February 18, 2022
|
Kutztown-Keystone FH - Kutztown, PA
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov PSAC AARTFC MAC ECAC DIII

Women's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Raechel Bonner FR-1 Kutztown 26.51
2 Taniyah Lawler FR-1 Kutztown 26.80
3 Ariel Kyle JR-3 East Stroudsburg 26.88
4 Darrian Berkheimer FR-1 Lebanon Valley 27.25
5 Katie Morgan FR-1 McDaniel 27.51
6 Abby Lienhard JR-3 Franklin & Marshall 27.74
7 Christline Edward FR-1 Franklin & Marshall 27.76
8 Hazel Deschamps SO-2 Kutztown 27.86
9 Gabrielle Collins SO-2 McDaniel 28.13
10 Aretha Edwards JR-3 Georgian Court 28.23
11 Angel Bidgell FR-1 McDaniel 28.24
12 Alyssa Peiffer FR-1 Lebanon Valley 28.46
13 Tatum Evans SO-2 Franklin & Marshall 28.46
14 Sage Rowley FR-1 Kutztown 28.59
15 Aaliyah Thorpe FR-1 Georgian Court 28.64
16 Rachel Dixon JR-3 McDaniel 28.85
17 Yanely Bohorquez Gonzalez SO-2 Georgian Court 28.87
18 Markya Wallace FR-1 Kutztown 28.94
19 Laura Good FR-1 Lebanon Valley 29.01
20 Nicole Waletzki FR-1 Stevens 29.36
21 Inicia Ferguson   A.J.'s Elite Track Club 29.44
22 Hope Petralia SO-2 Franklin & Marshall 29.50
23 Jasmine Porter FR-1 McDaniel 29.81
24 Stephani Franks SO-2 Franklin & Marshall 30.01
25 LeShae Douglas   UNAT-Ballistic Response Athletics 30.12
26 Yeseniah Ortiz FR-1 McDaniel 30.42
27 Lauren Ingraham FR-1 Stevens 30.50
28 Leah Norton SO-2 Lebanon Valley 31.20
29 Jenile Goring   UNAT-Ballistic Response Athletics 31.31
30 Jiali Pickering FR-1 Franklin & Marshall 31.45
31 Megan O'Neill SO-2 McDaniel 31.67
32 Paige Masonheimer FR-1 Arcadia 31.70
33 Kate Klaver SR-4 Franklin & Marshall 31.71
34 Mackenzie Nocchi SO-2 Arcadia 31.91
35 Holly Batchelder JR-3 Franklin & Marshall 32.68
  Sydney Connors FR-1 Arcadia DNS
Women's 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Raechel Bonner FR-1 Kutztown 26.51
3 Ariel Kyle JR-3 East Stroudsburg 26.88
5 Katie Morgan FR-1 McDaniel 27.51
10 Aretha Edwards JR-3 Georgian Court 28.23
Women's 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Taniyah Lawler FR-1 Kutztown 26.80
9 Gabrielle Collins SO-2 McDaniel 28.13
14 Sage Rowley FR-1 Kutztown 28.59
17 Yanely Bohorquez Gonzalez SO-2 Georgian Court 28.87
Women's 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Darrian Berkheimer FR-1 Lebanon Valley 27.25
7 Christline Edward FR-1 Franklin & Marshall 27.76
11 Angel Bidgell FR-1 McDaniel 28.24
13 Tatum Evans SO-2 Franklin & Marshall 28.46
Women's 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Abby Lienhard JR-3 Franklin & Marshall 27.74
8 Hazel Deschamps SO-2 Kutztown 27.86
15 Aaliyah Thorpe FR-1 Georgian Court 28.64
21 Inicia Ferguson   A.J.'s Elite Track Club 29.44
Women's 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Alyssa Peiffer FR-1 Lebanon Valley 28.46
18 Markya Wallace FR-1 Kutztown 28.94
19 Laura Good FR-1 Lebanon Valley 29.01
26 Yeseniah Ortiz FR-1 McDaniel 30.42
Women's 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 Rachel Dixon JR-3 McDaniel 28.85
24 Stephani Franks SO-2 Franklin & Marshall 30.01
31 Megan O'Neill SO-2 McDaniel 31.67
34 Mackenzie Nocchi SO-2 Arcadia 31.91
Women's 200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
20 Nicole Waletzki FR-1 Stevens 29.36
22 Hope Petralia SO-2 Franklin & Marshall 29.50
23 Jasmine Porter FR-1 McDaniel 29.81
27 Lauren Ingraham FR-1 Stevens 30.50
Women's 200 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
25 LeShae Douglas   UNAT-Ballistic Response Athletics 30.12
30 Jiali Pickering FR-1 Franklin & Marshall 31.45
32 Paige Masonheimer FR-1 Arcadia 31.70
33 Kate Klaver SR-4 Franklin & Marshall 31.71
Women's 200 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
28 Leah Norton SO-2 Lebanon Valley 31.20
29 Jenile Goring   UNAT-Ballistic Response Athletics 31.31
35 Holly Batchelder JR-3 Franklin & Marshall 32.68
  Sydney Connors FR-1 Arcadia DNS