February 19, 2022
|
Villages - The Villages, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Tristan Pank SR Vanguard (Ocala) 4:36.80 10
2 Eduardo Diaz SR West Port 4:37.34 8
3 Luis Cruzado SR Belleview 4:51.80 6
4 Bradley Rutledge SR Vanguard (Ocala) 4:54.50 5
5 Diego Carrascosa SR Vanguard (Ocala) 4:56.02 4
6 Matt Lammens JR Vanguard (Ocala) 4:57.82 3
7 Justin Capilli SR Vanguard (Ocala) 4:57.86 2
8 Miguel Cruz SO Vanguard (Ocala) 4:57.94 1
9 Martin D'Esposito SO Vanguard (Ocala) 4:58.20 -
10 Carlos Paez SR Vanguard (Ocala) 5:11.70 -
11 Thatcher Clark SO Villages 5:13.44 -
12 Dain Braun SR Villages 5:16.54 -
13 Brian Frias SR Belleview 5:17.40 -
14 Tristan Cook SR Villages 5:21.96 -
15 Jose Ascencio-Rojo JR Villages 5:22.20 -
16 Victor Moreno SO Vanguard (Ocala) 5:23.36 -
17 Aaron Spratt FR Villages 5:24.95 -
18 Colby Jones JR West Port 5:25.49 -
19 McFelix Agbo JR Villages 5:25.52 -
20 Marcus Khanna SR Vanguard (Ocala) 5:31.78 -
21 Neil Isaac Brown FR Forest 5:37.95 -
22 Christian Walters SR West Port 5:38.23 -
23 Bryce Blalock SO West Port 5:41.07 -
24 Akksayan Sivasekaran SO Vanguard (Ocala) 5:41.82 -
25 Christopher Jacobs JR Belleview 5:53.71 -
26 Tai Geering FR West Port 6:03.13 -
27 Ja'Darian Saucier SO Villages 6:05.05 -
28 Svar Patel JR Vanguard (Ocala) 6:06.43 -
29 Luis Castaneda SR West Port 6:12.48 -
30 Zachary Townsend FR Belleview 6:15.67 -
31 Julian Colon FR Vanguard (Ocala) 6:21.45 -
32 Sebastian Gonzalez FR Vanguard (Ocala) 6:28.01 -
33 Bradley Culbertson SO North Marion 6:30.91 -
34 Thomas Vantwayvey JR Belleview 6:42.79 -
35 Jenish Patel SO Vanguard (Ocala) 7:06.35 -
  Hunter Obrien JR West Port NT   
  Savar Patel JR Vanguard (Ocala) NT   
  Brian Frias SR Belleview NT   
  Nathan Canterberry SR North Marion NT   
  Jody Zhu SR Vanguard (Ocala) NT   
  Parth Patel Senior UNAT-Forest NT   
  Kartik Koti FR Vanguard (Ocala) NT   
  Gabriel Lopez SO West Port NT   
  Jamal Taylor SR Lake Weir NT   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Thatcher Clark SO Villages 5:13.44 -
13 Brian Frias SR Belleview 5:17.40 -
16 Victor Moreno SO Vanguard (Ocala) 5:23.36 -
17 Aaron Spratt FR Villages 5:24.95 -
18 Colby Jones JR West Port 5:25.49 -
19 McFelix Agbo JR Villages 5:25.52 -
21 Neil Isaac Brown FR Forest 5:37.95 -
22 Christian Walters SR West Port 5:38.23 -
23 Bryce Blalock SO West Port 5:41.07 -
25 Christopher Jacobs JR Belleview 5:53.71 -
26 Tai Geering FR West Port 6:03.13 -
27 Ja'Darian Saucier SO Villages 6:05.05 -
28 Svar Patel JR Vanguard (Ocala) 6:06.43 -
30 Zachary Townsend FR Belleview 6:15.67 -
31 Julian Colon FR Vanguard (Ocala) 6:21.45 -
32 Sebastian Gonzalez FR Vanguard (Ocala) 6:28.01 -
33 Bradley Culbertson SO North Marion 6:30.91 -
34 Thomas Vantwayvey JR Belleview 6:42.79 -
35 Jenish Patel SO Vanguard (Ocala) 7:06.35 -
  Jody Zhu SR Vanguard (Ocala) NT   
  Hunter Obrien JR West Port NT   
  Gabriel Lopez SO West Port NT   
  Savar Patel JR Vanguard (Ocala) NT   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Tristan Pank SR Vanguard (Ocala) 4:36.80 10
2 Eduardo Diaz SR West Port 4:37.34 8
3 Luis Cruzado SR Belleview 4:51.80 6
4 Bradley Rutledge SR Vanguard (Ocala) 4:54.50 5
5 Diego Carrascosa SR Vanguard (Ocala) 4:56.02 4
6 Matt Lammens JR Vanguard (Ocala) 4:57.82 3
7 Justin Capilli SR Vanguard (Ocala) 4:57.86 2
8 Miguel Cruz SO Vanguard (Ocala) 4:57.94 1
9 Martin D'Esposito SO Vanguard (Ocala) 4:58.20 -
10 Carlos Paez SR Vanguard (Ocala) 5:11.70 -
12 Dain Braun SR Villages 5:16.54 -
14 Tristan Cook SR Villages 5:21.96 -
15 Jose Ascencio-Rojo JR Villages 5:22.20 -
20 Marcus Khanna SR Vanguard (Ocala) 5:31.78 -
24 Akksayan Sivasekaran SO Vanguard (Ocala) 5:41.82 -
29 Luis Castaneda SR West Port 6:12.48 -
  Kartik Koti FR Vanguard (Ocala) NT   
  Parth Patel Senior UNAT-Forest NT   
  Nathan Canterberry SR North Marion NT   
  Brian Frias SR Belleview NT   
  Jamal Taylor SR Lake Weir NT