March 26, 2022
|
Villages - The Villages, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 John Carbone SR Central (Brooksville) 4:20.23 10
2 Ryan Elfring JR Forest 4:44.98 8
3 Alan Qiu JR Buchholz 4:47.73 6
4 Adam Rahman SR Nature Coast 4:52.38 5
5 Calum Watson FR Buchholz 4:52.64 4
6 Carlos Segura SR Buchholz 4:53.50 3
7 Kadin Rahman SR Nature Coast 4:56.85 2
8 Anthony DiMuzio FR Bell Creek 4:57.53 1
9 Thatcher Clarke SO Villages 5:00.82 -
10 Dain Braun SR Villages 5:06.09 -
11 Jose Ascencio-Rojo JR Villages 5:07.34 -
12 Christian Mendez JR Leesburg 5:16.77 -
13 Bryce Senzig SO Nature Coast 5:24.88 -
14 McFelix Agbo JR Villages 5:31.40 -
15 Evan Jablonski SO Central (Brooksville) 5:31.45 -
16 Bryce Blalock SO West Port 5:36.73 -
17 Brad Hart FR Bell Creek 5:46.04 -
18 Jarren Dinglasan FR Bell Creek 5:47.23 -
19 Jimar Barrett JR Forest 5:50.32 -
20 Ian Reinhard FR Leesburg 5:58.12 -
21 James Wonders JR Lakeland 5:58.35 -
22 Dylan Alaimo JR Central (Brooksville) 6:01.05 -
23 Ricardo Concepcion SR Lakeland 6:13.15 -
24 Christian Compton FR North Marion 6:24.46 -
25 Brandon Strong SO Central (Brooksville) 6:34.09 -
26 Gabriel Lopez SO West Port 6:34.18 -
  Eduardo Diaz SR West Port NT   
  Nathan Canterberry SR North Marion NT   
  Allen Rojas SO North Marion NT   
  Noah Fahey SR Nature Coast NT   
  Prince Ntozo SR North Marion NT   
  Tyler Weeks FR Bell Creek NT   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Kadin Rahman SR Nature Coast 4:56.85 2
14 McFelix Agbo JR Villages 5:31.40 -
15 Evan Jablonski SO Central (Brooksville) 5:31.45 -
16 Bryce Blalock SO West Port 5:36.73 -
17 Brad Hart FR Bell Creek 5:46.04 -
18 Jarren Dinglasan FR Bell Creek 5:47.23 -
19 Jimar Barrett JR Forest 5:50.32 -
20 Ian Reinhard FR Leesburg 5:58.12 -
21 James Wonders JR Lakeland 5:58.35 -
22 Dylan Alaimo JR Central (Brooksville) 6:01.05 -
23 Ricardo Concepcion SR Lakeland 6:13.15 -
24 Christian Compton FR North Marion 6:24.46 -
25 Brandon Strong SO Central (Brooksville) 6:34.09 -
26 Gabriel Lopez SO West Port 6:34.18 -
  Allen Rojas SO North Marion NT   
  Tyler Weeks FR Bell Creek NT   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 John Carbone SR Central (Brooksville) 4:20.23 10
2 Ryan Elfring JR Forest 4:44.98 8
3 Alan Qiu JR Buchholz 4:47.73 6
4 Adam Rahman SR Nature Coast 4:52.38 5
5 Calum Watson FR Buchholz 4:52.64 4
6 Carlos Segura SR Buchholz 4:53.50 3
8 Anthony DiMuzio FR Bell Creek 4:57.53 1
9 Thatcher Clarke SO Villages 5:00.82 -
10 Dain Braun SR Villages 5:06.09 -
11 Jose Ascencio-Rojo JR Villages 5:07.34 -
12 Christian Mendez JR Leesburg 5:16.77 -
13 Bryce Senzig SO Nature Coast 5:24.88 -
  Prince Ntozo SR North Marion NT   
  Nathan Canterberry SR North Marion NT   
  Noah Fahey SR Nature Coast NT   
  Eduardo Diaz SR West Port NT