April 15, 2022
|
George Jenkins - Lakeland, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC WIND
1 Azaria Whitehurst SO Fort Meade 23.36 28.77 24.59 18.45 26.81 10 0.4
2 Dashanique Henry FR Winter Haven 17.84 27.64 25.12 30.90 19.60 8 0.4
3 Kiera Taylor SR Haines City 28.90 30.69 25.57 27.11 19.95 6 0.4
4 Tyla Jenkins JR Lake Wales 30.30 26.93 25.89 23.82 28.74 5 0.4
5 Jaade McBride SO George Jenkins 26.70 32.45 26.17 30.88 28.27 4 0.4
6 Jamyra Helms JR Ridge Community 27.48 30.65 26.42 26.69 22.73 3 0.6
7 Shaia Gallishaw FR George Jenkins 32.88 24.39 26.51 25.19 19.89 2 0.4
8 Jayda Parrish SO Auburndale 19.59 20.39 26.83 24.42 25.22 1 0.6
9 Chelsie Palmatier SO Frostproof 27.81 35.10 27.00 25.11 31.05 - 0.4
10 Kimora Jennings FR Haines City 19.86 29.65 27.20 22.04 32.64 - 0.6
11 Kansas Henry FR Lake Wales 26.41 25.32 27.22 33.48 26.41 - 1.9
12 Aaliyah Lamar FR Lake Gibson 24.97 25.24 27.43 32.92 35.39 - 1.7
13 Ma'Kayla Cobb JR Frostproof 22.80 26.64 27.46 29.11 33.23 - 0.6
14 Caleigha White FR Lake Wales 34.18 23.98 27.56 26.19 30.32 - 0.6
15 Addison Waller FR Lakeland Christian 28.20 20.46 27.64 25.16 34.83 - 0.6
16 Jayana Rose SO George Jenkins 31.30 35.74 27.70 32.41 19.95 - 1.9
17 Dai'onna Ash FR Lake Gibson 25.58 28.64 27.80 26.41 25.58 - 1.9
18 Ge'Niya Lewter JR Lakeland 21.93 23.34 28.11 32.05 19.96 - 0.6
19 Khemani Monestine FR Davenport 25.45 26.01 28.27 31.10 36.76 - 1.9
20 Nadeysha Rodriguez JR Kathleen 31.43 37.15 28.57 26.00 24.57 - 1.5
21 Abigal Brown FR Lake Region 26.95 36.70 28.67 35.55 24.09 - 1.9
22 Donaria Johnson SO Lakeland 33.12 20.63 29.05 35.15 34.28 - 0.6
23 Kirstyn Staton FR Lakeland 33.45 28.21 29.08 37.52 24.72 - 1.4
24 Mikayla Ware JR Mulberry 34.66 34.95 29.12 34.66 23.59 - 1.3
25 T'Miyahh Brooks SO Kathleen 25.27 23.48 29.72 29.72 22.00 - 1.4
26 Abby Tattrie JR Victory Christian (LL) 30.78 22.41 29.88 25.40 38.25 - 1.5
27 Dena Daltirus FR Ridge Community 32.37 26.08 29.97 23.08 30.87 - 1.4
27 Kyleigh Coleman FR Lakeland Christian 32.97 24.28 29.97 36.87 26.68 - 1.5
29 Ja'Shiya Jones FR Mulberry 35.69 32.09 29.99 29.99 25.20 - 1.7
30 Deedee Sirmons JR Lakeland Christian 21.61 25.21 30.01 31.81 29.11 - 1.9
31 Chelsea Morissette SO Ridgeview Global Studies 22.92 28.34 30.15 21.11 30.15 - 1.3
32 Serenity Montgomery JR Haines City 39.24 31.99 30.18 34.41 28.07 - 1.4
33 Arianna Davidson JR Fort Meade 34.92 26.72 30.36 34.31 31.27 - 1.5
34 Alexandria Austin SR McKeel 34.68 38.94 30.42 28.60 27.38 - 1.4
35 Keymarria James FR Bartow 28.04 28.95 30.47 37.18 37.79 - 1.7
36 Kalyssa Brooks FR McKeel 28.26 30.12 31.05 26.71 37.57 - 1.3
37 Kerionne Wiley JR Davenport 32.75 32.44 31.19 31.82 24.02 - 1.7
38 Kamryn Wilson FR Tenoroc 27.69 36.50 31.46 22.03 39.64 - 1.4
39 Zelene Jasmin SO Auburndale 32.28 36.39 31.64 39.24 37.97 - 1.3
40 Lily Forgette SO Ridgeview Global Studies 39.71 26.15 32.28 32.93 26.47 - 1.7
41 Deliyah Tran JR Ridgeview Global Studies 36.43 26.67 32.52 22.77 29.27 - 1.7
42 Iliana Arce SO Tenoroc 27.32 42.28 32.52 31.22 42.28 - 1.3
43 Ava Ewert SO McKeel 24.79 34.90 32.61 28.05 34.57 - 1.3
44 Chassidy Riley SO Lake Region 33.62 49.01 40.50 29.57 50.63 - 1.3
  Promice Dickerson SO Ridge Community DNS DNS DNS DNS DNS    -
  Addie Lemmond FR Victory Christian (LL) DNS DNS DNS DNS DNS    -
  Alexandra Paz 8 Victory Christian (LL) DNS DNS DNS DNS DNS    -
  Na'Vaeh Haggins SO Lake Gibson DNS DNS DNS DNS DNS    -
  Zariah Jasmin FR Auburndale DNS DNS DNS DNS DNS    -
  Alyssa Ingraham 8 Frostproof DNS DNS DNS DNS DNS    -
  A'Layha Williams FR Fort Meade DNS DNS DNS DNS DNS    -
  Tyanna Jones JR Davenport DNS DNS DNS DNS DNS    -
  Chasidy Taylor SO Mulberry DNS DNS DNS DNS DNS    -
  Tajhana South FR Tenoroc DNS DNS DNS DNS DNS    -
  Saniya Northern SO Lake Region DNS DNS DNS DNS DNS    -
Girls' 200 Meters Section 1
W: 1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Aaliyah Lamar FR Lake Gibson 27.43 -
29 Ja'Shiya Jones FR Mulberry 29.99 -
35 Keymarria James FR Bartow 30.47 -
37 Kerionne Wiley JR Davenport 31.19 -
40 Lily Forgette SO Ridgeview Global Studies 32.28 -
41 Deliyah Tran JR Ridgeview Global Studies 32.52 -
  Chasidy Taylor SO Mulberry DNS   
Girls' 200 Meters Section 2
W: 1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
24 Mikayla Ware JR Mulberry 30.29 20.97 22.72 29.12 31.45 27.67 -
31 Chelsea Morissette SO Ridgeview Global Studies 34.37 27.74 35.28 30.15 21.41 38.90 -
36 Kalyssa Brooks FR McKeel 23.91 22.98 37.89 31.05 33.85 27.33 -
39 Zelene Jasmin SO Auburndale 36.07 27.21 37.34 31.64 28.48 38.60 -
42 Iliana Arce SO Tenoroc 36.10 25.37 27.65 32.52 36.75 24.72 -
43 Ava Ewert SO McKeel 32.29 31.64 36.85 32.61 36.53 39.46 -
44 Chassidy Riley SO Lake Region 36.45 29.97 38.88 40.50 38.48 34.43 -
  Alexandra Paz 8 Victory Christian (LL) DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 200 Meters Section 3
W: 1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
23 Kirstyn Staton FR Lakeland 27.34 24.14 37.52 26.18 29.08 23.56 30.25 -
25 T'Miyahh Brooks SO Kathleen 30.91 38.34 26.16 27.94 29.72 22.00 32.70 -
27 Dena Daltirus FR Ridge Community 37.77 34.17 32.67 26.68 29.97 25.78 31.77 -
32 Serenity Montgomery JR Haines City 26.86 31.39 31.69 32.30 30.18 25.05 29.58 -
34 Alexandria Austin SR McKeel 22.82 27.99 21.30 25.56 30.42 37.72 27.69 -
38 Kamryn Wilson FR Tenoroc 37.44 28.32 40.27 28.00 31.46 32.41 33.35 -
  A'Layha Williams FR Fort Meade DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Promice Dickerson SO Ridge Community DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 200 Meters Section 4
W: 1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
20 Nadeysha Rodriguez JR Kathleen 28.57 35.15 -
26 Abby Tattrie JR Victory Christian (LL) 29.88 23.91 -
27 Kyleigh Coleman FR Lakeland Christian 29.97 28.48 -
33 Arianna Davidson JR Fort Meade 30.36 34.01 -
  Zariah Jasmin FR Auburndale DNS DNS   
  Saniya Northern SO Lake Region DNS DNS   
  Alyssa Ingraham 8 Frostproof DNS DNS   
  Tyanna Jones JR Davenport DNS DNS   
Girls' 200 Meters Section 5
W: 1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Kansas Henry FR Lake Wales 22.87 23.41 20.42 27.22 27.22 26.95 19.87 -
16 Jayana Rose SO George Jenkins 21.33 31.03 29.64 34.35 27.70 23.00 27.70 -
17 Dai'onna Ash FR Lake Gibson 24.75 26.41 24.75 19.74 27.80 23.91 22.52 -
19 Khemani Monestine FR Davenport 35.91 25.73 35.91 23.47 28.27 28.27 33.65 -
21 Abigal Brown FR Lake Region 20.07 21.22 33.55 31.54 28.67 27.81 28.10 -
30 Deedee Sirmons JR Lakeland Christian 27.31 23.41 21.61 25.21 30.01 25.51 25.51 -
  Na'Vaeh Haggins SO Lake Gibson DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Addie Lemmond FR Victory Christian (LL) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 200 Meters Section 6
W: 0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
6 Jamyra Helms JR Ridge Community 31.97 26.42 34.35 19.29 27.22 3
8 Jayda Parrish SO Auburndale 22.54 26.83 21.20 22.54 26.03 1
10 Kimora Jennings FR Haines City 32.37 27.20 22.58 23.67 28.84 -
13 Ma'Kayla Cobb JR Frostproof 21.42 27.46 29.39 31.31 31.03 -
14 Caleigha White FR Lake Wales 19.30 27.56 21.50 35.01 30.60 -
15 Addison Waller FR Lakeland Christian 24.05 27.64 29.86 21.01 24.05 -
18 Ge'Niya Lewter JR Lakeland 25.02 28.11 24.46 33.74 24.18 -
22 Donaria Johnson SO Lakeland 31.96 29.05 36.61 32.25 21.50 -
Girls' 200 Meters Section 7
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Azaria Whitehurst SO Fort Meade 24.59 10
2 Dashanique Henry FR Winter Haven 25.12 8
3 Kiera Taylor SR Haines City 25.57 6
4 Tyla Jenkins JR Lake Wales 25.89 5
5 Jaade McBride SO George Jenkins 26.17 4
7 Shaia Gallishaw FR George Jenkins 26.51 2
9 Chelsie Palmatier SO Frostproof 27.00 -
  Tajhana South FR Tenoroc DNS