March 25-26, 2022
|
UCF - Orlando, FL
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCAA DII Prov

Men's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Seth Martinez FR-1 North Florida 14:35.91
2 Parker Hines SO-2 Stetson 14:38.49
3 Shaun Bullock JR-3 Embry-Riddle 14:47.40
4 Jan Figueroa Senior Narpletics 15:06.87
5 Justin Tackling FR-1 North Florida 15:07.03
6 Jakob McConnell SO-2 Stetson 15:09.99
7 Brishen House SR-4 Valdosta State 15:12.13
8 Thomas Weiler SO-2 North Florida 15:15.82
9 John McKenzie FR-1 North Florida 15:23.41
10 Zachary Trador Senior Unattached 15:40.75
11 Caleb McCort SR-4 Florida College 15:42.60
12 Mike Klein SO-2 Embry-Riddle 15:43.68
13 Josh Brett FR-1 Flagler 15:48.26
14 Ethan Tank FR-1 Flagler 15:48.34
15 Giuliano Gencarelli FR-1 Florida Atlantic 15:51.68
16 Preston Dunn SO-2 Florida Atlantic 15:51.90
17 Julian Yescas SO-2 Lynn 15:55.06
18 Kristian Bodden Junior Unattached 15:56.44
19 Billy Adams JR-3 Southeastern U. 15:57.19
20 Sebastian Martinez-Wittinghan Freshman Team FTC 15:59.38
21 David Milburn SO-2 Southeastern U. 16:00.80
22 A'Jani Stokes FR-1 Flagler 16:03.08
23 Joshua Keenan 8 Unattached 16:03.30
24 Gavin Ross FR-1 Flagler 16:05.49
25 Daniel Salmanzadeh Sophomore Unattached 16:05.68
26 Christopher Gomez   Unattached 16:10.55
27 Joshua Shields FR-1 Southeastern U. 16:11.44
28 Jonathan Reyes Freshman Unattached 16:11.68
29 Robert Stiff FR-1 Flagler 16:13.42
30 Seth Augustynowski FR-1 Florida Southern 16:13.94
31 Joshua Skielnik JR-3 Lynn 16:14.71
32 Joseph Javurek FR-1 Florida Atlantic 16:19.49
33 Gage Rassmussen FR-1 Keiser 16:21.40
34 Avery Cook SO-2 Florida Tech 16:22.62
35 Clay Campbell FR-1 Stetson 16:24.49
36 DaMauri Little SO-2 Bethune-Cookman 16:34.52
37 John Perez-Dunn SO-2 Southeastern U. 16:37.28
38 Luke Aagaard FR-1 Florida Tech 16:39.90
39 Rory Carmody SO-2 Florida Atlantic 16:41.46
40 Luke Callery FR-1 Southeastern U. 16:42.96
41 Aiden Redmond FR-1 Florida Southern 16:44.96
42 Richard Lebron Sophomore Unattached 16:47.43
43 Benjamin Arnold Sophomore Unattached 16:47.57
44 Drew Knobl SO-2 Southeastern U. 16:51.02
45 Charlie Eaton SO-2 Valdosta State 16:55.42
46 Donald Turner SR-4 Florida College 17:16.11
47 Alex Larrivee FR-1 Florida Tech 17:21.51
48 Matthew Riordan SO-2 Florida Tech 17:21.87
49 Jack Schule FR-1 Florida Tech 18:44.30
Men's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Seth Martinez FR-1 North Florida 14:35.91
2 Parker Hines SO-2 Stetson 14:38.49
3 Shaun Bullock JR-3 Embry-Riddle 14:47.40
4 Jan Figueroa Senior Narpletics 15:06.87
5 Justin Tackling FR-1 North Florida 15:07.03
6 Jakob McConnell SO-2 Stetson 15:09.99
7 Brishen House SR-4 Valdosta State 15:12.13
8 Thomas Weiler SO-2 North Florida 15:15.82
9 John McKenzie FR-1 North Florida 15:23.41
10 Zachary Trador Senior Unattached 15:40.75
16 Preston Dunn SO-2 Florida Atlantic 15:51.90
23 Joshua Keenan 8 Unattached 16:03.30
25 Daniel Salmanzadeh Sophomore Unattached 16:05.68
26 Christopher Gomez   Unattached 16:10.55
31 Joshua Skielnik JR-3 Lynn 16:14.71
37 John Perez-Dunn SO-2 Southeastern U. 16:37.28
42 Richard Lebron Sophomore Unattached 16:47.43
46 Donald Turner SR-4 Florida College 17:16.11
Men's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Caleb McCort SR-4 Florida College 15:42.60
12 Mike Klein SO-2 Embry-Riddle 15:43.68
13 Josh Brett FR-1 Flagler 15:48.26
14 Ethan Tank FR-1 Flagler 15:48.34
15 Giuliano Gencarelli FR-1 Florida Atlantic 15:51.68
17 Julian Yescas SO-2 Lynn 15:55.06
18 Kristian Bodden Junior Unattached 15:56.44
19 Billy Adams JR-3 Southeastern U. 15:57.19
20 Sebastian Martinez-Wittinghan Freshman Team FTC 15:59.38
21 David Milburn SO-2 Southeastern U. 16:00.80
22 A'Jani Stokes FR-1 Flagler 16:03.08
24 Gavin Ross FR-1 Flagler 16:05.49
27 Joshua Shields FR-1 Southeastern U. 16:11.44
28 Jonathan Reyes Freshman Unattached 16:11.68
29 Robert Stiff FR-1 Flagler 16:13.42
30 Seth Augustynowski FR-1 Florida Southern 16:13.94
32 Joseph Javurek FR-1 Florida Atlantic 16:19.49
33 Gage Rassmussen FR-1 Keiser 16:21.40
34 Avery Cook SO-2 Florida Tech 16:22.62
35 Clay Campbell FR-1 Stetson 16:24.49
36 DaMauri Little SO-2 Bethune-Cookman 16:34.52
38 Luke Aagaard FR-1 Florida Tech 16:39.90
39 Rory Carmody SO-2 Florida Atlantic 16:41.46
40 Luke Callery FR-1 Southeastern U. 16:42.96
41 Aiden Redmond FR-1 Florida Southern 16:44.96
43 Benjamin Arnold Sophomore Unattached 16:47.57
44 Drew Knobl SO-2 Southeastern U. 16:51.02
45 Charlie Eaton SO-2 Valdosta State 16:55.42
47 Alex Larrivee FR-1 Florida Tech 17:21.51
48 Matthew Riordan SO-2 Florida Tech 17:21.87
49 Jack Schule FR-1 Florida Tech 18:44.30