April 13, 2022
|
Freedom (Orlando) - Orlando, FL
|
Timing: Elite TIming
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Terrel Alexander SO South Lake 52.29 10
2 elijah brown JR Lake Nona 52.42 8
3 micheal verdes SR Lake Nona 52.56 6
4 John Lewis JR Cypress Creek 53.43 5
5 Adrian Pantoja SR Lake Nona 53.67 4
6 Daniel Rijos JR Freedom (Orlando) 53.74 3
7 Felix Barrington SR Evans 53.80 2
8 Joshua Jimenez-Abreu SR Cypress Creek 54.18 1
9 Jason Mimy JR Lake Buena Vista 55.42 -
10 Ricardo Caldeyant JR Evans 55.49 -
11 Evansky Saint-Louis JR South Lake 55.96 -
12 Gabriel Mantovani JR Windermere Prep 56.21 -
13 Daniel Velez SR Freedom (Orlando) 56.94 -
14 Christ Gilles JR Lake Buena Vista 56.98 -
15 Garrett Vickery SO Viera 57.03 -
16 James Prophet SO Cypress Creek 57.39 -
17 Wilson Toussant JR Evans 57.54 -
18 Hunter Schulze FR Lake Buena Vista 57.60 -
19 Tavarus Strawder 8 Calvary Christian (OB) 57.65 -
20 Elijah Johnson SO Faith Christian 57.68 -
21 Liam Bush JR Viera 57.74 -
22 Jesse Rosenthal 7 Foundation Academy 57.81 -
23 Aniruth Venkedesh JR Windermere Prep 58.54 -
24 Zach Ross JR Faith Christian 58.63 -
25 Colton Kelly FR Foundation Academy 58.89 -
26 Aidrian Rijos FR Freedom (Orlando) 58.99 -
27 Jaxon McCormick SO Windermere Prep 59.09 -
28 Nathan Baena FR Boone 59.11 -
29 Jayden Schreibman FR South Lake 1:00.20 -
30 Joshua Alvarado JR Cypress Creek 1:00.55 -
31 Joey Diao SO Windermere Prep 1:00.71 -
32 Joel Clements SO Foundation Academy 1:00.90 -
33 Victor Valentin JR Viera 1:01.34 -
34 PJ Befumo JR Viera 1:01.58 -
35 Josh McLeggan JR South Lake 1:02.32 -
36 Christopher Guadalupe JR Lake Buena Vista 1:04.84 -
37 Mauricio Vazquez FR South Lake 1:06.87 -
38 Daniel Castillo SO Cypress Creek 1:07.51 -
39 Kai Boxx FR Lake Buena Vista 1:09.15 -
40 Gregory Polo SO Windermere Prep 1:11.56 -
  Casey Johnson SR Cypress Creek DNS   
  Elijah Brown JR Lake Nona DNS   
  Caleb Nunn SR Lake Nona DNS   
  jaylen luis SO Lake Nona DNS   
  Isaiah Mizell FR Boone DNS   
  Malachi Jones SO Boone DNS   
  Shawn Sewpersaud SO South Lake DNS   
  Jacob Indarawis SO Faith Christian DNS   
  Brandon Valentine SO Faith Christian DNS   
  Christian Pelt FR Faith Christian DNS   
  Alandy Sinophat SR Freedom (Orlando) DNS   
  Darwin Huerfano FR Lake Buena Vista DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 John Lewis JR Cypress Creek 53.43 5
  Casey Johnson SR Cypress Creek DNS   
  Caleb Nunn SR Lake Nona DNS   
  Shawn Sewpersaud SO South Lake DNS   
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Evansky Saint-Louis JR South Lake 55.96 -
22 Jesse Rosenthal 7 Foundation Academy 57.81 -
25 Colton Kelly FR Foundation Academy 58.89 -
29 Jayden Schreibman FR South Lake 1:00.20 -
30 Joshua Alvarado JR Cypress Creek 1:00.55 -
38 Daniel Castillo SO Cypress Creek 1:07.51 -
  Elijah Brown JR Lake Nona DNS   
  Jacob Indarawis SO Faith Christian DNS   
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
24 Zach Ross JR Faith Christian 58.63 -
35 Josh McLeggan JR South Lake 1:02.32 -
36 Christopher Guadalupe JR Lake Buena Vista 1:04.84 -
37 Mauricio Vazquez FR South Lake 1:06.87 -
39 Kai Boxx FR Lake Buena Vista 1:09.15 -
40 Gregory Polo SO Windermere Prep 1:11.56 -
  Christian Pelt FR Faith Christian DNS   
  Darwin Huerfano FR Lake Buena Vista DNS   
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
26 Aidrian Rijos FR Freedom (Orlando) 58.99 -
31 Joey Diao SO Windermere Prep 1:00.71 -
32 Joel Clements SO Foundation Academy 1:00.90 -
33 Victor Valentin JR Viera 1:01.34 -
34 PJ Befumo JR Viera 1:01.58 -
  jaylen luis SO Lake Nona DNS   
  Malachi Jones SO Boone DNS   
  Alandy Sinophat SR Freedom (Orlando) DNS   
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 James Prophet SO Cypress Creek 57.39 -
19 Tavarus Strawder 8 Calvary Christian (OB) 57.65 -
20 Elijah Johnson SO Faith Christian 57.68 -
21 Liam Bush JR Viera 57.74 -
23 Aniruth Venkedesh JR Windermere Prep 58.54 -
27 Jaxon McCormick SO Windermere Prep 59.09 -
28 Nathan Baena FR Boone 59.11 -
  Brandon Valentine SO Faith Christian DNS   
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Jason Mimy JR Lake Buena Vista 55.42 -
10 Ricardo Caldeyant JR Evans 55.49 -
12 Gabriel Mantovani JR Windermere Prep 56.21 -
13 Daniel Velez SR Freedom (Orlando) 56.94 -
14 Christ Gilles JR Lake Buena Vista 56.98 -
15 Garrett Vickery SO Viera 57.03 -
17 Wilson Toussant JR Evans 57.54 -
18 Hunter Schulze FR Lake Buena Vista 57.60 -
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Terrel Alexander SO South Lake 52.29 10
2 elijah brown JR Lake Nona 52.42 8
3 micheal verdes SR Lake Nona 52.56 6
5 Adrian Pantoja SR Lake Nona 53.67 4
6 Daniel Rijos JR Freedom (Orlando) 53.74 3
7 Felix Barrington SR Evans 53.80 2
8 Joshua Jimenez-Abreu SR Cypress Creek 54.18 1
  Isaiah Mizell FR Boone DNS