March 26, 2022
|
Riverview Sarasota - Sarasota, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nathan Yates SR Geneva Classical Academy 9:46.83 10
2 Collin Butzow SR Palmetto 9:50.48 8
3 Brendan Roper JR Riverview (Sarasota) 9:59.89 6
4 Riccardo Testini SR Riverview (Sarasota) 10:19.39 5
5 Kaleb Mellott FR Charlotte 10:40.31 4
6 Caden Klossner JR Charlotte 10:43.24 3
7 Jacob Duncan SO Hardee 10:44.49 2
8 Ian Strang JR Out-of-Door 10:45.82 1
9 James Stock SR Charlotte 10:55.31 -
10 Ryan Purdy FR Riverview (Sarasota) 10:56.62 -
11 Alex den Boggende SO Braden River 11:11.32 -
12 Angel Aviles SR Hardee 11:12.30 -
13 Santiago Guevara JR Braden River 11:22.43 -
14 Dylan Johnson FR Lakewood Ranch 11:24.08 -
15 Vayle Johnson FR Lakewood Ranch 11:25.17 -
16 Timothy Bellaire SR Lakewood Ranch 11:27.83 -
17 Collin Dillingham FR Out-of-Door 11:29.93 -
18 Owen Busalacki FR Venice 11:32.09 -
19 Cullen Pfanmiller SO Venice 11:47.71 -
20 Andrew Light SO Port Charlotte 12:36.30 -
21 Jonah Scott JR Cardinal Mooney 12:36.99 -
22 Rhett Morton SO Cardinal Mooney 12:37.38 -
23 Isaac Magallanes SO Port Charlotte 12:37.52 -
24 Luigi Ferrari FR Cardinal Mooney 13:20.92 -
25 Jason Luedeke 8 Out-of-Door 13:28.62 -
26 Parker Balus JR Port Charlotte 14:04.78 -
  Caleb Gilmore FR Wharton DNS   
  Alan Meriga SR Wharton DNS   
  Andrew Rodriquez SR Venice DNS   
  Ethan Stinnett JR Wharton DNS   
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Alex den Boggende SO Braden River 11:11.32 -
13 Santiago Guevara JR Braden River 11:22.43 -
16 Timothy Bellaire SR Lakewood Ranch 11:27.83 -
17 Collin Dillingham FR Out-of-Door 11:29.93 -
19 Cullen Pfanmiller SO Venice 11:47.71 -
20 Andrew Light SO Port Charlotte 12:36.30 -
21 Jonah Scott JR Cardinal Mooney 12:36.99 -
22 Rhett Morton SO Cardinal Mooney 12:37.38 -
23 Isaac Magallanes SO Port Charlotte 12:37.52 -
24 Luigi Ferrari FR Cardinal Mooney 13:20.92 -
25 Jason Luedeke 8 Out-of-Door 13:28.62 -
26 Parker Balus JR Port Charlotte 14:04.78 -
  Andrew Rodriquez SR Venice DNS   
  Ethan Stinnett JR Wharton DNS   
  Caleb Gilmore FR Wharton DNS   
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nathan Yates SR Geneva Classical Academy 9:46.83 10
2 Collin Butzow SR Palmetto 9:50.48 8
3 Brendan Roper JR Riverview (Sarasota) 9:59.89 6
4 Riccardo Testini SR Riverview (Sarasota) 10:19.39 5
5 Kaleb Mellott FR Charlotte 10:40.31 4
6 Caden Klossner JR Charlotte 10:43.24 3
7 Jacob Duncan SO Hardee 10:44.49 2
8 Ian Strang JR Out-of-Door 10:45.82 1
9 James Stock SR Charlotte 10:55.31 -
10 Ryan Purdy FR Riverview (Sarasota) 10:56.62 -
12 Angel Aviles SR Hardee 11:12.30 -
14 Dylan Johnson FR Lakewood Ranch 11:24.08 -
15 Vayle Johnson FR Lakewood Ranch 11:25.17 -
18 Owen Busalacki FR Venice 11:32.09 -
  Alan Meriga SR Wharton DNS