February 11, 2022
|
UW-Stout-Sports & Fitness Center - Mennomenie, WI
|
200m (Flat)

Men's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Stefan Klechefski FR-1 Wis.-Eau Claire 6.93
2 David Lauritzen JR-3 Wis.-Eau Claire 7.11
3 Max Foland FR-1 Wis.-Eau Claire 7.19
4 Cameron McConnell FR-1 Bethel (Minn.) 7.27
5 Mackenson Steinberg JR-3 Wis.-Stout 7.27
6 Nathan Skroch JR-3 Wis.-Stout 7.32
7 Charlie Wolter FR-1 Wis.-Eau Claire 7.35
8 Evan Weber SO-2 Wis.-Eau Claire 7.35

Men's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Stefan Klechefski FR-1 Wis.-Eau Claire 6.90
2 Cameron McConnell FR-1 Bethel (Minn.) 7.24
3 David Lauritzen JR-3 Wis.-Eau Claire 7.27
4 Max Foland FR-1 Wis.-Eau Claire 7.18
5 Mackenson Steinberg JR-3 Wis.-Stout 7.31
6 Nathan Skroch JR-3 Wis.-Stout 7.35
7 Evan Weber SO-2 Wis.-Eau Claire 7.36
8 Charlie Wolter FR-1 Wis.-Eau Claire 7.38
9 Bobby Vang JR-3 Wis.-Stout 7.39
10 Hayden Zachgo FR-1 Wis.-Stout 7.42
11 Albert Smith JR-3 Bethel (Minn.) 7.45
12 Adam Szepieniec FR-1 Wis.-Stout 7.50
13 Levi Korum FR-1 Bethel (Minn.) 7.51
14 Godsword Simon FR-1 Bethel (Minn.) 7.52
15 Abe Schegel JR-3 Bethel (Minn.) 7.53
16 Sam Hamze FR-1 Wis.-Stout 7.53
17 Mason Slag FR-1 Wis.-Stout 7.61
18 Mason Barth SO-2 Wis.-Stout 7.68
19 Brandon Dick FR-1 Wis.-Stout 7.72
20 Casey Chadwick JR-3 Wis.-Eau Claire 7.79
21 Amareon Allen FR-1 Wis.-Stout 7.93
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Stefan Klechefski FR-1 Wis.-Eau Claire 6.90
4 Max Foland FR-1 Wis.-Eau Claire 7.18
10 Hayden Zachgo FR-1 Wis.-Stout 7.42
14 Godsword Simon FR-1 Bethel (Minn.) 7.52
15 Abe Schegel JR-3 Bethel (Minn.) 7.53
16 Sam Hamze FR-1 Wis.-Stout 7.53
20 Casey Chadwick JR-3 Wis.-Eau Claire 7.79
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Cameron McConnell FR-1 Bethel (Minn.) 7.24
5 Mackenson Steinberg JR-3 Wis.-Stout 7.31
6 Nathan Skroch JR-3 Wis.-Stout 7.35
7 Evan Weber SO-2 Wis.-Eau Claire 7.36
8 Charlie Wolter FR-1 Wis.-Eau Claire 7.38
17 Mason Slag FR-1 Wis.-Stout 7.61
18 Mason Barth SO-2 Wis.-Stout 7.68
21 Amareon Allen FR-1 Wis.-Stout 7.93
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 David Lauritzen JR-3 Wis.-Eau Claire 7.27
9 Bobby Vang JR-3 Wis.-Stout 7.39
11 Albert Smith JR-3 Bethel (Minn.) 7.45
12 Adam Szepieniec FR-1 Wis.-Stout 7.50
13 Levi Korum FR-1 Bethel (Minn.) 7.51
19 Brandon Dick FR-1 Wis.-Stout 7.72