March 8, 2022
|
Lake Region High School - Eagle Lake, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Tyla Jenkins JR Lake Wales 59.21
2 Areeyanna Bonds SO Lake Wales 1:00.18
3 Milani Chadwick JR Lake Wales 1:05.04
4 Lliah Brown SR Lake Region 1:05.22
5 Mikiyah Rucker SO Lakeland 1:05.88
6 Mikaila Walker FR Lake Wales 1:05.95
7 Anika Donohue SO Lake Region 1:06.79
8 Caleigha White FR Lake Wales 1:07.12
9 Laila Brown JR Frostproof 1:08.26
10 Arien West JR Lake Wales 1:08.50
11 Emaleigh Daughtry FR Auburndale 1:08.78
12 Kyleigh Wilson JR Lakeland Christian 1:09.00
13 LaRhiyyah Shepherd SO Auburndale 1:09.23
14 Melannie Sanchez SR Lakeland 1:10.50
15 Rihanna Stubbs SO Lake Region 1:10.52
16 Jayda Parrish SO Auburndale 1:11.30
17 Kyleigh Coleman FR Lakeland Christian 1:11.91
18 Kerionne Wiley JR Davenport 1:12.47
19 Saniya Northern SO Lake Region 1:13.28
20 Kiran Lauderdale FR Lake Wales 1:14.65
21 Jasmine Harvell JR Auburndale 1:14.88
22 Zelene Jasmin SO Auburndale 1:15.88
23 Kali Robinson SO Auburndale 1:15.90
24 Zariah Jasmin FR Auburndale 1:15.97
25 Janiyah McAllister JR Lakeland 1:16.42
26 Dakyia Drewery FR Lake Region 1:16.97
27 Ava Ewert SO McKeel 1:17.95
28 Eleni Katzaras SO Lakeland Christian 1:18.10
29 Katie Coleman 6 Lakeland Christian 1:19.22
30 Tamara Thompson SO Fort Meade 1:19.28
31 Lina Rifai SO Lakeland 1:20.56
32 Kirstyn Staton FR Lakeland 1:20.96
33 Teniqua Huggins SO Davenport 1:21.25
34 Juliana Ayala SO Auburndale 1:21.54
35 Tayler Raymond SO Auburndale 1:23.70
36 Emily Woo SO Lake Region 1:35.25
  Jayla Greene SR Lake Wales DNS
  Jayleen Reyes FR Lake Region DNS
  Tyanna Jones JR Davenport DNS
  Kansas Henry FR Lake Wales DNS
  Khalia Hinson SR Auburndale DNS
  Angel Pierre SO Auburndale DNS
  Alexandria Austin SR McKeel DNS
  Carlee Caton 7 McKeel DNS
  Sophia Suman 8 McKeel DNS
  Chloe Previte 8 McKeel DNS
  Lakyla Jones SO Lakeland DNS
  Zia Leidinger FR Lakeland DNS
  Ge'Niya Lewter JR Lakeland DNS
  Donaria Johnson SO Lakeland DNS
  Gabrielle Andre JR Lakeland DNS
  Teiera Pritchett's SO Auburndale DNS
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Anika Donohue SO Lake Region 1:06.79
28 Eleni Katzaras SO Lakeland Christian 1:18.10
  Teiera Pritchett's SO Auburndale DNS
  Donaria Johnson SO Lakeland DNS
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
18 Kerionne Wiley JR Davenport 1:12.47
24 Zariah Jasmin FR Auburndale 1:15.97
25 Janiyah McAllister JR Lakeland 1:16.42
33 Teniqua Huggins SO Davenport 1:21.25
34 Juliana Ayala SO Auburndale 1:21.54
35 Tayler Raymond SO Auburndale 1:23.70
  Sophia Suman 8 McKeel DNS
  Gabrielle Andre JR Lakeland DNS
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Melannie Sanchez SR Lakeland 1:10.50
32 Kirstyn Staton FR Lakeland 1:20.96
  Khalia Hinson SR Auburndale DNS
  Alexandria Austin SR McKeel DNS
  Chloe Previte 8 McKeel DNS
  Lakyla Jones SO Lakeland DNS
  Ge'Niya Lewter JR Lakeland DNS
  Tyanna Jones JR Davenport DNS
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
22 Zelene Jasmin SO Auburndale 1:15.88
23 Kali Robinson SO Auburndale 1:15.90
29 Katie Coleman 6 Lakeland Christian 1:19.22
30 Tamara Thompson SO Fort Meade 1:19.28
31 Lina Rifai SO Lakeland 1:20.56
36 Emily Woo SO Lake Region 1:35.25
  Zia Leidinger FR Lakeland DNS
  Jayleen Reyes FR Lake Region DNS
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Kyleigh Wilson JR Lakeland Christian 1:09.00
16 Jayda Parrish SO Auburndale 1:11.30
17 Kyleigh Coleman FR Lakeland Christian 1:11.91
21 Jasmine Harvell JR Auburndale 1:14.88
26 Dakyia Drewery FR Lake Region 1:16.97
27 Ava Ewert SO McKeel 1:17.95
  Angel Pierre SO Auburndale DNS
  Carlee Caton 7 McKeel DNS
Girls' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Mikiyah Rucker SO Lakeland 1:05.88
6 Mikaila Walker FR Lake Wales 1:05.95
9 Laila Brown JR Frostproof 1:08.26
13 LaRhiyyah Shepherd SO Auburndale 1:09.23
15 Rihanna Stubbs SO Lake Region 1:10.52
19 Saniya Northern SO Lake Region 1:13.28
  Kansas Henry FR Lake Wales DNS
  Jayla Greene SR Lake Wales DNS
Girls' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Tyla Jenkins JR Lake Wales 59.21
2 Areeyanna Bonds SO Lake Wales 1:00.18
3 Milani Chadwick JR Lake Wales 1:05.04
4 Lliah Brown SR Lake Region 1:05.22
8 Caleigha White FR Lake Wales 1:07.12
10 Arien West JR Lake Wales 1:08.50
11 Emaleigh Daughtry FR Auburndale 1:08.78
20 Kiran Lauderdale FR Lake Wales 1:14.65