March 5, 2022
|
George Jenkins - Lakeland, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Noelle Vu SO Mount Dora 2:28.82 10
2 Caitlin Foley SR Mount Dora 2:29.16 8
3 Shelby Viseur SR Sunlake 2:33.11 6
4 Elizabeth Poe SR Tampa Bay HEAT 2:37.69 5
5 Hannah Douglas FR Mount Dora 2:37.75 4
6 Roxxi Ottum JR Mount Dora 2:38.25 3
7 Megan Miller SR McKeel 2:38.97 2
8 Jordyn Frazier SO Winter Haven 2:39.81 1
9 Alayna Mann JR McKeel 2:41.22 -
10 Abigail Ryals SO McKeel 2:41.94 -
11 Emaleigh Daughtry FR Auburndale 2:43.26 -
12 Anika Donohue SO Lake Region 2:46.52 -
13 Anna Wilson SO Forest 2:47.26 -
14 Ashylnn Turner FR Tampa Bay HEAT 2:48.98 -
15 Erica Tateishi SR George Jenkins 2:49.10 -
16 Jordan Mclean FR Forest 2:49.82 -
17 Grace Boatright JR George Jenkins 2:51.42 -
18 Anna Portugal SR Palm Harbor University 2:51.61 -
19 Bella Hunt FR Victory Christian (LL) 2:52.93 -
20 Annie Winborn JR Sunlake 2:53.06 -
21 Grace Gaynor SR Palm Harbor University 2:53.46 -
22 Jasmine Harvell JR Auburndale 2:53.70 -
23 Emma Burleson SR Sunlake 2:54.61 -
24 Taralynn Hubler JR Mount Dora 2:56.54 -
25 Keeley Yarbrough FR Sunlake 2:56.62 -
26 Jaszmine Mitchell FR Sunlake 2:56.88 -
27 Tania Pagan Ortiz SR Ridge Community 2:57.66 -
28 Mattie Vann SO Lakeland 2:58.51 -
29 Faith Bakke SO Palm Harbor University 2:59.17 -
30 Karina Pagan Ortiz JR Ridge Community 2:59.79 -
31 Karol Sedrak SO Palm Harbor University 2:59.85 -
32 Alyiah Jimenez SO Haines City 3:00.00 -
33 Abigail Bailey 6 Tampa Bay HEAT 3:00.61 -
34 Isabella Steady JR Sunlake 3:03.30 -
35 Arielle Pinkston FR Bartow 3:03.40 -
36 Michelle Houldsworth FR Forest 3:03.57 -
37 Alyssa Comisky SO George Jenkins 3:04.38 -
38 Coralei Deriso JR Forest 3:05.30 -
39 Ashlyn Blanton JR George Jenkins 3:05.62 -
40 Shayla Gordon SO Palm Harbor University 3:06.34 -
41 Karley Paul FR George Jenkins 3:08.10 -
42 Yamilet Garcia JR Lake Region 3:08.97 -
43 Emily Martinez FR Ridge Community 3:09.77 -
44 Tiffany Luna FR Haines City 3:11.30 -
45 Bella Blind SR Winter Haven 3:11.40 -
46 Emma Stanley JR Victory Christian (LL) 3:12.97 -
47 Adriana Herrera SO Mulberry 3:13.81 -
48 Ivana Brown JR Mount Dora 3:15.01 -
49 Raegan Craft SO McKeel 3:15.91 -
50 Breana Weaver SR Palm Harbor University 3:16.38 -
51 Emma Miller FR McKeel 3:16.41 -
52 Kaili Katsaros SO Palm Harbor University 3:16.48 -
53 Kayla Clayton FR Palm Harbor University 3:19.18 -
54 Morgan Craft FR Winter Haven 3:23.21 -
55 Lei Johnson FR Forest 3:23.25 -
56 Johanna Wells FR Forest 3:25.07 -
57 Lillian Hassan JR George Jenkins 3:25.77 -
58 Sarah Disla-Borja FR Winter Haven 3:27.08 -
59 Marielleh Henriquez-Norat JR Lake Gibson 3:27.10 -
60 Aliah Bellon FR Lakeland 3:27.29 -
61 Jada Crouch FR Mount Dora 3:27.60 -
62 Kasey Nguyen FR Victory Christian (LL) 3:28.96 -
63 Alexandria Van orsdale JR George Jenkins 3:29.22 -
64 Evelyn Quiroz JR Lake Region 3:30.99 -
65 Isabella Zabala FR Mount Dora 3:33.32 -
66 Lara Saxon SO Tampa Bay HEAT 3:33.37 -
67 Alaina Webb FR Haines City 3:33.86 -
68 Charlotte Mckendrick SR McKeel 3:38.87 -
69 Joby Ayala JR Mount Dora 4:01.18 -
  Dolanda Mesidor SR Winter Haven DNF   
  Imanie McNess FR Bartow DNS   
  Angel Hopkins SO Bartow DNS   
  Savannah Hagan JR Mulberry DNS   
  Mina Fourari FR Mount Dora DNS   
  Maitlyn Evans SO Bartow DNS   
  Deliyah Tran JR Ridgeview Global Studies DNS   
  Christina Kranias JR Palm Harbor University DNS   
  Gabrielle Hazlett JR Winter Haven DNS   
  Avery Smith FR Lakeland DNS   
  Evelyn Hoffert FR Lakeland DNS   
  Eden Goddard SR Lakeland DNS   
  Sydney Craft FR McKeel DNS   
  Rebecca Fallaw JR McKeel DNS   
  Savanna Newland JR McKeel DNS   
  Aubrianna Payeur FR Winter Haven DNS   
  Ruby Miranda SO Winter Haven DNS   
  Kayla Marshall SO Lake Gibson DNS   
  Sophia Herbert SO Ridgeview Global Studies DNS   
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Megan Miller SR McKeel 2:38.97 2
13 Anna Wilson SO Forest 2:47.26 -
14 Ashylnn Turner FR Tampa Bay HEAT 2:48.98 -
19 Bella Hunt FR Victory Christian (LL) 2:52.93 -
26 Jaszmine Mitchell FR Sunlake 2:56.88 -
28 Mattie Vann SO Lakeland 2:58.51 -
32 Alyiah Jimenez SO Haines City 3:00.00 -
34 Isabella Steady JR Sunlake 3:03.30 -
35 Arielle Pinkston FR Bartow 3:03.40 -
47 Adriana Herrera SO Mulberry 3:13.81 -
55 Lei Johnson FR Forest 3:23.25 -
57 Lillian Hassan JR George Jenkins 3:25.77 -
62 Kasey Nguyen FR Victory Christian (LL) 3:28.96 -
65 Isabella Zabala FR Mount Dora 3:33.32 -
66 Lara Saxon SO Tampa Bay HEAT 3:33.37 -
  Angel Hopkins SO Bartow DNS   
  Deliyah Tran JR Ridgeview Global Studies DNS   
  Imanie McNess FR Bartow DNS   
  Ruby Miranda SO Winter Haven DNS   
  Gabrielle Hazlett JR Winter Haven DNS   
  Savannah Hagan JR Mulberry DNS   
  Sophia Herbert SO Ridgeview Global Studies DNS   
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
33 Abigail Bailey 6 Tampa Bay HEAT 3:00.61 -
38 Coralei Deriso JR Forest 3:05.30 -
44 Tiffany Luna FR Haines City 3:11.30 -
46 Emma Stanley JR Victory Christian (LL) 3:12.97 -
48 Ivana Brown JR Mount Dora 3:15.01 -
49 Raegan Craft SO McKeel 3:15.91 -
50 Breana Weaver SR Palm Harbor University 3:16.38 -
52 Kaili Katsaros SO Palm Harbor University 3:16.48 -
54 Morgan Craft FR Winter Haven 3:23.21 -
56 Johanna Wells FR Forest 3:25.07 -
58 Sarah Disla-Borja FR Winter Haven 3:27.08 -
59 Marielleh Henriquez-Norat JR Lake Gibson 3:27.10 -
60 Aliah Bellon FR Lakeland 3:27.29 -
61 Jada Crouch FR Mount Dora 3:27.60 -
64 Evelyn Quiroz JR Lake Region 3:30.99 -
67 Alaina Webb FR Haines City 3:33.86 -
68 Charlotte Mckendrick SR McKeel 3:38.87 -
69 Joby Ayala JR Mount Dora 4:01.18 -
  Mina Fourari FR Mount Dora DNS   
  Rebecca Fallaw JR McKeel DNS   
  Sydney Craft FR McKeel DNS   
  Kayla Marshall SO Lake Gibson DNS   
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Erica Tateishi SR George Jenkins 2:49.10 -
18 Anna Portugal SR Palm Harbor University 2:51.61 -
22 Jasmine Harvell JR Auburndale 2:53.70 -
23 Emma Burleson SR Sunlake 2:54.61 -
25 Keeley Yarbrough FR Sunlake 2:56.62 -
27 Tania Pagan Ortiz SR Ridge Community 2:57.66 -
29 Faith Bakke SO Palm Harbor University 2:59.17 -
30 Karina Pagan Ortiz JR Ridge Community 2:59.79 -
31 Karol Sedrak SO Palm Harbor University 2:59.85 -
36 Michelle Houldsworth FR Forest 3:03.57 -
40 Shayla Gordon SO Palm Harbor University 3:06.34 -
41 Karley Paul FR George Jenkins 3:08.10 -
42 Yamilet Garcia JR Lake Region 3:08.97 -
43 Emily Martinez FR Ridge Community 3:09.77 -
51 Emma Miller FR McKeel 3:16.41 -
53 Kayla Clayton FR Palm Harbor University 3:19.18 -
63 Alexandria Van orsdale JR George Jenkins 3:29.22 -
  Dolanda Mesidor SR Winter Haven DNF   
  Aubrianna Payeur FR Winter Haven DNS   
  Evelyn Hoffert FR Lakeland DNS   
  Savanna Newland JR McKeel DNS   
  Maitlyn Evans SO Bartow DNS   
Girls' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Noelle Vu SO Mount Dora 2:28.82 10
2 Caitlin Foley SR Mount Dora 2:29.16 8
3 Shelby Viseur SR Sunlake 2:33.11 6
4 Elizabeth Poe SR Tampa Bay HEAT 2:37.69 5
5 Hannah Douglas FR Mount Dora 2:37.75 4
6 Roxxi Ottum JR Mount Dora 2:38.25 3
8 Jordyn Frazier SO Winter Haven 2:39.81 1
9 Alayna Mann JR McKeel 2:41.22 -
10 Abigail Ryals SO McKeel 2:41.94 -
11 Emaleigh Daughtry FR Auburndale 2:43.26 -
12 Anika Donohue SO Lake Region 2:46.52 -
16 Jordan Mclean FR Forest 2:49.82 -
17 Grace Boatright JR George Jenkins 2:51.42 -
20 Annie Winborn JR Sunlake 2:53.06 -
21 Grace Gaynor SR Palm Harbor University 2:53.46 -
24 Taralynn Hubler JR Mount Dora 2:56.54 -
37 Alyssa Comisky SO George Jenkins 3:04.38 -
39 Ashlyn Blanton JR George Jenkins 3:05.62 -
45 Bella Blind SR Winter Haven 3:11.40 -
  Eden Goddard SR Lakeland DNS   
  Avery Smith FR Lakeland DNS   
  Christina Kranias JR Palm Harbor University DNS