February 12, 2022
|
UW-Whitewater-Kachel FH - Whitewater, WI
|
200m (Flat)

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alex Cobin SR-4 Washington U. 1:54.50 10
2 Wyatt Schmidt JR-3 Wartburg 1:55.06 8
3 Braedon Gilles FR-1 Wis.-Stevens Point 1:55.64 6
4 Jackson Cox JR-3 Washington U. 1:55.78 5
5 Ryan Potter SO-2 Wis.-Oshkosh 1:56.49 4
6 Andrew Lohse SO-2 Wis.-Whitewater 1:56.83 3
7 Reid Marquardt SO-2 Wis.-Oshkosh 1:57.03 2
8 Tucker Cera SR-4 Washington U. 1:57.19 1
9 Ashton Arnold SO-2 Wis.-Stevens Point 1:57.33 -
10 Chris Guise FR-1 Loras 1:58.11 -
11 Alex Turner FR-1 Wis.-La Crosse 1:58.31 -
12 Neil Narayanan FR-1 Washington U. 1:59.01 -
13 Sam Uhrich SO-2 Wis.-Whitewater 1:59.15 -
14 Thomas Blumer FR-1 Wis.-La Crosse 1:59.38 -
15 Joe Gasick SR-4 St. Norbert 1:59.64 -
16 Noah Bruehl SR-4 Wis.-Oshkosh 2:00.17 -
17 Trent Curry FR-1 Wis.-La Crosse 2:00.83 -
18 Joe Franke FR-1 Loras 2:00.84 -
19 Andrew Lopez JR-3 St. Norbert 2:00.88 -
20 Landen Bratt FR-1 Wis.-Whitewater 2:00.95 -
21 Matt Egts SR-4 Wartburg 2:01.04 -
22 Spencer Lindstrom FR-1 Wis.-Stevens Point 2:01.05 -
23 Randy Johnson JR-3 St. Norbert 2:02.26 -
24 Fernando Ribeiro Duraes FR-1 Washington U. 2:02.33 -
25 Nick Johnson FR-1 St. Norbert 2:05.19 -
26 Aidan Lodwig SO-2 Carthage 2:07.27 -
27 Eric East FR-1 Wis.-Stevens Point 2:08.63 -
28 Joseph Balas FR-1 Carthage 2:10.69 -
29 Will Simmons FR-1 Carthage 2:11.74 -
30 Cody Witthun SO-2 Wis.-Oshkosh 2:13.83 -
31 James Cullen SO-2 St. Norbert 2:19.41 -
32 Gabriel Olsen SR-4 St. Norbert 2:26.00 -
33 Kaedon Welte FR-1 Wis.-Stevens Point 2:36.11 -
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
24 Fernando Ribeiro Duraes FR-1 Washington U. 2:02.33 -
25 Nick Johnson FR-1 St. Norbert 2:05.19 -
26 Aidan Lodwig SO-2 Carthage 2:07.27 -
27 Eric East FR-1 Wis.-Stevens Point 2:08.63 -
28 Joseph Balas FR-1 Carthage 2:10.69 -
29 Will Simmons FR-1 Carthage 2:11.74 -
31 James Cullen SO-2 St. Norbert 2:19.41 -
32 Gabriel Olsen SR-4 St. Norbert 2:26.00 -
33 Kaedon Welte FR-1 Wis.-Stevens Point 2:36.11 -
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Neil Narayanan FR-1 Washington U. 1:59.01 -
18 Joe Franke FR-1 Loras 2:00.84 -
19 Andrew Lopez JR-3 St. Norbert 2:00.88 -
20 Landen Bratt FR-1 Wis.-Whitewater 2:00.95 -
22 Spencer Lindstrom FR-1 Wis.-Stevens Point 2:01.05 -
23 Randy Johnson JR-3 St. Norbert 2:02.26 -
30 Cody Witthun SO-2 Wis.-Oshkosh 2:13.83 -
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Tucker Cera SR-4 Washington U. 1:57.19 1
10 Chris Guise FR-1 Loras 1:58.11 -
13 Sam Uhrich SO-2 Wis.-Whitewater 1:59.15 -
14 Thomas Blumer FR-1 Wis.-La Crosse 1:59.38 -
15 Joe Gasick SR-4 St. Norbert 1:59.64 -
16 Noah Bruehl SR-4 Wis.-Oshkosh 2:00.17 -
17 Trent Curry FR-1 Wis.-La Crosse 2:00.83 -
21 Matt Egts SR-4 Wartburg 2:01.04 -
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alex Cobin SR-4 Washington U. 1:54.50 10
2 Wyatt Schmidt JR-3 Wartburg 1:55.06 8
3 Braedon Gilles FR-1 Wis.-Stevens Point 1:55.64 6
4 Jackson Cox JR-3 Washington U. 1:55.78 5
5 Ryan Potter SO-2 Wis.-Oshkosh 1:56.49 4
6 Andrew Lohse SO-2 Wis.-Whitewater 1:56.83 3
7 Reid Marquardt SO-2 Wis.-Oshkosh 1:57.03 2
9 Ashton Arnold SO-2 Wis.-Stevens Point 1:57.33 -
11 Alex Turner FR-1 Wis.-La Crosse 1:58.31 -