March 4, 2022
|
Bishop Moore - Orlando, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys 800m Run Varsity

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Dakotah Lucarelli-van buskir SR Bishop Moore 2:02.87 1:56.73 2:13.93 2:20.08 10
2 Valentino Balzano JR Winter Springs 2:04.89 2:33.62 2:32.37 1:44.91 8
3 Matthew Raucci JR Tavares 2:05.78 2:03.27 1:36.85 2:24.65 6
4 Jacob Labonte SR Seabreeze 2:05.91 2:12.21 2:03.40 2:33.61 5
5 Klellan Lubbe JR Seabreeze 2:07.97 2:37.41 1:33.42 2:41.25 4
6 DeRel Morris SR East River 2:09.06 2:28.42 2:46.49 2:34.88 3
7 Aiden Wetzl JR Hagerty 2:09.69 1:34.68 2:23.96 2:33.04 2
8 Marek Orr SO Hagerty 2:09.74 2:22.72 2:35.69 2:38.29 1
9 Shane Kinsey FR Astronaut 2:10.41 2:46.93 1:44.33 1:46.94 -
10 Jalen Blake JR Winter Springs 2:10.63 2:08.02 2:48.52 1:48.43 -
11 Miles Drennan SR Tavares 2:11.26 1:56.83 2:25.70 2:03.39 -
12 Max Choung FR Lake Highland Prep 2:11.36 1:38.52 2:13.99 2:19.25 -
13 Jacob Wellons FR Lake Highland Prep 2:11.88 2:02.65 1:45.51 2:06.61 -
14 Felipe Torres SO Poinciana 2:12.89 2:04.92 2:04.92 2:22.20 -
15 Kaiden Riegler SO Lake Brantley 2:13.42 2:17.43 1:54.75 2:33.44 -
16 Spencer Moler SO Bishop Moore 2:13.71 2:16.39 1:44.30 2:15.05 -
17 Cohen Hartley JR Tavares 2:13.72 2:45.82 2:29.77 1:38.96 -
18 Raymond Walter JR East River 2:13.79 2:15.13 2:03.09 2:23.16 -
19 Preston Line JR Lake Highland Prep 2:15.01 2:35.27 1:42.61 1:50.71 -
20 Julian Scanlon SO Hagerty 2:15.12 2:19.18 1:38.64 2:17.83 -
21 Jay Teters JR Seabreeze 2:15.22 2:07.11 2:09.82 2:19.28 -
22 Joshua Cargill SR South Lake 2:15.47 2:11.41 2:11.41 2:12.76 -
23 Spencer Faden JR Mount Dora Christian 2:15.88 1:40.56 1:40.56 2:32.19 -
24 Marlon Cutkelvin JR Astronaut 2:16.34 1:53.17 1:42.26 2:43.61 -
25 Giancarlo Vecchio FR Edgewater 2:16.91 2:04.59 2:11.44 1:50.90 -
26 Eziekiel O'Farrill SO Poinciana 2:17.19 2:41.89 2:26.80 2:29.54 -
27 Suhaib Mansour SO East River 2:17.67 2:13.54 1:39.13 1:48.76 -
28 Javaris Bennett FR Mount Dora Christian 2:18.45 2:48.91 2:51.68 2:59.99 -
29 Zev Jungreis JR South Lake 2:19.22 1:37.46 2:22.01 2:05.30 -
30 Michael Johnson SR Mount Dora Christian 2:21.76 2:23.18 2:01.92 2:55.79 -
31 Jay Reed- McKillop JR Eustis 2:22.88 2:50.03 1:54.31 2:35.74 -
32 Nestor Placer SO Trinity Prep 2:24.13 1:43.78 2:29.90 1:59.63 -
33 Matthew McCrady JR Orangewood Christian 2:24.14 1:50.99 2:08.29 2:12.61 -
34 Fidel Sewe JR Bishop Moore 2:24.53 1:46.96 2:53.44 1:55.63 -
35 Malik Devine JR Winter Springs 2:24.65 3:06.60 3:06.60 2:26.10 -
36 Parker Forness 8 Orangewood Christian 2:25.09 1:53.17 2:23.64 3:05.72 -
37 Cole Ford FR Edgewater 2:25.49 1:47.67 2:44.41 2:44.41 -
38 Lincoln Ulman SO Trinity Prep 2:26.48 2:52.85 2:38.20 2:29.41 -
39 Kevin Logan JR Poinciana 2:32.00 2:16.80 2:01.60 3:14.56 -
40 Austin Serafine SO Orangewood Christian 2:33.20 3:08.44 2:48.52 2:30.14 -
41 Carson Gabat SO Eustis 2:34.29 2:49.72 2:12.69 2:06.52 -
42 Daniel Wang JR Trinity Prep 2:37.31 3:05.63 2:18.44 2:10.57 -
43 Mauricio Vazquez FR South Lake 2:48.84 2:10.01 3:34.43 3:00.66 -
44 Timothy James SO Eustis 3:10.56 3:52.49 3:02.94 4:03.92 -
Boys 800m Run Varsity Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
10 Jalen Blake JR Winter Springs 1:53.65 2:10.63 2:15.86 2:45.90 -
16 Spencer Moler SO Bishop Moore 2:01.68 2:13.71 2:08.37 2:17.73 -
18 Raymond Walter JR East River 1:43.02 2:13.79 1:45.70 2:11.12 -
28 Javaris Bennett FR Mount Dora Christian 1:57.69 2:18.45 2:23.99 2:05.99 -
29 Zev Jungreis JR South Lake 1:55.56 2:19.22 2:49.85 2:23.40 -
34 Fidel Sewe JR Bishop Moore 1:42.62 2:24.53 2:01.41 2:02.85 -
36 Parker Forness 8 Orangewood Christian 2:20.74 2:25.09 2:23.64 2:45.41 -
37 Cole Ford FR Edgewater 2:42.95 2:25.49 2:28.40 2:57.50 -
38 Lincoln Ulman SO Trinity Prep 1:54.26 2:26.48 2:58.71 2:05.98 -
39 Kevin Logan JR Poinciana 3:08.48 2:32.00 2:25.92 3:10.00 -
40 Austin Serafine SO Orangewood Christian 3:13.04 2:33.20 3:03.84 2:51.59 -
41 Carson Gabat SO Eustis 2:03.44 2:34.29 3:09.78 2:21.95 -
42 Daniel Wang JR Trinity Prep 3:21.36 2:37.31 2:48.33 2:29.45 -
43 Mauricio Vazquez FR South Lake 3:20.92 2:48.84 2:16.76 3:39.50 -
44 Timothy James SO Eustis 3:23.90 3:10.56 2:24.83 3:44.86 -
Boys 800m Run Varsity Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Felipe Torres SO Poinciana 2:12.89 -
15 Kaiden Riegler SO Lake Brantley 2:13.42 -
20 Julian Scanlon SO Hagerty 2:15.12 -
21 Jay Teters JR Seabreeze 2:15.22 -
22 Joshua Cargill SR South Lake 2:15.47 -
23 Spencer Faden JR Mount Dora Christian 2:15.88 -
24 Marlon Cutkelvin JR Astronaut 2:16.34 -
25 Giancarlo Vecchio FR Edgewater 2:16.91 -
27 Suhaib Mansour SO East River 2:17.67 -
30 Michael Johnson SR Mount Dora Christian 2:21.76 -
31 Jay Reed- McKillop JR Eustis 2:22.88 -
32 Nestor Placer SO Trinity Prep 2:24.13 -
33 Matthew McCrady JR Orangewood Christian 2:24.14 -
35 Malik Devine JR Winter Springs 2:24.65 -
Boys 800m Run Varsity Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Dakotah Lucarelli-van buskir SR Bishop Moore 2:02.87 10
2 Valentino Balzano JR Winter Springs 2:04.89 8
3 Matthew Raucci JR Tavares 2:05.78 6
4 Jacob Labonte SR Seabreeze 2:05.91 5
5 Klellan Lubbe JR Seabreeze 2:07.97 4
6 DeRel Morris SR East River 2:09.06 3
7 Aiden Wetzl JR Hagerty 2:09.69 2
8 Marek Orr SO Hagerty 2:09.74 1
9 Shane Kinsey FR Astronaut 2:10.41 -
11 Miles Drennan SR Tavares 2:11.26 -
12 Max Choung FR Lake Highland Prep 2:11.36 -
13 Jacob Wellons FR Lake Highland Prep 2:11.88 -
17 Cohen Hartley JR Tavares 2:13.72 -
19 Preston Line JR Lake Highland Prep 2:15.01 -
26 Eziekiel O'Farrill SO Poinciana 2:17.19 -