February 19, 2022
|
Tampa (O) - Tampa, FL
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCAA DII Prov NCCAA

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Shane Cohen SO-2 Tampa 3:54.58
2 Joshua Wagner SR-4 Florida Southern 3:56.56
3 Roger Reyes Senior Unattached 4:00.07
4 John Rowsell Freshman Unattached 4:00.35
5 Zack Poekert Junior Unattached 4:00.49
6 Jake Lonsdale SR-4 Palm Beach Atlantic 4:00.64
7 Alex Guy SO-2 Florida Southern 4:02.52
8 Alejandro Garcia Senior Unattached 4:05.09
9 Aidan O'Leary SO-2 Saint Leo 4:05.74
10 Jordan Foreman Senior Unattached 4:05.92
11 Yassin Raffay JR-3 Saint Leo 4:07.64
12 Zachariah Rohrbough SO-2 Palm Beach Atlantic 4:11.33
13 Luke Callery FR-1 Southeastern U. 4:13.03
14 Jonathan Dinkins JR-3 Southeastern U. 4:15.48
15 Price Wheeler Junior Unattached 4:15.75
16 David Milburn SO-2 Southeastern U. 4:17.01
17 Ethan Wattles FR-1 Palm Beach Atlantic 4:18.46
18 Brandon Castillo FR-1 Saint Leo 4:19.39
19 Billy Adams JR-3 Southeastern U. 4:19.84
20 Christopher Pinedo SR-4 Southeastern U. 4:19.98
21 Joshua Shields FR-1 Southeastern U. 4:21.03
22 Ethan Campbell FR-1 Southeastern U. 4:23.34
23 Robert Babcock SO-2 Palm Beach Atlantic 4:26.03
24 Thomas Eggers Sophomore Unattached 4:26.58
25 Tyler Sutherland Senior Unattached 4:27.51
26 Jacob Barnes SO-2 Saint Leo 4:34.74
27 Drew Gillespie FR-1 Tampa 4:38.94
28 David Herrera SR-4 Warner 4:41.25
29 Leonidha Budo Senior Unattached 4:48.32
  Jonathan Gill SR-4 Tampa DNS
  Xavier Rios FR-1 Warner DNS
  Bryson Yamnitz SO-2 Florida Southern DNS
  Jan Figueroa Senior Narpletics DNS
  Jonathan Fitzgerald SO-2 Southeastern U. DNS
  Jadon Swanson FR-1 Southeastern U. DNS
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Jonathan Dinkins JR-3 Southeastern U. 4:15.48
15 Price Wheeler Junior Unattached 4:15.75
16 David Milburn SO-2 Southeastern U. 4:17.01
17 Ethan Wattles FR-1 Palm Beach Atlantic 4:18.46
20 Christopher Pinedo SR-4 Southeastern U. 4:19.98
21 Joshua Shields FR-1 Southeastern U. 4:21.03
22 Ethan Campbell FR-1 Southeastern U. 4:23.34
23 Robert Babcock SO-2 Palm Beach Atlantic 4:26.03
24 Thomas Eggers Sophomore Unattached 4:26.58
25 Tyler Sutherland Senior Unattached 4:27.51
26 Jacob Barnes SO-2 Saint Leo 4:34.74
27 Drew Gillespie FR-1 Tampa 4:38.94
28 David Herrera SR-4 Warner 4:41.25
29 Leonidha Budo Senior Unattached 4:48.32
  Jonathan Fitzgerald SO-2 Southeastern U. DNS
  Jadon Swanson FR-1 Southeastern U. DNS
  Xavier Rios FR-1 Warner DNS
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Shane Cohen SO-2 Tampa 3:54.58
2 Joshua Wagner SR-4 Florida Southern 3:56.56
3 Roger Reyes Senior Unattached 4:00.07
4 John Rowsell Freshman Unattached 4:00.35
5 Zack Poekert Junior Unattached 4:00.49
6 Jake Lonsdale SR-4 Palm Beach Atlantic 4:00.64
7 Alex Guy SO-2 Florida Southern 4:02.52
8 Alejandro Garcia Senior Unattached 4:05.09
9 Aidan O'Leary SO-2 Saint Leo 4:05.74
10 Jordan Foreman Senior Unattached 4:05.92
11 Yassin Raffay JR-3 Saint Leo 4:07.64
12 Zachariah Rohrbough SO-2 Palm Beach Atlantic 4:11.33
13 Luke Callery FR-1 Southeastern U. 4:13.03
18 Brandon Castillo FR-1 Saint Leo 4:19.39
19 Billy Adams JR-3 Southeastern U. 4:19.84
  Jonathan Gill SR-4 Tampa DNS
  Bryson Yamnitz SO-2 Florida Southern DNS
  Jan Figueroa Senior Narpletics DNS