2:22.64 2:24.65 3:57.07 3:16.89
  Patrice Gray FR-1 Sterling DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Angel Marshall FR-1 Northwestern Oklahoma DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
6 Abigail Fisher FR-1 Cloud County CC 2:31.28 1:58.00
7 Megan Miller FR-1 Hutchinson CC 2:33.14 2:08.64
8 Georgia Hitchcock FR-1 McPherson 2:33.28 1:51.90
9 Ashley Goforth FR-1 Cowley College 2:34.06 2:34.06
11 Aydan Bass FR-1 Highland CC 2:35.79 2:31.12
13 Jurney Yung FR-1 Hutchinson CC 2:38.21 2:17.65
15 Kacie Lancaster SO-2 Southwestern (Kan.) 2:39.00 3:07.62
16 Olivia Lemus JR-3 Ottawa 2:39.06 3:25.19
19 Rebecca Warden JR-3 Southern Nazarene 2:42.55 2:55.56
20 Haley Robinette JR-3 Bethel (Kan.) 2:45.80 2:15.96
21 Leyni Gomez FR-1 Butler CC 2:46.16 2:49.49
24 Jadin Bezdicek FR-1 Kansas Wesleyan 2:46.95 2:21.91
  Ashley Isle FR-1 Coffeyville CC DNS DNS
  Natalie Graber SO-2 Bethel (Kan.) DNS DNS
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Pamela Milano FR-1 Cloud County CC 1:52.71 1:45.75 2:19.14
2 Patricia Koma FR-1 Cloud County CC 1:42.23 2:29.85 2:20.04
3 Ludjenie Mondesir FR-1 Cloud County CC 1:59.55 1:45.15 2:24.03
4 Abigail Pinnock FR-1 Garden City CC 2:28.93 2:58.14 2:26.01
5 Nikera Durr SO-2 Pratt CC 2:40.64 3:05.69 2:27.37
10 Courtney Williams   Southwestern Oklahoma 3:08.24 2:43.55 2:34.29
12 Briley Yunker FR-1 Northwestern Oklahoma 3:10.28 2:26.61 2:35.96
14 Danielle Allison JR-3 Tabor 2:39.82 2:44.56 2:38.23
17 Lauren Grisham SR-4 Southern Nazarene 2:14.23 2:02.91 2:41.72
25 Madi Nortune SR-4 Southern Nazarene 2:05.85 1:57.46 2:47.80
  Zadie St. Louis FR-1 Butler CC DNS DNS DNS
  Zinara Lesley FR-1 Cowley College DNS DNS DNS
  Daegiona Wilson FR-1 Southwestern (Kan.) DNS DNS DNS
  Shantierra Jackson JR-3 Bethel (Kan.) DNS DNS DNS