April 9, 2022
|
**Venue TBD**
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 D'Marius Rucker SO Lakeland 11.30 10 1.0
2 Jon Cole SR Fort Meade 11.31 8 1.0
3 Chevaris Moore SR Lake Wales 11.42 6 1.0
4 Terrel Redding JR Winter Haven 11.57 5 -0.8
5 Jacob Allen JR Lakeland Christian 11.60 4 -0.8
6 Joaquin Jackson SR Winter Haven 11.65 3 1.0
7 Michael Shaw SR Lake Gibson 11.66 2 -0.8
8 Derajah Hardy SO Lakeland 11.67 1 1.0
9 Camyron Underwood SO Lake Gibson 11.71 - -0.8
10 Edward Lake FR George Jenkins 11.75 - 1.0
11 Carldayle Brantley FR Lake Wales 11.79 - -0.8
12 Jason Davis SO George Jenkins 11.79 - -0.8
13 Breylin Smith SR Lakeland Christian 11.82 - 1.0
14 Myshawn McKinley FR Lake Gibson 11.83 - -0.8
15 Khristian Harris SO Discovery 11.91 - -0.1
16 Kinje Celestin JR Ridge Community 11.91 - -0.1
17 Jaquel Mccormes SO Winter Haven 11.92 - -1.1
18 Jayden Daniels JR Fort Meade 12.01 - -0.1
19 Tobin Capron FR George Jenkins 12.14 - -1.1
20 Jamel Curry SR Mulberry 12.24 - 0.1
21 Jerry Alls JR Lake Wales 12.43 - -1.1
22 DaMarcus Vickers JR Santa Fe Catholic 12.50 - -1.1
23 Omega Carter SR Discovery 12.57 - -0.1
24 Paul Sledge FR Mulberry 12.63 - -1.1
25 Terrell Pinkney SR Mulberry 12.66 - 0.1
26 Byron Louis FR Ridge Community 12.73 - 0.1
27 Jayden Sloan 6 Frostproof 13.24 - 0.1
28 Jerimah Walker SR Ridge Community 13.42 - -0.1
29 Collis Morris 6 Frostproof 17.05 - -1.1
  Samuel Agyedu SO Davenport DNS    -
  Jordan Smith SO Davenport DNS    -
  Antwan Cobb 7 Frostproof DNS    -
  Dre Hughes JR Lakeland Christian DNS    -
  Javante Brinson SR Lakeland DNS    -
  Nathan Valy 8 Oasis Christian Academy DNS    -
  Zack Hatch SO Santa Fe Catholic DNS    -
  Grayson Milne 8 Windermere Prep DNS    -
  Khamari James SO Windermere Prep DNS    -
  Silas Alphonse SO Discovery DNS    -
  Isaiah Pierre SO Davenport DNS    -
Boys' 100 Meters Section 1
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Khristian Harris SO Discovery 11.91 -
16 Kinje Celestin JR Ridge Community 11.91 -
18 Jayden Daniels JR Fort Meade 12.01 -
23 Omega Carter SR Discovery 12.57 -
28 Jerimah Walker SR Ridge Community 13.42 -
  Nathan Valy 8 Oasis Christian Academy DNS   
  Silas Alphonse SO Discovery DNS   
  Khamari James SO Windermere Prep DNS   
Boys' 100 Meters Section 2
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Jamel Curry SR Mulberry 12.24 -
25 Terrell Pinkney SR Mulberry 12.66 -
26 Byron Louis FR Ridge Community 12.73 -
27 Jayden Sloan 6 Frostproof 13.24 -
  Grayson Milne 8 Windermere Prep DNS   
  Zack Hatch SO Santa Fe Catholic DNS   
  Antwan Cobb 7 Frostproof DNS   
  Samuel Agyedu SO Davenport DNS   
Boys' 100 Meters Section 3
W: -1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Jaquel Mccormes SO Winter Haven 11.92 -
19 Tobin Capron FR George Jenkins 12.14 -
21 Jerry Alls JR Lake Wales 12.43 -
22 DaMarcus Vickers JR Santa Fe Catholic 12.50 -
24 Paul Sledge FR Mulberry 12.63 -
29 Collis Morris 6 Frostproof 17.05 -
  Dre Hughes JR Lakeland Christian DNS   
  Isaiah Pierre SO Davenport DNS   
Boys' 100 Meters Section 4
W: -0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Terrel Redding JR Winter Haven 11.57 5
5 Jacob Allen JR Lakeland Christian 11.60 4
7 Michael Shaw SR Lake Gibson 11.66 2
9 Camyron Underwood SO Lake Gibson 11.71 -
11 Carldayle Brantley FR Lake Wales 11.79 -
12 Jason Davis SO George Jenkins 11.79 -
14 Myshawn McKinley FR Lake Gibson 11.83 -
  Jordan Smith SO Davenport DNS   
Boys' 100 Meters Section 5
W: 1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 D'Marius Rucker SO Lakeland 11.30 10
2 Jon Cole SR Fort Meade 11.31 8
3 Chevaris Moore SR Lake Wales 11.42 6
6 Joaquin Jackson SR Winter Haven 11.65 3
8 Derajah Hardy SO Lakeland 11.67 1
10 Edward Lake FR George Jenkins 11.75 -
13 Breylin Smith SR Lakeland Christian 11.82 -
  Javante Brinson SR Lakeland DNS