March 12, 2022
|
Berkeley Prep - Tampa, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Megan Wells SR Newsome 11:35.89 10
2 Anna McDermott SR Berkeley Prep 11:36.82 8
3 Emma Flowers JR Berkeley Prep 11:37.39 6
4 Ava Schmitt FR Wiregrass Ranch 11:47.90 5
5 Avery Smith FR Lakeland 11:51.48 4
6 Kylie Stephens JR Berkeley Prep 11:53.93 3
7 Payton Rusk JR George Jenkins 12:18.03 2
8 Emily McDermott SO Berkeley Prep 12:19.07 1
9 Lillian Hund FR Holy Names 12:23.53 -
10 Izzy Meyer FR Donahue Academy 12:41.48 -
11 Sabrina Fenolio JR Sarasota 13:23.73 -
12 Faith Bakke SO Palm Harbor University 13:26.03 -
13 Nella Petersen JR Mitchell 13:28.94 -
14 Evelyn Hoffert FR Lakeland 13:34.88 -
15 Grace Vaughn JR Bishop McLaughlin 13:38.11 -
16 Samantha Scott SR Wiregrass Ranch 14:07.48 -
17 Adia D'Piazza JR Mitchell 14:19.63 -
18 Madeline Severy SR Wiregrass Ranch 14:20.39 -
19 Charlotte Taddie SO Donahue Academy 14:27.14 -
20 Rachel Kinnick FR Donahue Academy 14:32.21 -
21 Jessica Erwin JR Mitchell 14:38.38 -
22 Ashlyn Blanton JR George Jenkins 15:19.41 -
23 Karley Rush SO Mitchell 15:34.37 -
24 Catherine Graham SR Donahue Academy 16:08.93 -
25 Olivia Ryland SO Wiregrass Ranch 16:43.48 -
Girls' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Megan Wells SR Newsome 11:35.89 10
2 Anna McDermott SR Berkeley Prep 11:36.82 8
3 Emma Flowers JR Berkeley Prep 11:37.39 6
4 Ava Schmitt FR Wiregrass Ranch 11:47.90 5
5 Avery Smith FR Lakeland 11:51.48 4
6 Kylie Stephens JR Berkeley Prep 11:53.93 3
7 Payton Rusk JR George Jenkins 12:18.03 2
8 Emily McDermott SO Berkeley Prep 12:19.07 1
9 Lillian Hund FR Holy Names 12:23.53 -
10 Izzy Meyer FR Donahue Academy 12:41.48 -
13 Nella Petersen JR Mitchell 13:28.94 -
Girls' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Sabrina Fenolio JR Sarasota 13:23.73 -
12 Faith Bakke SO Palm Harbor University 13:26.03 -
14 Evelyn Hoffert FR Lakeland 13:34.88 -
15 Grace Vaughn JR Bishop McLaughlin 13:38.11 -
16 Samantha Scott SR Wiregrass Ranch 14:07.48 -
17 Adia D'Piazza JR Mitchell 14:19.63 -
18 Madeline Severy SR Wiregrass Ranch 14:20.39 -
19 Charlotte Taddie SO Donahue Academy 14:27.14 -
20 Rachel Kinnick FR Donahue Academy 14:32.21 -
21 Jessica Erwin JR Mitchell 14:38.38 -
22 Ashlyn Blanton JR George Jenkins 15:19.41 -
23 Karley Rush SO Mitchell 15:34.37 -
24 Catherine Graham SR Donahue Academy 16:08.93 -
25 Olivia Ryland SO Wiregrass Ranch 16:43.48 -