February 24, 2022
|
Villages - The Villages, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Thomas Tyler SR Citrus 4:33.73 10
2 Nathan Canterberry SR North Marion 4:39.55 8
3 Emory Strickland FR Wildwood 4:55.30 6
4 Tristan Cook SR Villages 5:03.33 5
5 Logan Shaw JR Citrus 5:04.48 4
6 Kamarius Worthen SO Wildwood 5:05.97 3
7 Dain Braun SR Villages 5:06.10 2
8 Thatcher Clarke SO Villages 5:06.29 1
9 Cohen Hartley JR Tavares 5:12.50 -
10 Evan Tobin SO Citrus 5:16.51 -
11 Jessie Strickland SR Wildwood 5:24.88 -
12 Isaac Rosario JR Springstead 5:34.89 -
13 Joseph Carrion FR Tavares 5:36.08 -
14 Spencer Faden JR Mount Dora Christian 5:38.20 -
15 Carter Faden FR Mount Dora Christian 5:38.50 -
16 Elijah Toler JR Springstead 5:41.63 -
17 Antonio McPherson JR Springstead 5:46.49 -
18 Zackery Szewzek SR Weeki Wachee 5:53.65 -
19 Jahir Flemmings SR Eustis 5:57.02 -
20 Ian Buckingham SR Crystal River 5:58.69 -
21 Zachary Saint SO Seven Rivers Christian 5:59.75 -
22 Colin Kearse SO Seven Rivers Christian 6:00.08 -
23 Wade Koos JR Crystal River 6:06.80 -
24 Aeyden Bedard SO Eustis 6:09.37 -
25 Caleb Kelley FR Tavares 6:16.72 -
26 Jackson Shipes FR Seven Rivers Christian 6:27.83 -
27 Connor Spiddle FR Crystal River 6:39.82 -
28 Austin Scott JR Weeki Wachee 7:04.95 -
  Jared Del Mundo SR Eustis NT   
  Prince Ntozo SR North Marion NT   
  Seth Borges SR Weeki Wachee NT   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Kamarius Worthen SO Wildwood 5:05.97 3
9 Cohen Hartley JR Tavares 5:12.50 -
10 Evan Tobin SO Citrus 5:16.51 -
11 Jessie Strickland SR Wildwood 5:24.88 -
13 Joseph Carrion FR Tavares 5:36.08 -
15 Carter Faden FR Mount Dora Christian 5:38.50 -
16 Elijah Toler JR Springstead 5:41.63 -
18 Zackery Szewzek SR Weeki Wachee 5:53.65 -
24 Aeyden Bedard SO Eustis 6:09.37 -
25 Caleb Kelley FR Tavares 6:16.72 -
26 Jackson Shipes FR Seven Rivers Christian 6:27.83 -
27 Connor Spiddle FR Crystal River 6:39.82 -
28 Austin Scott JR Weeki Wachee 7:04.95 -
  Prince Ntozo SR North Marion NT   
  Seth Borges SR Weeki Wachee NT   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Thomas Tyler SR Citrus 4:33.73 10
2 Nathan Canterberry SR North Marion 4:39.55 8
3 Emory Strickland FR Wildwood 4:55.30 6
4 Tristan Cook SR Villages 5:03.33 5
5 Logan Shaw JR Citrus 5:04.48 4
7 Dain Braun SR Villages 5:06.10 2
8 Thatcher Clarke SO Villages 5:06.29 1
12 Isaac Rosario JR Springstead 5:34.89 -
14 Spencer Faden JR Mount Dora Christian 5:38.20 -
17 Antonio McPherson JR Springstead 5:46.49 -
19 Jahir Flemmings SR Eustis 5:57.02 -
20 Ian Buckingham SR Crystal River 5:58.69 -
21 Zachary Saint SO Seven Rivers Christian 5:59.75 -
22 Colin Kearse SO Seven Rivers Christian 6:00.08 -
23 Wade Koos JR Crystal River 6:06.80 -
  Jared Del Mundo SR Eustis NT