March 4, 2022
|
Tampa (O) - Tampa, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCAA DII Prov

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Shane Cohen SO-2 Tampa 1:48.50
2 Eamonn Kichuk   Phoenix Athletics 1:50.08
3 Jacob D'Aleo FR-1 Embry-Riddle 1:53.93
4 Charles Hruda FR-1 Embry-Riddle 1:54.19
5 Jonathan Gill SR-4 Tampa 1:55.08
6 Ayden Morales FR-1 Tampa 1:59.67
7 Vance Dimmick FR-1 South Florida 2:00.05
8 Alex Bagby FR-1 Flagler 2:00.07
9 Alexis Giraudineau SR-4 Saint Leo 2:01.79
10 Jack Brooks FR-1 Embry-Riddle 2:02.29
11 Vincent Brookins FR-1 Embry-Riddle 2:03.17
12 Ian Lacquement FR-1 Florida College 2:03.44
13 Robert Babcock SO-2 Palm Beach Atlantic 2:05.15
14 Noah McCray Sophomore Unattached 2:05.15
15 Edward McIsaac Senior Unattached 2:06.28
16 Drew Gillespie FR-1 Tampa 2:07.07
17 Daniel Manzella Freshman Unattached 2:07.07
18 Luke Dickinson SO-2 Florida Southern 2:07.41
19 Tyrel Emig FR-1 Flagler 2:07.46
20 Kristian Bodden Junior Unattached 2:08.06
21 Chris McGuffin FR-1 Flagler 2:10.33
22 Aidan Barich FR-1 Tampa 2:10.97
23 Anthony Whelan JR-3 Flagler 2:13.03
  Thor Eriksson FR-1 Nova Southeastern DNF
  Zachary Pizzo SO-2 Nova Southeastern DNF
  Cormac Gilmore SR-4 Nova Southeastern DNF
  Jacob Barnes SO-2 Saint Leo DNS
  Dalton Pender SO-2 Valdosta State DNS
  Dalton Morley JR-3 South Florida DNS
  Chris Flores FR-1 Valdosta State DNS
  Justin Bridgewater JR-3 South Florida DNS
  Braedon Bensley SO-2 Valdosta State DNS
  Chase McKee FR-1 Flagler DNS
  Brandon Castillo FR-1 Saint Leo DNS
  Aidan O'Leary SO-2 Saint Leo DNS
  Connor Wallace FR-1 Palm Beach Atlantic DNS
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Shane Cohen SO-2 Tampa 1:48.50
2 Eamonn Kichuk   Phoenix Athletics 1:50.08
3 Jacob D'Aleo FR-1 Embry-Riddle 1:53.93
4 Charles Hruda FR-1 Embry-Riddle 1:54.19
5 Jonathan Gill SR-4 Tampa 1:55.08
6 Ayden Morales FR-1 Tampa 1:59.67
7 Vance Dimmick FR-1 South Florida 2:00.05
8 Alex Bagby FR-1 Flagler 2:00.07
20 Kristian Bodden Junior Unattached 2:08.06
21 Chris McGuffin FR-1 Flagler 2:10.33
  Justin Bridgewater JR-3 South Florida DNS
  Dalton Morley JR-3 South Florida DNS
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Jack Brooks FR-1 Embry-Riddle 2:02.29
11 Vincent Brookins FR-1 Embry-Riddle 2:03.17
12 Ian Lacquement FR-1 Florida College 2:03.44
14 Noah McCray Sophomore Unattached 2:05.15
15 Edward McIsaac Senior Unattached 2:06.28
17 Daniel Manzella Freshman Unattached 2:07.07
19 Tyrel Emig FR-1 Flagler 2:07.46
22 Aidan Barich FR-1 Tampa 2:10.97
  Chris Flores FR-1 Valdosta State DNS
  Chase McKee FR-1 Flagler DNS
  Dalton Pender SO-2 Valdosta State DNS
  Aidan O'Leary SO-2 Saint Leo DNS
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Alexis Giraudineau SR-4 Saint Leo 2:01.79
13 Robert Babcock SO-2 Palm Beach Atlantic 2:05.15
16 Drew Gillespie FR-1 Tampa 2:07.07
18 Luke Dickinson SO-2 Florida Southern 2:07.41
23 Anthony Whelan JR-3 Flagler 2:13.03
  Zachary Pizzo SO-2 Nova Southeastern DNF
  Cormac Gilmore SR-4 Nova Southeastern DNF
  Thor Eriksson FR-1 Nova Southeastern DNF
  Jacob Barnes SO-2 Saint Leo DNS
  Brandon Castillo FR-1 Saint Leo DNS
  Connor Wallace FR-1 Palm Beach Atlantic DNS
  Braedon Bensley SO-2 Valdosta State DNS