April 8- 9, 2022
|
IMG Academy - Bradenton, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls 800m Run High School

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jais Ward SO IMG Academy 2:19.26 10
2 Andrea Ballestero SR Osceola (Seminole) 2:20.05 8
3 Bella Butler JR Bell Creek 2:27.12 6
4 Abigail Clements JR Osceola (Seminole) 2:27.31 5
5 Avery Latto SO Osceola (Seminole) 2:29.30 4
6 Izzy Surace SO East Lake 2:29.92 3
7 Kennedy Downey JR Osceola (Seminole) 2:30.76 2
8 Ally Moyer SO Sunlake 2:32.68 1
9 Mia Andreae JR IMG Academy 2:33.69 -
10 Cecilia Dieffenthaller SR East Lake 2:35.24 -
11 Olivia Nickson JR IMG Academy 2:36.53 -
12 Kaiden Britz SO East Lake 2:36.71 -
13 Zarrah Barbaza SR Montverde Academy 2:38.27 -
14 Natalie Nesmith JR Montverde Academy 2:39.47 -
15 Adriana Guerra JR Braden River 2:39.98 -
16 Lexy Santiago FR Sunlake 2:40.84 -
17 Olivia Orobello JR Bell Creek 2:42.06 -
18 Juliana Hilton Senior Landmark Christian 2:42.48 -
19 Caitlyn Culpepper SR Sunlake 2:43.15 -
20 Annie Winborn JR Sunlake 2:43.53 -
21 Jordan Mclean FR Forest 2:49.07 -
22 Kayleigh Watts FR Bell Creek 2:50.63 -
23 Abigail Baatz SR Braden River 2:53.86 -
24 Ellie Morin FR Gateway Charter 2:54.24 -
25 Emma Dussault JR Braden River 2:54.25 -
26 Riana Pontemayor 7 Bell Creek 2:56.37 -
27 Sydney Traub FR New Smyrna Beach 3:01.02 -
28 Kayla Clayton FR Palm Harbor University 3:04.52 -
29 Michelle Houldsworth FR Forest 3:05.67 -
30 Bailey Fulk 6 Out-of-Door 3:08.48 -
31 Anna Wilson SO Forest 3:09.33 -
32 Kaili Katsaros SO Palm Harbor University 3:09.51 -
33 Whitney Gledden JR Lake Weir 3:26.39 -
Girls 800m Run High School Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jais Ward SO IMG Academy 2:19.26 10
2 Andrea Ballestero SR Osceola (Seminole) 2:20.05 8
3 Bella Butler JR Bell Creek 2:27.12 6
4 Abigail Clements JR Osceola (Seminole) 2:27.31 5
5 Avery Latto SO Osceola (Seminole) 2:29.30 4
6 Izzy Surace SO East Lake 2:29.92 3
7 Kennedy Downey JR Osceola (Seminole) 2:30.76 2
9 Mia Andreae JR IMG Academy 2:33.69 -
12 Kaiden Britz SO East Lake 2:36.71 -
13 Zarrah Barbaza SR Montverde Academy 2:38.27 -
14 Natalie Nesmith JR Montverde Academy 2:39.47 -
19 Caitlyn Culpepper SR Sunlake 2:43.15 -
Girls 800m Run High School Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Ally Moyer SO Sunlake 2:32.68 1
10 Cecilia Dieffenthaller SR East Lake 2:35.24 -
11 Olivia Nickson JR IMG Academy 2:36.53 -
15 Adriana Guerra JR Braden River 2:39.98 -
16 Lexy Santiago FR Sunlake 2:40.84 -
17 Olivia Orobello JR Bell Creek 2:42.06 -
18 Juliana Hilton Senior Landmark Christian 2:42.48 -
20 Annie Winborn JR Sunlake 2:43.53 -
21 Jordan Mclean FR Forest 2:49.07 -
22 Kayleigh Watts FR Bell Creek 2:50.63 -
23 Abigail Baatz SR Braden River 2:53.86 -
25 Emma Dussault JR Braden River 2:54.25 -
27 Sydney Traub FR New Smyrna Beach 3:01.02 -
31 Anna Wilson SO Forest 3:09.33 -
Girls 800m Run High School Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
24 Ellie Morin FR Gateway Charter 2:54.24 -
26 Riana Pontemayor 7 Bell Creek 2:56.37 -
28 Kayla Clayton FR Palm Harbor University 3:04.52 -
29 Michelle Houldsworth FR Forest 3:05.67 -
30 Bailey Fulk 6 Out-of-Door 3:08.48 -
32 Kaili Katsaros SO Palm Harbor University 3:09.51 -
33 Whitney Gledden JR Lake Weir 3:26.39 -