April 8- 9, 2022
|
IMG Academy - Bradenton, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Men's 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Cason Meyer SR Sunlake 4:25.19 10
2 Jayden Feliciano SR IMG Academy 4:25.84 8
3 Jeshua Osorio JR Mater Lakes 4:32.46 6
4 Isaac Perez JR IMG Academy 4:32.69 5
5 Riley Novack JR Montverde Academy 4:40.11 4
6 Simeon Hayward JR IMG Academy 4:41.24 3
7 Anthony Picciano SO Montverde Academy 4:46.29 2
8 Evan Crisp SR Sarasota 4:46.42 1
9 Ryan Elfring JR Forest 4:46.64 -
10 Daytona Belflower JR New Smyrna Beach 4:46.81 -
11 Colton Cardwell JR Montverde Academy 4:48.91 -
12 Logan Thornton FR Palm Harbor University 4:50.62 -
13 Enzo Diaz JR Mater Lakes 4:52.99 -
14 Adam Foster SO Osceola (Seminole) 4:56.52 -
15 Angelo Cavalleri FR East Lake 4:57.95 -
16 Ian Strang JR Out-of-Door 4:58.65 -
17 John Cappelli FR Osceola (Seminole) 4:58.82 -
18 Nathan Lee JR Sunlake 4:59.16 -
19 Dylan Howard SR Braden River 4:59.76 -
20 Dylan Johnson FR Lakewood Ranch 5:00.40 -
21 Anthony DiMuzio FR Bell Creek 5:01.17 -
22 Austin Biller FR Sarasota 5:01.19 -
23 Cooper Shaban SO Montverde Academy 5:02.22 -
24 Daniel Esquivel SR Mater Lakes 5:02.35 -
25 Christopher Gonzalez SO Mater Lakes 5:03.16 -
26 Maxwell Purvis 8 Bell Creek 5:03.65 -
27 Ruben Medina SO Braden River 5:04.17 -
28 Andrew McLane SO New Smyrna Beach 5:06.36 -
29 Vayle Johnson FR Lakewood Ranch 5:06.38 -
30 Santiago Guevara JR Braden River 5:06.79 -
31 Joaquin Arevalo JR Sunlake 5:06.90 -
32 Connor Cook JR Kathleen 5:06.97 -
33 James (Righton) Rivers Sophomore Landmark Christian 5:07.94 -
34 Zackery Schreiner FR Sarasota 5:12.61 -
35 John Willetts SR Palm Harbor University 5:12.62 -
36 Chase Patterson FR Osceola (Seminole) 5:13.54 -
37 Austin Fleming JR Braden River 5:14.69 -
38 Jack Kasson SR Osceola (Seminole) 5:16.08 -
39 Cameron White SO Kathleen 5:17.11 -
40 Cooper Brown Sophomore Landmark Christian 5:22.21 -
41 Collin Dillingham FR Out-of-Door 5:25.53 -
42 Brennan Quadros SO Palm Harbor University 5:27.11 -
43 Jimar Barrett JR Forest 5:36.48 -
44 Brad Hart FR Bell Creek 5:36.73 -
45 Jack Bodolay JR Palm Harbor University 5:39.93 -
46 Benjamin Hererra FR Sarasota 5:56.89 -
47 Matthew Martinez SR Bell Creek 6:08.74 -
48 Xavier Swartz FR Patel 6:21.94 -
Men's 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Cason Meyer SR Sunlake 4:25.19 10
2 Jayden Feliciano SR IMG Academy 4:25.84 8
3 Jeshua Osorio JR Mater Lakes 4:32.46 6
4 Isaac Perez JR IMG Academy 4:32.69 5
9 Ryan Elfring JR Forest 4:46.64 -
11 Colton Cardwell JR Montverde Academy 4:48.91 -
12 Logan Thornton FR Palm Harbor University 4:50.62 -
13 Enzo Diaz JR Mater Lakes 4:52.99 -
14 Adam Foster SO Osceola (Seminole) 4:56.52 -
18 Nathan Lee JR Sunlake 4:59.16 -
19 Dylan Howard SR Braden River 4:59.76 -
21 Anthony DiMuzio FR Bell Creek 5:01.17 -
23 Cooper Shaban SO Montverde Academy 5:02.22 -
Men's 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Anthony Picciano SO Montverde Academy 4:46.29 2
8 Evan Crisp SR Sarasota 4:46.42 1
10 Daytona Belflower JR New Smyrna Beach 4:46.81 -
15 Angelo Cavalleri FR East Lake 4:57.95 -
16 Ian Strang JR Out-of-Door 4:58.65 -
17 John Cappelli FR Osceola (Seminole) 4:58.82 -
22 Austin Biller FR Sarasota 5:01.19 -
24 Daniel Esquivel SR Mater Lakes 5:02.35 -
25 Christopher Gonzalez SO Mater Lakes 5:03.16 -
26 Maxwell Purvis 8 Bell Creek 5:03.65 -
27 Ruben Medina SO Braden River 5:04.17 -
28 Andrew McLane SO New Smyrna Beach 5:06.36 -
31 Joaquin Arevalo JR Sunlake 5:06.90 -
35 John Willetts SR Palm Harbor University 5:12.62 -
38 Jack Kasson SR Osceola (Seminole) 5:16.08 -
41 Collin Dillingham FR Out-of-Door 5:25.53 -
Men's 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Riley Novack JR Montverde Academy 4:40.11 4
6 Simeon Hayward JR IMG Academy 4:41.24 3
20 Dylan Johnson FR Lakewood Ranch 5:00.40 -
29 Vayle Johnson FR Lakewood Ranch 5:06.38 -
30 Santiago Guevara JR Braden River 5:06.79 -
32 Connor Cook JR Kathleen 5:06.97 -
33 James (Righton) Rivers Sophomore Landmark Christian 5:07.94 -
34 Zackery Schreiner FR Sarasota 5:12.61 -
36 Chase Patterson FR Osceola (Seminole) 5:13.54 -
37 Austin Fleming JR Braden River 5:14.69 -
39 Cameron White SO Kathleen 5:17.11 -
40 Cooper Brown Sophomore Landmark Christian 5:22.21 -
42 Brennan Quadros SO Palm Harbor University 5:27.11 -
43 Jimar Barrett JR Forest 5:36.48 -
44 Brad Hart FR Bell Creek 5:36.73 -
45 Jack Bodolay JR Palm Harbor University 5:39.93 -
46 Benjamin Hererra FR Sarasota 5:56.89 -
47 Matthew Martinez SR Bell Creek 6:08.74 -
48 Xavier Swartz FR Patel 6:21.94 -