May 8, 2021
|
St. Olaf College - Northfield, MN

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Maria Blaesing FR-1 Macalester 4:46.95 10
2 Lena Stern JR-3 Macalester 4:59.38 8
3 Tayler Paulsen SR-4 St. Olaf 5:00.12 6
4 Ali Seaton FR-1 St. Olaf 5:01.33 5
5 Ellen Kemp SR-4 St. Olaf 5:04.86 4
6 Julia Everest FR-1 St. Olaf 5:06.61 3
7 Katie Michalak SR-4 St. Thomas (Minn.) 5:06.99 2
8 Olivia Edstrom FR-1 St. Olaf 5:08.40 1
9 Zella Lobo JR-3 Macalester 5:08.89 -
10 Amanda Tuvey FR-1 Saint Mary's (Minn.) 5:11.20 -
11 Maggie Froh FR-1 Macalester 5:15.91 -
12 Austyn Kimbrell JR-3 St. Catherine (Minn.) 5:16.41 -
13 Seneca Norvell SO-2 St. Olaf 5:17.75 -
14 Sophie Gossard SO-2 St. Olaf 5:17.79 -
15 Sarah Messer FR-1 St. Thomas (Minn.) 5:18.49 -
16 Julia Newman FR-1 St. Olaf 5:19.96 -
17 Ruth Claycomb SO-2 Macalester 5:22.04 -
18 Aubrey Frey FR-1 St. Thomas (Minn.) 5:22.62 -
19 Caroline Johnson JR-3 St. Thomas (Minn.) 5:23.12 -
20 Ana Espeleta FR-1 Macalester 5:26.03 -
21 Bailey VanderWilde FR-1 St. Olaf 5:33.78 -
22 Zoe Plechaty SO-2 St. Olaf 5:35.44 -
23 Brenna Nelson FR-1 St. Catherine (Minn.) 6:00.77 -
24 Anna Marinc SO-2 Saint Mary's (Minn.) 6:00.81 -
25 Emma Verges SR-4 Macalester 6:01.37 -
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Maria Blaesing FR-1 Macalester 4:46.95 10
2 Lena Stern JR-3 Macalester 4:59.38 8
3 Tayler Paulsen SR-4 St. Olaf 5:00.12 6
4 Ali Seaton FR-1 St. Olaf 5:01.33 5
5 Ellen Kemp SR-4 St. Olaf 5:04.86 4
6 Julia Everest FR-1 St. Olaf 5:06.61 3
7 Katie Michalak SR-4 St. Thomas (Minn.) 5:06.99 2
8 Olivia Edstrom FR-1 St. Olaf 5:08.40 1
9 Zella Lobo JR-3 Macalester 5:08.89 -
10 Amanda Tuvey FR-1 Saint Mary's (Minn.) 5:11.20 -
11 Maggie Froh FR-1 Macalester 5:15.91 -
12 Austyn Kimbrell JR-3 St. Catherine (Minn.) 5:16.41 -
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Seneca Norvell SO-2 St. Olaf 5:17.75 -
14 Sophie Gossard SO-2 St. Olaf 5:17.79 -
15 Sarah Messer FR-1 St. Thomas (Minn.) 5:18.49 -
16 Julia Newman FR-1 St. Olaf 5:19.96 -
17 Ruth Claycomb SO-2 Macalester 5:22.04 -
18 Aubrey Frey FR-1 St. Thomas (Minn.) 5:22.62 -
19 Caroline Johnson JR-3 St. Thomas (Minn.) 5:23.12 -
20 Ana Espeleta FR-1 Macalester 5:26.03 -
21 Bailey VanderWilde FR-1 St. Olaf 5:33.78 -
22 Zoe Plechaty SO-2 St. Olaf 5:35.44 -
23 Brenna Nelson FR-1 St. Catherine (Minn.) 6:00.77 -
24 Anna Marinc SO-2 Saint Mary's (Minn.) 6:00.81 -
25 Emma Verges SR-4 Macalester 6:01.37 -