April 15, 2022
|
George Jenkins - Lakeland, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jaa'Ln McBride SO George Jenkins 58.09 10
2 Areeyanna Bonds SO Lake Wales 58.48 8
3 Paris Hart JR Kathleen 1:00.34 6
4 Sydney Spaulding SR George Jenkins 1:00.42 5
5 Ryla Bryant JR Lake Gibson 1:01.25 4
6 De'Nasia Jones SO George Jenkins 1:01.56 3
7 Mikaila Walker FR Lake Wales 1:03.36 2
8 Dreana Simpson SO Winter Haven 1:03.50 1
9 Lliah Brown SR Lake Region 1:04.69 -
10 Mikiyah Rucker SO Lakeland 1:04.98 -
11 Emaleigh Daughtry FR Auburndale 1:05.09 -
12 Grace Odikpa SO Bartow 1:05.33 -
13 Alayja Young JR Mulberry 1:05.52 -
14 Jorane Cesaire JR Ridge Community 1:06.63 -
15 Tamara Gavrilets JR Ridgeview Global Studies 1:07.40 -
16 Deedee Sirmons JR Lakeland Christian 1:08.03 -
17 Isabella Alcantara SO Lake Gibson 1:09.32 -
18 Equality Coleman SR Haines City 1:09.47 -
19 Tassia Glasgow SR Ridge Community 1:09.61 -
20 Nicole Salcedo JR Haines City 1:09.83 -
21 Kyleigh Wilson JR Lakeland Christian 1:10.39 -
22 Zelene Jasmin SO Auburndale 1:11.13 -
23 Arianna Davidson JR Fort Meade 1:11.65 -
24 Kelayna Beard SR Haines City 1:11.73 -
25 Alexandria Austin SR McKeel 1:11.75 -
26 Kyleigh Coleman FR Lakeland Christian 1:12.30 -
27 Kerionne Wiley JR Davenport 1:12.48 -
28 Chelsea Morissette SO Ridgeview Global Studies 1:12.97 -
29 Jihanna Ahmetaj FR Ridgeview Global Studies 1:13.98 -
30 Zia Leidinger FR Lakeland 1:15.16 -
31 Laila Brown JR Frostproof 1:15.66 -
32 Ava Ewert SO McKeel 1:15.90 -
33 Raegan Craft SO McKeel 1:16.06 -
34 Tamara Thompson SO Fort Meade 1:17.56 -
35 Teiera Pritchett's SO Auburndale 1:17.58 -
36 Lina Rifai SO Lakeland 1:18.72 -
37 A'rya Smith SO Mulberry 1:21.81 -
  K'Myah Donedelle FR Davenport DNS   
  Adriana Herrera SO Mulberry DNS   
  Destiny Cesaire SO Davenport DNS   
  Azaria Whitehurst SO Fort Meade DNS   
  Jordan Bryant SR Tenoroc DNS   
  Ansley Mayfield 8 Geneva Classical Academy DNS   
  Addie Lemmond FR Victory Christian (LL) DNS   
  Kyrie Brangers 8 Victory Christian (LL) DNS   
  Abby Tattrie JR Victory Christian (LL) DNS   
  Shanique Glasgow JR Ridge Community DNS   
  Dakyia Drewery FR Lake Region DNS   
  Jayla Greene SR Lake Wales DNS   
  Rihanna Stubbs SO Lake Region DNS   
  Naileany Algarin FR Bartow DNS   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
  Ansley Mayfield 8 Geneva Classical Academy DNS   
  Adriana Herrera SO Mulberry DNS   
  Jayla Greene SR Lake Wales DNS   
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Ryla Bryant JR Lake Gibson 1:01.25 4
13 Alayja Young JR Mulberry 1:05.52 -
15 Tamara Gavrilets JR Ridgeview Global Studies 1:07.40 -
28 Chelsea Morissette SO Ridgeview Global Studies 1:12.97 -
29 Jihanna Ahmetaj FR Ridgeview Global Studies 1:13.98 -
37 A'rya Smith SO Mulberry 1:21.81 -
  Naileany Algarin FR Bartow DNS   
  K'Myah Donedelle FR Davenport DNS   
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
30 Zia Leidinger FR Lakeland 1:15.16 -
32 Ava Ewert SO McKeel 1:15.90 -
33 Raegan Craft SO McKeel 1:16.06 -
34 Tamara Thompson SO Fort Meade 1:17.56 -
35 Teiera Pritchett's SO Auburndale 1:17.58 -
36 Lina Rifai SO Lakeland 1:18.72 -
  Kyrie Brangers 8 Victory Christian (LL) DNS   
  Destiny Cesaire SO Davenport DNS   
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Jorane Cesaire JR Ridge Community 1:06.63 -
17 Isabella Alcantara SO Lake Gibson 1:09.32 -
22 Zelene Jasmin SO Auburndale 1:11.13 -
23 Arianna Davidson JR Fort Meade 1:11.65 -
25 Alexandria Austin SR McKeel 1:11.75 -
27 Kerionne Wiley JR Davenport 1:12.48 -
  Jordan Bryant SR Tenoroc DNS   
  Dakyia Drewery FR Lake Region DNS   
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Deedee Sirmons JR Lakeland Christian 1:08.03 -
18 Equality Coleman SR Haines City 1:09.47 -
19 Tassia Glasgow SR Ridge Community 1:09.61 -
20 Nicole Salcedo JR Haines City 1:09.83 -
24 Kelayna Beard SR Haines City 1:11.73 -
26 Kyleigh Coleman FR Lakeland Christian 1:12.30 -
  Shanique Glasgow JR Ridge Community DNS   
  Rihanna Stubbs SO Lake Region DNS   
Girls' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Mikaila Walker FR Lake Wales 1:03.36 2
10 Mikiyah Rucker SO Lakeland 1:04.98 -
11 Emaleigh Daughtry FR Auburndale 1:05.09 -
12 Grace Odikpa SO Bartow 1:05.33 -
21 Kyleigh Wilson JR Lakeland Christian 1:10.39 -
31 Laila Brown JR Frostproof 1:15.66 -
  Addie Lemmond FR Victory Christian (LL) DNS   
  Abby Tattrie JR Victory Christian (LL) DNS   
Girls' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jaa'Ln McBride SO George Jenkins 58.09 10
2 Areeyanna Bonds SO Lake Wales 58.48 8
3 Paris Hart JR Kathleen 1:00.34 6
4 Sydney Spaulding SR George Jenkins 1:00.42 5
6 De'Nasia Jones SO George Jenkins 1:01.56 3
8 Dreana Simpson SO Winter Haven 1:03.50 1
9 Lliah Brown SR Lake Region 1:04.69 -
  Azaria Whitehurst SO Fort Meade DNS