February 5, 2022
|
Wis.-River Falls-Knowles Phys Ed Bldg - River Falls, WI
|
200m (Flat)
ICON KEY: NAIA A NAIA B

Men's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Eli Dodge SO-2 Wis.-River Falls 7.05
2 Brent Heilman SR-4 Wis.-Stout 7.10
3 Mackenson Steinberg JR-3 Wis.-Stout 7.21
4 Hayden Wagner SO-2 Wis.-Stout 7.24
5 Bobby Vang JR-3 Wis.-Stout 7.32
6 Daniel Nesja JR-3 Wis.-Stout 7.35
7 Carter Wente SO-2 Wis.-Stout 7.42

Men's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Eli Dodge SO-2 Wis.-River Falls 7.07
2 Mackenson Steinberg JR-3 Wis.-Stout 7.24
3 Brent Heilman SR-4 Wis.-Stout 7.25
4 Carter Wente SO-2 Wis.-Stout 7.39
5 Hayden Wagner SO-2 Wis.-Stout 7.30
6 Dylan Edland FR-1 Wis.-Stout 7.30
7 Bobby Vang JR-3 Wis.-Stout 7.35
8 Daniel Nesja JR-3 Wis.-Stout 7.39
9 Landen Bowser FR-1 Waldorf 7.47
10 Elijah Cannon JR-3 Waldorf 7.47
11 Caleb Royal FR-1 Wis.-River Falls 7.51
12 Jakes Asembo FR-1 Wis.-Stout 7.52
13 Joel Alexander FR-1 Wis.-River Falls 7.53
14 Nathan Skroch JR-3 Wis.-Stout 7.53
15 Alex VanGundy FR-1 Wis.-River Falls 7.60
16 Adam Szepieniec FR-1 Wis.-Stout 7.61
17 Broddy Mufind FR-1 Bethany Lutheran 7.65
18 Sam Hamze FR-1 Wis.-Stout 7.67
19 Jonathan Loera FR-1 Wis.-Stout 7.73
20 Hunter Reasor FR-1 Bethany Lutheran 7.84
21 Carter Aakre FR-1 Wis.-River Falls 7.88
22 Simon Lual SO-2 Wis.-Stout 7.88
23 Caleb Venzke JR-3 Wis.-River Falls 7.89
24 Mitchell Koeckeritz SR-4 Wis.-Stout 8.06
25 Ryan Kelling SO-2 Wis.-River Falls 8.19
26 Alex Paredes FR-1 Wis.-Superior 8.20
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Eli Dodge SO-2 Wis.-River Falls 7.07
5 Hayden Wagner SO-2 Wis.-Stout 7.30
13 Joel Alexander FR-1 Wis.-River Falls 7.53
14 Nathan Skroch JR-3 Wis.-Stout 7.53
18 Sam Hamze FR-1 Wis.-Stout 7.67
25 Ryan Kelling SO-2 Wis.-River Falls 8.19
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Brent Heilman SR-4 Wis.-Stout 7.25
7 Bobby Vang JR-3 Wis.-Stout 7.35
8 Daniel Nesja JR-3 Wis.-Stout 7.39
12 Jakes Asembo FR-1 Wis.-Stout 7.52
21 Carter Aakre FR-1 Wis.-River Falls 7.88
22 Simon Lual SO-2 Wis.-Stout 7.88
23 Caleb Venzke JR-3 Wis.-River Falls 7.89
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Mackenson Steinberg JR-3 Wis.-Stout 7.24
6 Dylan Edland FR-1 Wis.-Stout 7.30
9 Landen Bowser FR-1 Waldorf 7.47
15 Alex VanGundy FR-1 Wis.-River Falls 7.60
17 Broddy Mufind FR-1 Bethany Lutheran 7.65
20 Hunter Reasor FR-1 Bethany Lutheran 7.84
24 Mitchell Koeckeritz SR-4 Wis.-Stout 8.06
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Carter Wente SO-2 Wis.-Stout 7.39
10 Elijah Cannon JR-3 Waldorf 7.47
11 Caleb Royal FR-1 Wis.-River Falls 7.51
16 Adam Szepieniec FR-1 Wis.-Stout 7.61
19 Jonathan Loera FR-1 Wis.-Stout 7.73
26 Alex Paredes FR-1 Wis.-Superior 8.20