April 16, 2021
|
Flagler Palm Coast - Bunnell, FL
ICON KEY: FHSAA 4A Region Qualifier

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Madison Gordon SR Lyman 59.95 10
2 Ryleigh Holcomb SO Oviedo 1:00.28 8
3 Anya Spragg SR Lake Brantley 1:00.62 6
4 Christina Labrato SR Lake Mary 1:00.71 5
5 Sofia Jiles SO Lake Mary 1:01.49 4
6 Summer Barnes FR Flagler Palm Coast 1:01.85 3
7 Emily Branham SO Lake Mary 1:02.51 2
8 Amirah Nock FR Seminole (Sanford) 1:02.87 1
9 Kylie Davis FR Spruce Creek 1:03.26 -
10 Ai Hancock SO DeLand 1:03.99 -
11 Maya Cabal FR Oviedo 1:04.65 -
12 Isabela Zapata SR Lake Howell 1:05.37 -
13 Megan Lundstrom JR Hagerty 1:05.70 -
14 Marlene Ortiz FR Flagler Palm Coast 1:06.36 -
15 Anna Tolbert SR Spruce Creek 1:07.14 -
16 TaNyiah Golson FR Lake Howell 1:07.30 -
17 Leah Getty FR Hagerty 1:07.98 -
18 Amira Ali SR Hagerty 1:08.14 -
19 Kaylee Yebba SO DeLand 1:08.54 -
20 Kimberly Cook JR University (OC) 1:09.60 -
21 Kaylyn Lane SO Lake Brantley 1:10.27 -
22 Madeline Sims SO Flagler Palm Coast 1:10.88 -
23 Cheyenne Cartwright SO DeLand 1:12.03 -
24 Isabella Peña FR University (OC) 1:13.95 -
25 Marissa Griffin SO University (OC) 1:14.42 -
  Kaylee Van Rij SR Spruce Creek DNF -
  Ziyah Stanley FR Lake Brantley DNF -
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Kaylyn Lane SO Lake Brantley 1:10.27 -
24 Isabella Peña FR University (OC) 1:13.95 -
  Ziyah Stanley FR Lake Brantley DNF -
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Megan Lundstrom JR Hagerty 1:05.70 -
16 TaNyiah Golson FR Lake Howell 1:07.30 -
17 Leah Getty FR Hagerty 1:07.98 -
19 Kaylee Yebba SO DeLand 1:08.54 -
20 Kimberly Cook JR University (OC) 1:09.60 -
22 Madeline Sims SO Flagler Palm Coast 1:10.88 -
23 Cheyenne Cartwright SO DeLand 1:12.03 -
25 Marissa Griffin SO University (OC) 1:14.42 -
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Anya Spragg SR Lake Brantley 1:00.62 6
8 Amirah Nock FR Seminole (Sanford) 1:02.87 1
10 Ai Hancock SO DeLand 1:03.99 -
11 Maya Cabal FR Oviedo 1:04.65 -
12 Isabela Zapata SR Lake Howell 1:05.37 -
14 Marlene Ortiz FR Flagler Palm Coast 1:06.36 -
15 Anna Tolbert SR Spruce Creek 1:07.14 -
18 Amira Ali SR Hagerty 1:08.14 -
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Madison Gordon SR Lyman 59.95 10
2 Ryleigh Holcomb SO Oviedo 1:00.28 8
4 Christina Labrato SR Lake Mary 1:00.71 5
5 Sofia Jiles SO Lake Mary 1:01.49 4
6 Summer Barnes FR Flagler Palm Coast 1:01.85 3
7 Emily Branham SO Lake Mary 1:02.51 2
9 Kylie Davis FR Spruce Creek 1:03.26 -
  Kaylee Van Rij SR Spruce Creek DNF -