March 8, 2022
|
Lake Region High School - Eagle Lake, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Rey Hernandez JR George Jenkins 51.25
2 Khristian Runcie SR George Jenkins 51.53
3 Robert Langs SO Lake Wales 51.93
4 Joshuwa Valentin JR George Jenkins 52.30
5 La'Quan Ellis JR George Jenkins 52.43
6 Cameron Rupe SR George Jenkins 52.56
7 Tyrell Brooks JR Lakeland 52.60
8 Derajah Hardy SO Lakeland 53.11
9 Laterrian Mickel JR Lake Wales 54.39
10 Nietzsche Jacob JR George Jenkins 55.29
11 Javante Brinson SR Lakeland 55.51
12 Ahmad Tillery JR McKeel 55.94
13 Marquis Jean SR George Jenkins 55.97
14 Tristin Flowers FR George Jenkins 56.04
15 Devin Hardy SR Lake Wales 56.30
16 Jerome Shepherd SO George Jenkins 56.44
17 Christopher Wheeler JR Lakeland 56.46
18 Jacob Dejesus JR McKeel 56.64
19 Robert Riley JR Lakeland 57.13
20 Tobin Capron FR George Jenkins 57.19
21 Franeudi Estrada SR Lakeland 57.97
22 Dathan Glover FR Santa Fe Catholic 58.47
23 Anthony Cash SO George Jenkins 58.53
24 Pedro Berrios JR George Jenkins 58.77
25 Javien Burnham FR McKeel 59.32
26 Jomar Rodriguez JR McKeel 59.44
27 Antonio Shaw JR Lakeland 59.50
28 Jason Davis SO George Jenkins 1:00.20
29 Anthony Volpe SR Lakeland 1:00.27
30 Caleb Lackey FR Santa Fe Catholic 1:00.39
31 Jalen Bullock JR Lakeland 1:00.85
32 Jaylen Walker SO Davenport 1:00.90
33 Quinn Dejarnette SO Lakeland 1:01.06
34 Dailen Eiland FR Fort Meade 1:01.19
35 Isaiah Pierre SO Davenport 1:01.37
36 Solomon Cleveland JR Lakeland Christian 1:01.56
37 Roderick Brown SO George Jenkins 1:02.39
38 Evrald Thompson JR Lake Region 1:02.49
39 Steven Davis SO McKeel 1:03.09
40 Sean Cobb 8 Frostproof 1:03.13
41 Lensley Pierre-Louis SO Lake Region 1:03.18
42 Seth McWorter JR Davenport 1:04.11
43 Eric Ford SR Lakeland 1:04.17
44 Jacob Pope SR Lakeland 1:04.34
45 Kooper Jones SO Lakeland 1:04.34
46 Ivan Cardona SO George Jenkins 1:04.62
47 Mekhi Berrien 8 Fort Meade 1:04.72
48 Chevaris Moore SR Lake Wales 1:04.84
49 Emmanuel Jimenez 8 Fort Meade 1:06.63
50 Tyler Martelly SO Lake Region 1:07.75
51 Nathan Hatch SR Santa Fe Catholic 1:10.64
52 Cornell Clem FR Lakeland 1:11.14
  Carmine Burke FR McKeel DNS
  Jackson Jonsson SO McKeel DNS
  DaMarcus Vickers JR Santa Fe Catholic DNS
  Mena Gars-Yousef JR George Jenkins DNS
  Joy Camacho SR Lake Wales DNS
  James Lovely SO Santa Fe Catholic DNS
  Ronnie Townson FR Santa Fe Catholic DNS
  Kamarion Stacey JR Santa Fe Catholic DNS
  Caleb Casanova SO Lakeland DNS
  Javon Mapp SO George Jenkins DNS
  Sean Edge FR McKeel DNS
  Orison Domingo SR George Jenkins DNS
  Avery Cassell FR Lakeland Christian DNS
  Don'Ares Johnson JR Lakeland DNS
  Nasir Bowers SR Lakeland DNS
  Jaiquan Torrence SO Lakeland DNS
  Luciano Aulisio FR Lakeland DNS
  Ricardo Concepcion SR Lakeland DNS
  Matthew Peronto SO McKeel DNS
  Daniel Welling SO Santa Fe Catholic DNS
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
27 Antonio Shaw JR Lakeland 59.50
33 Quinn Dejarnette SO Lakeland 1:01.06
39 Steven Davis SO McKeel 1:03.09
44 Jacob Pope SR Lakeland 1:04.34
49 Emmanuel Jimenez 8 Fort Meade 1:06.63
52 Cornell Clem FR Lakeland 1:11.14
  Jaiquan Torrence SO Lakeland DNS
  Nasir Bowers SR Lakeland DNS
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Derajah Hardy SO Lakeland 53.11
14 Tristin Flowers FR George Jenkins 56.04
24 Pedro Berrios JR George Jenkins 58.77
30 Caleb Lackey FR Santa Fe Catholic 1:00.39
37 Roderick Brown SO George Jenkins 1:02.39
46 Ivan Cardona SO George Jenkins 1:04.62
47 Mekhi Berrien 8 Fort Meade 1:04.72
  Daniel Welling SO Santa Fe Catholic DNS
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
21 Franeudi Estrada SR Lakeland 57.97
23 Anthony Cash SO George Jenkins 58.53
31 Jalen Bullock JR Lakeland 1:00.85
42 Seth McWorter JR Davenport 1:04.11
45 Kooper Jones SO Lakeland 1:04.34
  Ricardo Concepcion SR Lakeland DNS
  Luciano Aulisio FR Lakeland DNS
  Don'Ares Johnson JR Lakeland DNS
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
17 Christopher Wheeler JR Lakeland 56.46
28 Jason Davis SO George Jenkins 1:00.20
35 Isaiah Pierre SO Davenport 1:01.37
  Jackson Jonsson SO McKeel DNS
  Carmine Burke FR McKeel DNS
  Sean Edge FR McKeel DNS
  Matthew Peronto SO McKeel DNS
  Mena Gars-Yousef JR George Jenkins DNS
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
25 Javien Burnham FR McKeel 59.32
34 Dailen Eiland FR Fort Meade 1:01.19
40 Sean Cobb 8 Frostproof 1:03.13
43 Eric Ford SR Lakeland 1:04.17
50 Tyler Martelly SO Lake Region 1:07.75
51 Nathan Hatch SR Santa Fe Catholic 1:10.64
  Kamarion Stacey JR Santa Fe Catholic DNS
  Ronnie Townson FR Santa Fe Catholic DNS
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
26 Jomar Rodriguez JR McKeel 59.44
29 Anthony Volpe SR Lakeland 1:00.27
38 Evrald Thompson JR Lake Region 1:02.49
41 Lensley Pierre-Louis SO Lake Region 1:03.18
48 Chevaris Moore SR Lake Wales 1:04.84
  DaMarcus Vickers JR Santa Fe Catholic DNS
  Caleb Casanova SO Lakeland DNS
  Avery Cassell FR Lakeland Christian DNS
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
19 Robert Riley JR Lakeland 57.13
20 Tobin Capron FR George Jenkins 57.19
32 Jaylen Walker SO Davenport 1:00.90
36 Solomon Cleveland JR Lakeland Christian 1:01.56
  James Lovely SO Santa Fe Catholic DNS
  Joy Camacho SR Lake Wales DNS
  Orison Domingo SR George Jenkins DNS
  Javon Mapp SO George Jenkins DNS
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Joshuwa Valentin JR George Jenkins 52.30
10 Nietzsche Jacob JR George Jenkins 55.29
11 Javante Brinson SR Lakeland 55.51
12 Ahmad Tillery JR McKeel 55.94
15 Devin Hardy SR Lake Wales 56.30
16 Jerome Shepherd SO George Jenkins 56.44
18 Jacob Dejesus JR McKeel 56.64
22 Dathan Glover FR Santa Fe Catholic 58.47
Boys' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Rey Hernandez JR George Jenkins 51.25
2 Khristian Runcie SR George Jenkins 51.53
3 Robert Langs SO Lake Wales 51.93
5 La'Quan Ellis JR George Jenkins 52.43
6 Cameron Rupe SR George Jenkins 52.56
7 Tyrell Brooks JR Lakeland 52.60
9 Laterrian Mickel JR Lake Wales 54.39
13 Marquis Jean SR George Jenkins 55.97