April 16, 2022
|
Showalter Field - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Valentino Rudolph JR Lake Minneola 21.27 10 0.2
2 Matthew McDoom SR West Orange 21.28 8 0.2
3 Justin Hutchison JR Wekiva 22.19 6 -1.0
4 Christopher White JR Ocoee 22.30 5 0.2
5 A'ceon Cobb SR Jones 22.51 4 0.2
6 Jeremiah Cadet SR Ocoee 22.69 3 0.2
7 Jalon Thompson SO Olympia 22.80 2 -1.0
8 Tamareon Foster SR Wekiva 22.93 1 0.2
9 Syhion Washington JR Dr. Phillips 22.98 - 0.5
10 Xavier Graham SR Olympia 22.99 - 0.6
11 Noah Putnam JR Wekiva 23.05 - -1.0
12 javonte berry JR Lake Nona 23.11 - 0.7
13 Neil Vertiilus SR Winter Park 23.19 - 0.6
14 Joaquin Jackson SR Winter Haven 23.32 - 1.0
15 Anyas Moore SO Jones 23.34 - 1.0
16 Wenter Laloy JR University (Orlando) 23.37 - -1.0
17 micheal verdes SR Lake Nona 23.47 - 0.5
18 Ayden Washington SO Winter Park 23.50 - 1.1
19 William Howard SR Jones 23.52 - 1.3
20 Jonathan Wright SR Ocoee 23.55 - 1.0
21 Colin Kendrick SO Land O'Lakes 23.55 - 0.6
22 Kierre Brown FR East River 23.61 - 0.6
23 Charles Gilmore JR Lake Nona 23.64 - -1.0
24 Cai Bates SO Edgewater 23.74 - 0.7
25 Micheal Dove SO Horizon 23.76 - 1.1
26 John Lewis JR Cypress Creek 23.77 - -1.0
27 Russell Ficket SO Mount Dora 23.87 - 1.0
28 James Williams SO Buchholz 23.88 - 1.0
29 Bowen Zwart SR Mount Dora 23.96 - 0.5
30 Ethon Cole JR Lake Minneola 23.99 - -1.0
31 Roderick Livingston FR Buchholz 24.00 - 1.0
32 Jamaar Telusnord SO Olympia 24.02 - 1.1
33 Damyen Leonard JR Edgewater 24.02 - -1.0
34 Anthony Santana SR University (Orlando) 24.05 - 1.0
35 Gabriel Diaz FR Colonial 24.09 - 1.0
36 Jarius Curry SR Oviedo 24.16 - 1.1
37 Will Watson JR Winter Park 24.17 - 0.7
38 Ryan Pryce SO Land O'Lakes 24.21 - 0.6
39 Samuel Wesley JR Boone 24.21 - 0.5
40 Kaiden Williams SO Buchholz 24.24 - 0.7
41 Javon Ross FR Horizon 24.31 - 0.6
42 Chase Carter JR Edgewater 24.39 - 0.6
43 Adriel Santiago FR Windermere 24.52 - 0.1
44 Marcus Kelly JR West Orange 24.56 - 0.6
45 Esaie Cenescar FR Cypress Creek 24.83 - 0.6
46 James Hawley FR Trinity Prep 24.85 - 1.3
47 Jai-el Dix JR Colonial 25.11 - 1.1
48 Alejandro Navas SO Freedom (Orlando) 25.20 - 0.5
49 Damian Riley SO Timber Creek 25.22 - 0.7
50 Malachi Jones SO Boone 25.30 - 0.1
51 Dustin Rai FR Freedom (Orlando) 25.30 - 0.7
52 Bryan Alerte FR Freedom (Orlando) 25.54 - 0.1
53 Laggarius Marshell SO Boone 25.71 - 0.1
54 Joshua Gibbs FR University (Orlando) 26.00 - 0.7
55 Anthony Liviera FR Tavares 27.10 - 0.5
  Alessandro Greco JR West Orange DNS    -
  Jack Maday FR Horizon DNS    -
  Fred Augustin FR Orangewood Christian DNS    -
  Luke Jones 8 Orangewood Christian DNS    -
  Grant Strader JR Orangewood Christian DNS    -
  Brandon Brooks SO Tavares DNS    -
  Keno Foresyeth SR Winter Haven DNS    -
  Chase Cintron SO Timber Creek DNS    -
  Ritchy Augustin SR Dr. Phillips DNS    -
  Noah Fourari SR Mount Dora DNS    -
  Elijah Bush FR East River DNS    -
  Tristen Washington FR Oviedo DNS    -
  Allen Parham JR Tavares DNS    -
  Myles Todd SR Windermere DNS    -
  Joshua Joy SR Oviedo DNS    -
  Bryan Hill SR Winter Haven DNS    -
  Zaire Jones SR Cypress Creek DNS    -
  Kyeaure Magloire SR Lake Minneola DNS    -
  Kamani Moses JR East River DNS    -
  Gavin Baptiste SO Timber Creek DNS    -
  Richard Holycross SR Windermere DNS    -
Boys' 200 Meters Section 1
W: 1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 William Howard SR Jones 23.52 -
46 James Hawley FR Trinity Prep 24.85 -
  Elijah Bush FR East River DNS   
  Bryan Hill SR Winter Haven DNS   
Boys' 200 Meters Section 2
W: 0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 javonte berry JR Lake Nona 23.11 -
24 Cai Bates SO Edgewater 23.74 -
37 Will Watson JR Winter Park 24.17 -
40 Kaiden Williams SO Buchholz 24.24 -
49 Damian Riley SO Timber Creek 25.22 -
51 Dustin Rai FR Freedom (Orlando) 25.30 -
54 Joshua Gibbs FR University (Orlando) 26.00 -
  Chase Cintron SO Timber Creek DNS   
  Brandon Brooks SO Tavares DNS   
Boys' 200 Meters Section 3
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Syhion Washington JR Dr. Phillips 22.98 -
17 micheal verdes SR Lake Nona 23.47 -
29 Bowen Zwart SR Mount Dora 23.96 -
39 Samuel Wesley JR Boone 24.21 -
48 Alejandro Navas SO Freedom (Orlando) 25.20 -
55 Anthony Liviera FR Tavares 27.10 -
  Keno Foresyeth SR Winter Haven DNS   
  Ritchy Augustin SR Dr. Phillips DNS   
  Grant Strader JR Orangewood Christian DNS   
Boys' 200 Meters Section 4
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
43 Adriel Santiago FR Windermere 24.52 -
50 Malachi Jones SO Boone 25.30 -
52 Bryan Alerte FR Freedom (Orlando) 25.54 -
53 Laggarius Marshell SO Boone 25.71 -
  Richard Holycross SR Windermere DNS   
  Allen Parham JR Tavares DNS   
  Noah Fourari SR Mount Dora DNS   
  Luke Jones 8 Orangewood Christian DNS   
  Fred Augustin FR Orangewood Christian DNS   
Boys' 200 Meters Section 5
W: 1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Ayden Washington SO Winter Park 23.50 -
25 Micheal Dove SO Horizon 23.76 -
32 Jamaar Telusnord SO Olympia 24.02 -
36 Jarius Curry SR Oviedo 24.16 -
47 Jai-el Dix JR Colonial 25.11 -
  Gavin Baptiste SO Timber Creek DNS   
  Zaire Jones SR Cypress Creek DNS   
  Kamani Moses JR East River DNS   
  Jack Maday FR Horizon DNS   
Boys' 200 Meters Section 6
W: 0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Xavier Graham SR Olympia 22.99 -
13 Neil Vertiilus SR Winter Park 23.19 -
21 Colin Kendrick SO Land O'Lakes 23.55 -
22 Kierre Brown FR East River 23.61 -
38 Ryan Pryce SO Land O'Lakes 24.21 -
41 Javon Ross FR Horizon 24.31 -
42 Chase Carter JR Edgewater 24.39 -
44 Marcus Kelly JR West Orange 24.56 -
45 Esaie Cenescar FR Cypress Creek 24.83 -
Boys' 200 Meters Section 7
W: 1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Joaquin Jackson SR Winter Haven 23.32 -
15 Anyas Moore SO Jones 23.34 -
20 Jonathan Wright SR Ocoee 23.55 -
27 Russell Ficket SO Mount Dora 23.87 -
28 James Williams SO Buchholz 23.88 -
31 Roderick Livingston FR Buchholz 24.00 -
34 Anthony Santana SR University (Orlando) 24.05 -
35 Gabriel Diaz FR Colonial 24.09 -
  Joshua Joy SR Oviedo DNS   
Boys' 200 Meters Section 8
W: -1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Justin Hutchison JR Wekiva 22.19 6
7 Jalon Thompson SO Olympia 22.80 2
11 Noah Putnam JR Wekiva 23.05 -
16 Wenter Laloy JR University (Orlando) 23.37 -
23 Charles Gilmore JR Lake Nona 23.64 -
26 John Lewis JR Cypress Creek 23.77 -
30 Ethon Cole JR Lake Minneola 23.99 -
33 Damyen Leonard JR Edgewater 24.02 -
  Kyeaure Magloire SR Lake Minneola DNS   
Boys' 200 Meters Section 9
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Valentino Rudolph JR Lake Minneola 21.27 10
2 Matthew McDoom SR West Orange 21.28 8
4 Christopher White JR Ocoee 22.30 5
5 A'ceon Cobb SR Jones 22.51 4
6 Jeremiah Cadet SR Ocoee 22.69 3
8 Tamareon Foster SR Wekiva 22.93 1
  Myles Todd SR Windermere DNS   
  Tristen Washington FR Oviedo DNS   
  Alessandro Greco JR West Orange DNS