January 28-29, 2022
|
UW-Stout-Sports & Fitness Center - Mennomenie, WI
|
200m (Flat)
ICON KEY: NAIA A NAIA B

Women's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Kady Kochendorfer JR-3 Wis.-Eau Claire 26.00
2 Deanna Trucksess FR-1 Northwestern (Minn.) 27.01
3 Emilee Booker FR-1 Wis.-Eau Claire 27.25
4 Breanna Ihde JR-3 Viterbo 27.40
5 Erin Johnson JR-3 Wis.-Eau Claire 27.52
6 Torrance Marquez FR-1 Wis.-Eau Claire 27.92
7 Daya Davidson JR-3 St. Scholastica 28.07
8 Madi Genz FR-1 St. Catherine (Minn.) 28.08
9 Sarah Hansen FR-1 Wis.-River Falls 28.09
10 Lana Yeakel JR-3 Viterbo 28.14
11 Megan Jones FR-1 Wis.-Eau Claire 28.20
12 Kiley Lehman SO-2 Wis.-Stout 28.23
13 McKenzie Williams FR-1 St. Scholastica 28.26
14 Jaryn Johannsen FR-1 Wis.-Eau Claire 28.34
15 Kimi Robertson SR-4 Wis.-River Falls 28.42
16 Kacy Selje SO-2 Northwestern (Minn.) 28.63
17 Ellie Sholing SO-2 St. Scholastica 29.08
18 Annika Voss JR-3 St. Scholastica 29.46
19 Anna Kiminiski FR-1 St. Scholastica 29.60
20 Madison Davis SR-4 Viterbo 29.69
21 Katelyn Chromy SO-2 St. Scholastica 29.81
22 Tess Durscher JR-3 Viterbo 29.88
23 Skyla Thompson FR-1 Northwestern (Minn.) 30.03
24 Sammy Braunlich FR-1 Wis.-River Falls 30.24
25 Lizzy Rydberg FR-1 Northwestern (Minn.) 30.40
26 Lilianne Tapper JR-3 St. Scholastica 30.43
27 Megan Nowak SR-4 Northwestern (Minn.) 31.04
28 Alison Jaecks SR-4 Viterbo 31.11
29 Anna Hall SO-2 Wis.-Stout 31.57
30 Serena Lanes FR-1 North Central (Minn.) 31.98
31 Micah Ngafua FR-1 Northwestern (Minn.) 32.16
32 Jessica Newman JR-3 Wis.-Superior 32.51
33 Brooke Koenen SO-2 Wis.-Superior 32.60
34 Kenzy Kreuzer FR-1 Wis.-Superior 32.88
Women's 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
18 Annika Voss JR-3 St. Scholastica 29.46
26 Lilianne Tapper JR-3 St. Scholastica 30.43
Women's 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
30 Serena Lanes FR-1 North Central (Minn.) 31.98
32 Jessica Newman JR-3 Wis.-Superior 32.51
34 Kenzy Kreuzer FR-1 Wis.-Superior 32.88
Women's 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
22 Tess Durscher JR-3 Viterbo 29.88
27 Megan Nowak SR-4 Northwestern (Minn.) 31.04
29 Anna Hall SO-2 Wis.-Stout 31.57
31 Micah Ngafua FR-1 Northwestern (Minn.) 32.16
Women's 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
20 Madison Davis SR-4 Viterbo 29.69
23 Skyla Thompson FR-1 Northwestern (Minn.) 30.03
28 Alison Jaecks SR-4 Viterbo 31.11
33 Brooke Koenen SO-2 Wis.-Superior 32.60
Women's 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
19 Anna Kiminiski FR-1 St. Scholastica 29.60
21 Katelyn Chromy SO-2 St. Scholastica 29.81
25 Lizzy Rydberg FR-1 Northwestern (Minn.) 30.40
Women's 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
15 Kimi Robertson SR-4 Wis.-River Falls 28.42
16 Kacy Selje SO-2 Northwestern (Minn.) 28.63
17 Ellie Sholing SO-2 St. Scholastica 29.08
Women's 200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Daya Davidson JR-3 St. Scholastica 28.07
11 Megan Jones FR-1 Wis.-Eau Claire 28.20
24 Sammy Braunlich FR-1 Wis.-River Falls 30.24
Women's 200 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Emilee Booker FR-1 Wis.-Eau Claire 27.25
10 Lana Yeakel JR-3 Viterbo 28.14
13 McKenzie Williams FR-1 St. Scholastica 28.26
14 Jaryn Johannsen FR-1 Wis.-Eau Claire 28.34
Women's 200 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Erin Johnson JR-3 Wis.-Eau Claire 27.52
6 Torrance Marquez FR-1 Wis.-Eau Claire 27.92
8 Madi Genz FR-1 St. Catherine (Minn.) 28.08
9 Sarah Hansen FR-1 Wis.-River Falls 28.09
Women's 200 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Kady Kochendorfer JR-3 Wis.-Eau Claire 26.00
2 Deanna Trucksess FR-1 Northwestern (Minn.) 27.01
4 Breanna Ihde JR-3 Viterbo 27.40
12 Kiley Lehman SO-2 Wis.-Stout 28.23