March 5, 2022
|
George Jenkins - Lakeland, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Noelle Vu SO Mount Dora 5:24.42 10
2 Caitlin Foley SR Mount Dora 5:34.17 8
3 Emma Nales-Torchio JR McKeel 5:34.58 6
4 Avery Smith FR Lakeland 5:37.99 5
5 Hannah Douglas FR Mount Dora 5:40.09 4
6 Abigail Williams SO Sunlake 5:52.93 3
7 Rebekah Haddad SR Tampa Bay HEAT 5:54.52 2
8 Roxxi Ottum JR Mount Dora 5:57.74 1
9 Ally Moyer SO Sunlake 5:58.81 -
10 Eden Goddard SR Lakeland 6:01.27 -
11 Anna Portugal SR Palm Harbor University 6:04.37 -
12 Taralynn Hubler JR Mount Dora 6:07.50 -
13 Caitlyn Culpepper SR Sunlake 6:09.19 -
14 Jaiden Wickert JR Sunlake 6:09.47 -
15 Emma Burleson SR Sunlake 6:12.65 -
16 Grace Boatright JR George Jenkins 6:13.41 -
17 Faith Bakke SO Palm Harbor University 6:14.12 -
18 Emily Maul JR McKeel 6:16.92 -
19 Annie Winborn JR Sunlake 6:17.16 -
20 Grace Gaynor SR Palm Harbor University 6:18.85 -
21 Jaszmine Mitchell FR Sunlake 6:21.86 -
22 Amanda Rico~Toro FR Bartow 6:27.59 -
23 Karol Sedrak SO Palm Harbor University 6:28.31 -
24 Madison Adams FR McKeel 6:29.14 -
25 Evelyn Hoffert FR Lakeland 6:29.55 -
26 Keeley Yarbrough FR Sunlake 6:31.42 -
27 Alyssa Comisky SO George Jenkins 6:32.62 -
28 Tania Pagan Ortiz SR Ridge Community 6:36.99 -
29 Erica Tateishi SR George Jenkins 6:37.22 -
30 Isabella Steady JR Sunlake 6:39.11 -
31 Shayla Gordon SO Palm Harbor University 6:39.23 -
32 Michelle Houldsworth FR Forest 6:39.93 -
33 Karina Pagan Ortiz JR Ridge Community 6:40.19 -
34 Alena Kozul JR Lakeland 6:40.39 -
35 Cecilia Zagorini SO Mount Dora 6:42.51 -
36 Lorena Beltran SR Palm Harbor University 6:45.50 -
37 Anna Wilson SO Forest 6:46.44 -
38 Maribel Tarango JR Fort Meade 6:49.36 -
39 Yamilet Garcia JR Lake Region 6:50.03 -
40 Ashlyn Blanton JR George Jenkins 6:50.88 -
41 Iva Kozul JR Lakeland 6:52.20 -
42 Emily Martinez FR Ridge Community 6:52.80 -
43 Karley Paul FR George Jenkins 6:57.87 -
44 Monica Alvarado FR Frostproof 6:57.91 -
45 Araceli Arzola 6 Frostproof 6:58.13 -
46 Maitlyn Evans SO Bartow 6:59.16 -
47 Bella Blind SR Winter Haven 7:01.02 -
48 Tiffany Perrott SO George Jenkins 7:03.25 -
49 Patricia Boyd SO Palm Harbor University 7:05.99 -
50 Juliana Ayala SO Auburndale 7:13.72 -
51 Mina Fourari FR Mount Dora 7:14.04 -
52 Alexandria Van orsdale JR George Jenkins 7:14.81 -
53 Johanna Wells FR Forest 7:18.81 -
54 Sydney Craft FR McKeel 7:19.09 -
55 Ciara McGauran SO Sunlake 7:20.69 -
56 Kaylee Kelly 8 Ridgeview Global Studies 7:26.56 -
57 Morgan Craft FR Winter Haven 7:36.28 -
58 Lillian Hassan JR George Jenkins 7:36.66 -
59 Meenali Sakatos 8 Ridgeview Global Studies 7:40.01 -
60 Evelyn Quiroz JR Lake Region 7:40.13 -
61 Dolanda Mesidor SR Winter Haven 7:47.02 -
62 Sarah Disla-Borja FR Winter Haven 7:52.75 -
  Kaleigh Malick SR George Jenkins DNF   
  Megan Miller SR McKeel DNF   
  Abigail Ryals SO McKeel DNF   
  Emalee McCain SR Mulberry DNF   
  Sara Ellingson SR Sunlake DNS   
  Peris Neher SR Mulberry DNS   
  Rebecca Fallaw JR McKeel DNS   
  Alayna Mann JR McKeel DNS   
  Ruby Miranda SO Winter Haven DNS   
  Mattie Vann SO Lakeland DNS   
  Kacey Reinhold JR Lakeland DNS   
  Haley Thornton JR Palm Harbor University DNS   
  Christina Kranias JR Palm Harbor University DNS   
  Tiffany Luna FR Haines City DNS   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Emily Maul JR McKeel 6:16.92 -
24 Madison Adams FR McKeel 6:29.14 -
33 Karina Pagan Ortiz JR Ridge Community 6:40.19 -
37 Anna Wilson SO Forest 6:46.44 -
39 Yamilet Garcia JR Lake Region 6:50.03 -
42 Emily Martinez FR Ridge Community 6:52.80 -
46 Maitlyn Evans SO Bartow 6:59.16 -
50 Juliana Ayala SO Auburndale 7:13.72 -
53 Johanna Wells FR Forest 7:18.81 -
54 Sydney Craft FR McKeel 7:19.09 -
55 Ciara McGauran SO Sunlake 7:20.69 -
56 Kaylee Kelly 8 Ridgeview Global Studies 7:26.56 -
57 Morgan Craft FR Winter Haven 7:36.28 -
58 Lillian Hassan JR George Jenkins 7:36.66 -
59 Meenali Sakatos 8 Ridgeview Global Studies 7:40.01 -
60 Evelyn Quiroz JR Lake Region 7:40.13 -
61 Dolanda Mesidor SR Winter Haven 7:47.02 -
62 Sarah Disla-Borja FR Winter Haven 7:52.75 -
  Kaleigh Malick SR George Jenkins DNF   
  Emalee McCain SR Mulberry DNF   
  Rebecca Fallaw JR McKeel DNS   
  Alayna Mann JR McKeel DNS   
  Ruby Miranda SO Winter Haven DNS   
  Tiffany Luna FR Haines City DNS   
  Mattie Vann SO Lakeland DNS   
  Peris Neher SR Mulberry DNS   
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Emma Burleson SR Sunlake 6:12.65 -
19 Annie Winborn JR Sunlake 6:17.16 -
21 Jaszmine Mitchell FR Sunlake 6:21.86 -
22 Amanda Rico~Toro FR Bartow 6:27.59 -
23 Karol Sedrak SO Palm Harbor University 6:28.31 -
25 Evelyn Hoffert FR Lakeland 6:29.55 -
26 Keeley Yarbrough FR Sunlake 6:31.42 -
28 Tania Pagan Ortiz SR Ridge Community 6:36.99 -
30 Isabella Steady JR Sunlake 6:39.11 -
31 Shayla Gordon SO Palm Harbor University 6:39.23 -
32 Michelle Houldsworth FR Forest 6:39.93 -
34 Alena Kozul JR Lakeland 6:40.39 -
35 Cecilia Zagorini SO Mount Dora 6:42.51 -
36 Lorena Beltran SR Palm Harbor University 6:45.50 -
38 Maribel Tarango JR Fort Meade 6:49.36 -
41 Iva Kozul JR Lakeland 6:52.20 -
43 Karley Paul FR George Jenkins 6:57.87 -
44 Monica Alvarado FR Frostproof 6:57.91 -
45 Araceli Arzola 6 Frostproof 6:58.13 -
48 Tiffany Perrott SO George Jenkins 7:03.25 -
49 Patricia Boyd SO Palm Harbor University 7:05.99 -
51 Mina Fourari FR Mount Dora 7:14.04 -
52 Alexandria Van orsdale JR George Jenkins 7:14.81 -
  Kacey Reinhold JR Lakeland DNS   
  Christina Kranias JR Palm Harbor University DNS   
Girls' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Noelle Vu SO Mount Dora 5:24.42 10
2 Caitlin Foley SR Mount Dora 5:34.17 8
3 Emma Nales-Torchio JR McKeel 5:34.58 6
4 Avery Smith FR Lakeland 5:37.99 5
5 Hannah Douglas FR Mount Dora 5:40.09 4
6 Abigail Williams SO Sunlake 5:52.93 3
7 Rebekah Haddad SR Tampa Bay HEAT 5:54.52 2
8 Roxxi Ottum JR Mount Dora 5:57.74 1
9 Ally Moyer SO Sunlake 5:58.81 -
10 Eden Goddard SR Lakeland 6:01.27 -
11 Anna Portugal SR Palm Harbor University 6:04.37 -
12 Taralynn Hubler JR Mount Dora 6:07.50 -
13 Caitlyn Culpepper SR Sunlake 6:09.19 -
14 Jaiden Wickert JR Sunlake 6:09.47 -
16 Grace Boatright JR George Jenkins 6:13.41 -
17 Faith Bakke SO Palm Harbor University 6:14.12 -
20 Grace Gaynor SR Palm Harbor University 6:18.85 -
27 Alyssa Comisky SO George Jenkins 6:32.62 -
29 Erica Tateishi SR George Jenkins 6:37.22 -
40 Ashlyn Blanton JR George Jenkins 6:50.88 -
47 Bella Blind SR Winter Haven 7:01.02 -
  Abigail Ryals SO McKeel DNF   
  Megan Miller SR McKeel DNF   
  Haley Thornton JR Palm Harbor University DNS   
  Sara Ellingson SR Sunlake DNS