February 26, 2022
|
George Jenkins - Lakeland, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Rachael Uvieghara SO Palm Harbor University 24.16 10 1.3
2 Serenity Brazell JR Wharton 24.91 8 1.3
3 Kiera Taylor SR Haines City 25.55 6 1.3
4 Dashanique Henry FR Winter Haven 25.74 5 0.4
5 Jaade McBride SO George Jenkins 25.77 4 1.3
6 Rayanna Mathis SR Winter Haven 25.79 3 0.7
7 Zekira Snow JR Bloomingdale 26.34 2 1.1
8 Jamyhia Scott FR Mount Dora 26.42 1 1.3
9 Shaia Gallishaw FR George Jenkins 26.51 - 1.3
10 Layla Martinez SO Land O'Lakes 26.90 - 1.1
11 Mariana Morillo FR Horizon 26.97 - 0.4
12 Mackenzie Johnson SO Land O'Lakes 27.12 - 1.1
13 Chelsie Palmatier SO Frostproof 27.13 - +0.0
14 Erica Holloman JR Plant City 27.20 - 1.2
15 Paris Hart JR Kathleen 27.30 - 1.1
16 Jamyra Helms JR Ridge Community 27.38 - 1.3
17 Jayda Parrish SO Auburndale 27.55 - +0.0
18 Nicole Rodriguez SR Goleman 27.61 - 1.3
19 Ma'Kayla Cobb JR Frostproof 27.65 - 0.7
20 Kimora Jennings FR Haines City 27.72 - 1.1
21 Cadence O'Neil FR Mount Dora 27.78 - 1.3
22 Ge'Niya Lewter JR Lakeland 27.96 - 0.5
23 Calisse Barnes JR Sumner 28.06 - 0.2
24 Jalayah Shaw JR Plant City 28.06 - 1.3
25 Ellen Densmore SR Palm Harbor University 28.06 - 0.5
26 Briyana Sapp JR East Bay 28.13 - 1.2
27 Ava Melancon 8 First Baptist (Naples) 28.19 - 1.3
28 Faith Sidwell SR Wiregrass Ranch 28.33 - 1.2
29 Sabrina Flowers FR Bloomingdale 28.38 - 1.2
30 Anna Dunlap JR Wharton 28.39 - 0.7
31 Kansas Henry FR Lake Wales 28.46 - 1.3
32 Delilah Swift SR Ridge Community 28.47 - 1.3
33 JoaQuilya Jackson SR Winter Haven 28.51 - 0.5
34 Destiny Headley SR Plant City 28.81 - 1.1
35 Abigal Brown FR Lake Region 28.85 - 0.5
36 Keylana Cochran FR Mount Dora 28.92 - 0.7
37 Jessica Brown JR Tampa Bay HEAT 29.04 - 0.2
38 Jayla Greene SR Lake Wales 29.05 - 1.2
39 Ajaida Groomes SR Lake Region 29.25 - +0.0
40 Gabrielle Schuldt SR Newsome 29.25 - 1.2
41 Sophia Suman 8 McKeel 29.62 - 0.4
42 Jennifer Okoro JR Goleman 29.70 - 0.5
43 Mia Curry FR Bartow 29.96 - 0.4
44 Yonerys Perez Nazario SR Ridge Community 29.97 - 0.4
45 Catherine Zhou SO Alonso 30.00 - 0.2
46 Kenzye Gainey JR Wiregrass Ranch 30.11 - 1.2
47 Nadeysha Rodriguez JR Kathleen 30.18 - 1.4
48 Liyah Lovett SR Sumner 30.26 - 0.4
49 Khalia Woodley FR Alonso 30.39 - 0.2
50 Katie Wokurka SR Wiregrass Ranch 30.50 - 0.2
51 Briana Anderson SO Palm Harbor University 30.55 - 1.4
52 Serenity Montgomery JR Haines City 30.76 - 0.2
53 Alexandria Austin SR McKeel 30.78 - 0.7
54 Ashylnn Turner FR Tampa Bay HEAT 31.05 - 0.7
55 Ja'Narie Hutchinson SO Bartow 31.18 - 1.4
56 Kamryn Wilson FR Tenoroc 31.40 - 0.5
57 Aleena Jones SO Alonso 31.50 - 0.2
58 Alainah Macki FR Newsome 32.02 - 1.2
59 Khiya Sterling FR Charlotte 32.27 - 1.4
60 Aja Easmon SO Bloomingdale 32.40 - +0.0
61 Amiah Dennis SO Kathleen 32.52 - 0.5
62 Abigail Powlett FR Lakeland 33.03 - 1.4
63 Meleah Lewis FR Lake Region 33.09 - 0.4
64 Aniyah Jenkins JR Bartow 33.39 - 0.5
65 Gabrielle Andre JR Lakeland 33.92 - +0.0
66 Savannah Albritton FR George Jenkins 34.24 - 1.4
67 Rylee Smith JR East Bay 34.35 - +0.0
68 Maryah Taylor FR Charlotte 34.76 - 0.7
69 zenna shirrteh FR Charlotte 35.81 - 0.4
70 Sorimar Morales JR Tenoroc 37.44 - 1.4
71 Lara Saxon SO Tampa Bay HEAT 38.16 - +0.0
  Milani Chadwick JR Lake Wales DNS    -
  Iliana Arce SO Tenoroc DNS    -
  Keona Donehue SO Goleman DNS    -
  Hannah Casey SR First Baptist (Naples) DNS    -
  Avery Erikson SO First Baptist (Naples) DNS    -
  Meah Jackson SO Wharton DNS    -
  Ella Maas SO Newsome DNS    -
  Nehanda Lewis SR Land O'Lakes DNS    -
  Chloe Previte 8 McKeel DNS    -
Girls' 200 Meters Section 2
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Dashanique Henry FR Winter Haven 25.74 5
11 Mariana Morillo FR Horizon 26.97 -
41 Sophia Suman 8 McKeel 29.62 -
43 Mia Curry FR Bartow 29.96 -
44 Yonerys Perez Nazario SR Ridge Community 29.97 -
48 Liyah Lovett SR Sumner 30.26 -
63 Meleah Lewis FR Lake Region 33.09 -
69 zenna shirrteh FR Charlotte 35.81 -
Girls' 200 Meters Section 3
W: 1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
47 Nadeysha Rodriguez JR Kathleen 30.18 -
51 Briana Anderson SO Palm Harbor University 30.55 -
55 Ja'Narie Hutchinson SO Bartow 31.18 -
59 Khiya Sterling FR Charlotte 32.27 -
62 Abigail Powlett FR Lakeland 33.03 -
66 Savannah Albritton FR George Jenkins 34.24 -
70 Sorimar Morales JR Tenoroc 37.44 -
  Chloe Previte 8 McKeel DNS   
Girls' 200 Meters Section 4
W: 0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Rayanna Mathis SR Winter Haven 25.79 3
19 Ma'Kayla Cobb JR Frostproof 27.65 -
30 Anna Dunlap JR Wharton 28.39 -
36 Keylana Cochran FR Mount Dora 28.92 -
53 Alexandria Austin SR McKeel 30.78 -
54 Ashylnn Turner FR Tampa Bay HEAT 31.05 -
68 Maryah Taylor FR Charlotte 34.76 -
  Iliana Arce SO Tenoroc DNS   
Girls' 200 Meters Section 5
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Ge'Niya Lewter JR Lakeland 27.96 -
25 Ellen Densmore SR Palm Harbor University 28.06 -
33 JoaQuilya Jackson SR Winter Haven 28.51 -
35 Abigal Brown FR Lake Region 28.85 -
42 Jennifer Okoro JR Goleman 29.70 -
56 Kamryn Wilson FR Tenoroc 31.40 -
61 Amiah Dennis SO Kathleen 32.52 -
64 Aniyah Jenkins JR Bartow 33.39 -
Girls' 200 Meters Section 6
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Chelsie Palmatier SO Frostproof 27.13 -
17 Jayda Parrish SO Auburndale 27.55 -
39 Ajaida Groomes SR Lake Region 29.25 -
60 Aja Easmon SO Bloomingdale 32.40 -
65 Gabrielle Andre JR Lakeland 33.92 -
67 Rylee Smith JR East Bay 34.35 -
71 Lara Saxon SO Tampa Bay HEAT 38.16 -
  Keona Donehue SO Goleman DNS   
Girls' 200 Meters Section 7
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Calisse Barnes JR Sumner 28.06 -
37 Jessica Brown JR Tampa Bay HEAT 29.04 -
45 Catherine Zhou SO Alonso 30.00 -
49 Khalia Woodley FR Alonso 30.39 -
50 Katie Wokurka SR Wiregrass Ranch 30.50 -
52 Serenity Montgomery JR Haines City 30.76 -
57 Aleena Jones SO Alonso 31.50 -
  Ella Maas SO Newsome DNS   
Girls' 200 Meters Section 8
W: 1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Erica Holloman JR Plant City 27.20 -
26 Briyana Sapp JR East Bay 28.13 -
28 Faith Sidwell SR Wiregrass Ranch 28.33 -
29 Sabrina Flowers FR Bloomingdale 28.38 -
38 Jayla Greene SR Lake Wales 29.05 -
40 Gabrielle Schuldt SR Newsome 29.25 -
46 Kenzye Gainey JR Wiregrass Ranch 30.11 -
58 Alainah Macki FR Newsome 32.02 -
Girls' 200 Meters Section 9
W: 1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Shaia Gallishaw FR George Jenkins 26.51 -
18 Nicole Rodriguez SR Goleman 27.61 -
21 Cadence O'Neil FR Mount Dora 27.78 -
24 Jalayah Shaw JR Plant City 28.06 -
27 Ava Melancon 8 First Baptist (Naples) 28.19 -
31 Kansas Henry FR Lake Wales 28.46 -
  Hannah Casey SR First Baptist (Naples) DNS   
  Meah Jackson SO Wharton DNS   
Girls' 200 Meters Section 10
W: 1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Zekira Snow JR Bloomingdale 26.34 2
10 Layla Martinez SO Land O'Lakes 26.90 -
12 Mackenzie Johnson SO Land O'Lakes 27.12 -
15 Paris Hart JR Kathleen 27.30 -
20 Kimora Jennings FR Haines City 27.72 -
34 Destiny Headley SR Plant City 28.81 -
  Avery Erikson SO First Baptist (Naples) DNS   
  Milani Chadwick JR Lake Wales DNS   
Girls' 200 Meters Section 11
W: 1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Rachael Uvieghara SO Palm Harbor University 24.16 10
2 Serenity Brazell JR Wharton 24.91 8
3 Kiera Taylor SR Haines City 25.55 6
5 Jaade McBride SO George Jenkins 25.77 4
8 Jamyhia Scott FR Mount Dora 26.42 1
16 Jamyra Helms JR Ridge Community 27.38 -
32 Delilah Swift SR Ridge Community 28.47 -
  Nehanda Lewis SR Land O'Lakes DNS