April 13, 2022
|
Freedom (Orlando) - Orlando, FL
|
Timing: Elite TIming
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Sade Laitinen SO Windermere Prep 2:30.63 10
2 Ann Casey SR Windermere Prep 2:33.44 8
3 Delaney Richgels SO Lake Nona 2:42.11 6
4 Ashton Adamick SO Lake Nona 2:48.95 5
5 Grace Healy FR Boone 2:50.09 4
6 Mia Englehart JR Freedom (Orlando) 2:50.47 3
7 Rahel van der Riet JR Foundation Academy 2:56.82 2
8 Shannon Aguilar SO Freedom (Orlando) 2:57.16 1
9 Luisa Luo JR Windermere Prep 2:59.02 -
10 Liani Gaud FR Foundation Academy 2:59.33 -
11 Carly O'Toole JR Lake Nona 3:01.70 -
12 Uma Aparicio SR Freedom (Orlando) 3:02.37 -
13 Lauren Ikeda 8 Windermere Prep 3:06.09 -
14 Addison Davis SO Foundation Academy 3:07.10 -
15 Regan Elliott JR Boone 3:08.86 -
16 Ava Murphy FR Boone 3:09.67 -
17 Trinity Sing 8 Windermere Prep 3:10.41 -
18 Jocelyn Mora SO South Lake 3:17.26 -
19 Iyanna Allgood FR Lake Buena Vista 3:27.79 -
20 Madeline McFadden JR Lake Nona 3:34.88 -
21 Symone Riddick SO Cypress Creek 4:10.75 -
  Phenyde Elysee SR Cypress Creek DNS   
  Nicole Munter SR Cypress Creek DNS   
  Micah Nunn SO Lake Nona DNS   
  Rachael Gonzalez SO Freedom (Orlando) DNS   
  Emma Smith FR South Lake DNS   
  Ana Bergua JR Calvary Christian (OB) DNS   
  Imani Sedenu FR Lake Nona DNS   
  Hillary Parra JR Lake Buena Vista DNS   
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Grace Healy FR Boone 2:50.09 4
9 Luisa Luo JR Windermere Prep 2:59.02 -
11 Carly O'Toole JR Lake Nona 3:01.70 -
12 Uma Aparicio SR Freedom (Orlando) 3:02.37 -
14 Addison Davis SO Foundation Academy 3:07.10 -
15 Regan Elliott JR Boone 3:08.86 -
16 Ava Murphy FR Boone 3:09.67 -
18 Jocelyn Mora SO South Lake 3:17.26 -
19 Iyanna Allgood FR Lake Buena Vista 3:27.79 -
20 Madeline McFadden JR Lake Nona 3:34.88 -
21 Symone Riddick SO Cypress Creek 4:10.75 -
  Imani Sedenu FR Lake Nona DNS   
  Nicole Munter SR Cypress Creek DNS   
  Phenyde Elysee SR Cypress Creek DNS   
  Hillary Parra JR Lake Buena Vista DNS   
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Sade Laitinen SO Windermere Prep 2:30.63 10
2 Ann Casey SR Windermere Prep 2:33.44 8
3 Delaney Richgels SO Lake Nona 2:42.11 6
4 Ashton Adamick SO Lake Nona 2:48.95 5
6 Mia Englehart JR Freedom (Orlando) 2:50.47 3
7 Rahel van der Riet JR Foundation Academy 2:56.82 2
8 Shannon Aguilar SO Freedom (Orlando) 2:57.16 1
10 Liani Gaud FR Foundation Academy 2:59.33 -
13 Lauren Ikeda 8 Windermere Prep 3:06.09 -
17 Trinity Sing 8 Windermere Prep 3:10.41 -
  Emma Smith FR South Lake DNS   
  Rachael Gonzalez SO Freedom (Orlando) DNS   
  Micah Nunn SO Lake Nona DNS   
  Ana Bergua JR Calvary Christian (OB) DNS