February 26, 2022
|
Godby - Tallahassee, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Patrick Koon SO Leon 2:02.37 10
2 Eli Holbrook SR Mosley 2:03.77 8
3 Jonah Kirspel SO South Walton 2:04.34 6
4 Davonte Stepney Senior Bainbridge 2:04.43 5
5 Payne Griner SO South Walton 2:06.50 4
6 Nicolas Waddell SO Mosley 2:07.17 3
7 Rayshawn Goodman SO Lincoln 2:08.70 2
8 Quinn Carrasquilla SO Leon 2:08.96 1
9 Danny Neustadter SR Chiles 2:09.77 -
10 David Morrison SR Lincoln 2:10.06 -
11 Calvin Wheatley JR Chiles 2:10.18 -
12 Will Springer SO Leon 2:10.88 -
13 Aidan Little SO Mosley 2:12.26 -
14 Tyler Canavan SR Chiles 2:13.04 -
15 Esiah Hughes SO Rickards 2:13.66 -
16 Elijah Pollack JR Mosley 2:13.71 -
17 Carter Rothell JR Florida High 2:14.08 -
18 Lucas Mauch JR Maclay 2:14.74 -
19 Zane Jordan SO South Walton 2:15.22 -
20 Nick Parker SO Rickards 2:15.68 -
21 Elijah Nicholson JR Lincoln 2:16.38 -
22 Morgan Mobley SO Suwannee 2:16.45 -
23 Logan Ambs SO South Walton 2:17.89 -
24 Noah Deem FR Florida High 2:17.90 -
25 Brantley Gibson JR Rickards 2:18.74 -
26 Lawrence Bishop SR Maclay 2:19.43 -
27 Cadden Maxwell FR Leon 2:20.75 -
28 Paul Gunter SO Suwannee 2:21.03 -
29 Brigadere Scott FR Suwannee 2:21.43 -
30 kent grayson Freshman Brookwood 2:23.91 -
31 Evan Abbott Senior Deerfield-Windsor 2:26.17 -
32 Christopher Tychsen SO Community Christian (Tal) 2:27.16 -
33 Dezhron Donalson Junior Bainbridge 2:27.94 -
34 Benjamin Bergstresser FR Lincoln 2:27.96 -
35 Tyler Love SO Florida High 2:29.21 -
36 Preet Jani Sophomore Deerfield-Windsor 2:29.34 -
37 Caden Jones Junior Bainbridge 2:29.46 -
38 Christian Nixon SO St. John Paul Catholic 2:34.11 -
39 Jeffery Wimberly Junior Bainbridge 2:36.21 -
40 GEONDRE PITTMAN 8 Jefferson County 2:51.07 -
41 Cam Methvin SO North Florida Christian 2:58.37 -
42 Jovontrez Bellamy FR Jefferson County 2:58.60 -
43 Amhad Walker SO Jefferson County 3:01.50 -
44 Keyshawn Delaney SO Jefferson County 3:02.54 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Carter Rothell JR Florida High 2:14.08 -
18 Lucas Mauch JR Maclay 2:14.74 -
30 kent grayson Freshman Brookwood 2:23.91 -
32 Christopher Tychsen SO Community Christian (Tal) 2:27.16 -
34 Benjamin Bergstresser FR Lincoln 2:27.96 -
35 Tyler Love SO Florida High 2:29.21 -
37 Caden Jones Junior Bainbridge 2:29.46 -
38 Christian Nixon SO St. John Paul Catholic 2:34.11 -
39 Jeffery Wimberly Junior Bainbridge 2:36.21 -
40 GEONDRE PITTMAN 8 Jefferson County 2:51.07 -
41 Cam Methvin SO North Florida Christian 2:58.37 -
42 Jovontrez Bellamy FR Jefferson County 2:58.60 -
43 Amhad Walker SO Jefferson County 3:01.50 -
44 Keyshawn Delaney SO Jefferson County 3:02.54 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Nicolas Waddell SO Mosley 2:07.17 3
7 Rayshawn Goodman SO Lincoln 2:08.70 2
13 Aidan Little SO Mosley 2:12.26 -
15 Esiah Hughes SO Rickards 2:13.66 -
16 Elijah Pollack JR Mosley 2:13.71 -
20 Nick Parker SO Rickards 2:15.68 -
21 Elijah Nicholson JR Lincoln 2:16.38 -
25 Brantley Gibson JR Rickards 2:18.74 -
26 Lawrence Bishop SR Maclay 2:19.43 -
28 Paul Gunter SO Suwannee 2:21.03 -
29 Brigadere Scott FR Suwannee 2:21.43 -
31 Evan Abbott Senior Deerfield-Windsor 2:26.17 -
33 Dezhron Donalson Junior Bainbridge 2:27.94 -
36 Preet Jani Sophomore Deerfield-Windsor 2:29.34 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Patrick Koon SO Leon 2:02.37 10
2 Eli Holbrook SR Mosley 2:03.77 8
3 Jonah Kirspel SO South Walton 2:04.34 6
4 Davonte Stepney Senior Bainbridge 2:04.43 5
5 Payne Griner SO South Walton 2:06.50 4
8 Quinn Carrasquilla SO Leon 2:08.96 1
9 Danny Neustadter SR Chiles 2:09.77 -
10 David Morrison SR Lincoln 2:10.06 -
11 Calvin Wheatley JR Chiles 2:10.18 -
12 Will Springer SO Leon 2:10.88 -
14 Tyler Canavan SR Chiles 2:13.04 -
19 Zane Jordan SO South Walton 2:15.22 -
22 Morgan Mobley SO Suwannee 2:16.45 -
23 Logan Ambs SO South Walton 2:17.89 -
24 Noah Deem FR Florida High 2:17.90 -
27 Cadden Maxwell FR Leon 2:20.75 -