March 26, 2022
|
Evans - Orlando, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Valentino Rudolph JR Lake Minneola 49.56
2 Donovan Horne SR Apopka 50.01
3 Jakari Ward JR Ridge Community 50.13
4 Brandon Jacobs SO Evans 51.34
5 Queny Reyonce SR Eustis 51.41
6 Jaden Anderson SR Eustis 51.43
7 RASHID SILVERA JR Oak Ridge 51.51
8 Kyeaure Magloire SR Lake Minneola 51.95
9 Jozef Miesak FR Windermere 52.14
10 Jaydyn Govia SR Evans 52.47
11 Noah Musselwhite JR Apopka 52.70
12 Shevaun Daley JR Wekiva 52.88
13 Aiden Langford SO Matanzas 52.95
14 William Brutus SR Ocoee 53.04
15 Demetric Williams JR Wekiva 53.26
16 Glenwin Thompson SO Wekiva 54.06
17 Maurice Hill SR Windermere 54.38
18 Jalen Dickerson JR Lake Minneola 54.60
19 Stone Jones JR Ocoee 54.78
20 David Ramos JR Lake Minneola 54.79
21 Phillip Clark JR First Academy (Orlando) 55.28
22 Ryan Miller SR Matanzas 55.29
23 Gabriel Diaz FR Colonial 55.43
24 Ashton Reed SR Apopka 55.65
25 Sebastian Yepes JR First Academy (Orlando) 55.66
26 Lowendy Smith SR Apopka 55.67
27 Renzo Calil SR Windermere 55.96
28 Anthony Rosier SO Windermere 56.10
29 Shawn Wilkerson FR Edgewater 56.21
30 Najji Darcelin SR Apopka 56.29
31 Jordon Clarke JR East Ridge 56.38
32 Jordan Smith FR Apopka 56.75
33 Noah Spencer FR Windermere 57.12
34 David Dennis JR Wekiva 57.16
35 Bryce Engel JR Eustis 57.16
36 Micah Winslow FR Windermere 57.55
37 Jaden Lewis SO Wekiva 57.71
38 Nabil Shamat JR Oak Ridge 57.73
39 Zachary Premilien SR Evans 58.13
40 Stephen Davis SO First Academy (Orlando) 58.14
41 Lukas Morillo FR Apopka 58.39
42 Joshua Joseph SO Ridge Community 58.42
43 Mekhi Ellis JR Edgewater 58.47
44 Jai-el Dix JR Colonial 58.99
45 Adriel Santiago FR Windermere 59.00
46 Mason Pinto FR East Ridge 59.38
47 Kevin Santana JR Oak Ridge 59.42
48 MARTAIN GRANT SO Oak Ridge 59.67
49 Richard Holycross SR Windermere 59.70
50 Ives Mitchell SO Windermere 59.81
51 Jonathan Robinson SR First Academy (Orlando) 59.93
52 Denver Lubin JR Windermere 1:00.08
53 Iverson Perkins JR First Academy (Orlando) 1:00.15
54 Darius Vines JR Windermere 1:00.46
55 Sean Sweet FR Edgewater 1:00.49
56 Sean Dukes FR Lake Minneola 1:01.06
57 Jeffry Marcelus JR Oak Ridge 1:01.56
58 Quadir Herring SR Edgewater 1:01.74
59 Salnave Beaubrun SO Oak Ridge 1:01.75
60 JOCSAN ROSADO JR Oak Ridge 1:02.27
61 Alix Rivers FR East Ridge 1:02.54
62 Donevin Crawford SO Edgewater 1:03.23
63 Austin Taylor FR Edgewater 1:04.80
64 Avery Elrington FR Apopka 1:04.97
65 YULLIAN PEREZ SR Oak Ridge 1:05.44
66 Dale Allen SO East Ridge 1:05.82
67 Hunter Stokes FR Windermere 1:05.90
68 Ryan Sanders FR Lake Minneola 1:06.12
69 Ja'Tauris Williams SR Evans 1:06.12
70 Dustin Irvine SO Windermere 1:06.46
71 Xavier McMurren FR Wekiva 1:06.61
72 Anthony Klier-Enos FR Windermere 1:06.81
73 Griffin Minor JR Windermere 1:07.76
74 Aidan Flower SO East Ridge 1:07.80
75 Conner Riley SR First Academy (Orlando) 1:08.61
76 Chris Maurice SO Windermere 1:09.72
  Walker Hughes SO First Academy (Orlando) DNS
  Christian Fernandez SR Lake Minneola DNS
  Jacob Rueda SR First Academy (Orlando) DNS
  Malachi Davey SO Apopka DNS
  Michael Koziara SO First Academy (Orlando) DNS
  Dylan Hugill SO First Academy (Orlando) DNS
  Ian Kitko FR Lake Minneola DNS
  Anthony Scarpello SR Edgewater DNS
  Jayden Rutledge SO Lake Minneola DNS
  Daniel Boyd SR Windermere DNS
  Marquis McDonald SO Lake Minneola DNS
  Justin Hutchison JR Wekiva DNS
  Kenneth Smith FR Lake Minneola DNS
  Quentin Taylor SO Lake Minneola DNS
  Alstair Clarke JR Lake Minneola DNS
  Kevol Craddock JR East Ridge DNS
  Jakob Reed SO Lake Minneola DNS
  Luke Ellenback JR Windermere DNS
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Donovan Horne SR Apopka 50.01
3 Jakari Ward JR Ridge Community 50.13
5 Queny Reyonce SR Eustis 51.41
6 Jaden Anderson SR Eustis 51.43
7 RASHID SILVERA JR Oak Ridge 51.51
9 Jozef Miesak FR Windermere 52.14
10 Jaydyn Govia SR Evans 52.47
  Justin Hutchison JR Wekiva DNS
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Shevaun Daley JR Wekiva 52.88
13 Aiden Langford SO Matanzas 52.95
14 William Brutus SR Ocoee 53.04
15 Demetric Williams JR Wekiva 53.26
21 Phillip Clark JR First Academy (Orlando) 55.28
22 Ryan Miller SR Matanzas 55.29
24 Ashton Reed SR Apopka 55.65
30 Najji Darcelin SR Apopka 56.29
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
19 Stone Jones JR Ocoee 54.78
20 David Ramos JR Lake Minneola 54.79
26 Lowendy Smith SR Apopka 55.67
31 Jordon Clarke JR East Ridge 56.38
38 Nabil Shamat JR Oak Ridge 57.73
  Quentin Taylor SO Lake Minneola DNS
  Ian Kitko FR Lake Minneola DNS
  Walker Hughes SO First Academy (Orlando) DNS
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
25 Sebastian Yepes JR First Academy (Orlando) 55.66
29 Shawn Wilkerson FR Edgewater 56.21
32 Jordan Smith FR Apopka 56.75
33 Noah Spencer FR Windermere 57.12
35 Bryce Engel JR Eustis 57.16
41 Lukas Morillo FR Apopka 58.39
  Malachi Davey SO Apopka DNS
  Kevol Craddock JR East Ridge DNS
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
44 Jai-el Dix JR Colonial 58.99
49 Richard Holycross SR Windermere 59.70
52 Denver Lubin JR Windermere 1:00.08
59 Salnave Beaubrun SO Oak Ridge 1:01.75
63 Austin Taylor FR Edgewater 1:04.80
64 Avery Elrington FR Apopka 1:04.97
  Jayden Rutledge SO Lake Minneola DNS
  Michael Koziara SO First Academy (Orlando) DNS
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
27 Renzo Calil SR Windermere 55.96
40 Stephen Davis SO First Academy (Orlando) 58.14
62 Donevin Crawford SO Edgewater 1:03.23
66 Dale Allen SO East Ridge 1:05.82
67 Hunter Stokes FR Windermere 1:05.90
  Daniel Boyd SR Windermere DNS
  Marquis McDonald SO Lake Minneola DNS
  Alstair Clarke JR Lake Minneola DNS
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
18 Jalen Dickerson JR Lake Minneola 54.60
23 Gabriel Diaz FR Colonial 55.43
34 David Dennis JR Wekiva 57.16
43 Mekhi Ellis JR Edgewater 58.47
56 Sean Dukes FR Lake Minneola 1:01.06
74 Aidan Flower SO East Ridge 1:07.80
  Luke Ellenback JR Windermere DNS
  Christian Fernandez SR Lake Minneola DNS
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Brandon Jacobs SO Evans 51.34
17 Maurice Hill SR Windermere 54.38
42 Joshua Joseph SO Ridge Community 58.42
48 MARTAIN GRANT SO Oak Ridge 59.67
58 Quadir Herring SR Edgewater 1:01.74
70 Dustin Irvine SO Windermere 1:06.46
72 Anthony Klier-Enos FR Windermere 1:06.81
  Dylan Hugill SO First Academy (Orlando) DNS
Boys' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Kyeaure Magloire SR Lake Minneola 51.95
11 Noah Musselwhite JR Apopka 52.70
37 Jaden Lewis SO Wekiva 57.71
50 Ives Mitchell SO Windermere 59.81
57 Jeffry Marcelus JR Oak Ridge 1:01.56
71 Xavier McMurren FR Wekiva 1:06.61
73 Griffin Minor JR Windermere 1:07.76
76 Chris Maurice SO Windermere 1:09.72
Boys' 400 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
39 Zachary Premilien SR Evans 58.13
46 Mason Pinto FR East Ridge 59.38
53 Iverson Perkins JR First Academy (Orlando) 1:00.15
60 JOCSAN ROSADO JR Oak Ridge 1:02.27
61 Alix Rivers FR East Ridge 1:02.54
65 YULLIAN PEREZ SR Oak Ridge 1:05.44
75 Conner Riley SR First Academy (Orlando) 1:08.61
  Jakob Reed SO Lake Minneola DNS
Boys' 400 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Valentino Rudolph JR Lake Minneola 49.56
28 Anthony Rosier SO Windermere 56.10
45 Adriel Santiago FR Windermere 59.00
47 Kevin Santana JR Oak Ridge 59.42
51 Jonathan Robinson SR First Academy (Orlando) 59.93
68 Ryan Sanders FR Lake Minneola 1:06.12
  Anthony Scarpello SR Edgewater DNS
  Jacob Rueda SR First Academy (Orlando) DNS
Boys' 400 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 Glenwin Thompson SO Wekiva 54.06
36 Micah Winslow FR Windermere 57.55
54 Darius Vines JR Windermere 1:00.46
55 Sean Sweet FR Edgewater 1:00.49
69 Ja'Tauris Williams SR Evans 1:06.12
  Kenneth Smith FR Lake Minneola DNS