April 12, 2022
|
Pine Crest - Ft. Lauderdale, FL
|
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A

Boys' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME TIME TIME TIME SC
1 Palmer Trinity A Brandon Pottinger, Austin Foster, Robbie Robertson, Avery McCray 3:57.10 3:25.90 4:28.30 3:27.98 10
2 Calvary Christian (FtL) A Jonathan Anthony, Daniel Hubner, Reggie Heywood, Cooper Aurilia 3:03.98 2:49.34 4:12.97 3:29.06 8
3 Gulliver Prep A Gabriel Bendix, Jalen Brown, Matthew White 4:06.59 2:47.93 2:56.44 3:32.57 6
4 FAU High A Lucas Shuckerow, Eleazar Ayotte, Daniel Saviano, Carlos Santiago 2:46.34 3:58.84 4:09.51 3:33.25 5
5 North Broward Prep A Michael Bagot, Maximus Fuentes, Apolo Rodriguez, Armando Suarez 4:36.43 3:42.02 3:31.13 3:37.66 4
6 Pine Crest A Jack Gabrielle, Connor Colton, Tomas Perez, Ethan Tucker 3:04.86 3:00.46 3:29.07 3:40.07 3
7 Palmer Trinity
(B>)
B Alejandro Storper, Liam Rene, Gregorio Ramos 4:25.12 4:03.82 3:37.78 3:56.71   
8 Pine Crest
(B>)
B Will Gabrielle, Jayden Lang, Dean Sherman, Jaret Rozanski 3:55.72 4:31.80 5:05.48 4:00.53   
9 Gulliver Prep
(B>)
B Nick Zambolla, Tomas Valdivieso, Sebastian Prusky, Diego Carrillo 4:53.76 5:11.04 4:14.26 4:06.85   
  NSU University A Connor Donahue, Michael Stroup, Jett Yurgealitis, Christian Cassamajor-Paul DNS DNS DNS DNS   
  Benjamin School A Cole Grande, Joshua Luiz, Zachary German, Micah Mays DNS DNS DNS DNS   
  St. Andrew's A Lucas Comparato, Damien Carlsson, Ryan Grandis, Matthew Lewis DNS DNS DNS DNS   
Boys' 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Palmer Trinity
(B>)
Storper, Rene, Ramos 3:56.71 2:50.44 4:01.45 4:53.52 3:02.27 4:36.95 3:30.68   
8 Pine Crest
(B>)
Gabrielle, Lang, Sherman, Rozanski 4:00.53 3:29.27 4:43.83 3:26.86 4:43.83 4:53.45 4:48.64   
9 Gulliver Prep
(B>)
Zambolla, Valdivieso, Prusky, Carrillo 4:06.85 5:08.57 3:44.64 3:07.61 5:03.63 5:18.44 3:17.48   
  NSU University Donahue, Stroup, Yurgealitis, Cassamajor-Paul DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Palmer Trinity Pottinger, Foster, Robertson, McCray 4:07.50 2:52.63 3:25.90 2:42.23 4:24.14 3:27.98 3:57.10 10
2 Calvary Christian (FtL) Anthony, Hubner, Heywood, Aurilia 3:01.89 3:24.88 3:49.97 4:02.51 3:41.61 3:29.06 2:32.62 8
3 Gulliver Prep Bendix, Brown, White 2:58.56 2:35.18 2:45.81 3:36.83 3:43.20 3:32.57 4:04.46 6
4 FAU High Shuckerow, Ayotte, Saviano, Santiago 3:07.66 2:29.28 4:13.77 2:42.07 3:16.19 3:33.25 3:28.99 5
5 North Broward Prep Bagot, Fuentes, Rodriguez, Suarez 3:00.66 3:37.66 4:03.78 4:36.43 2:36.72 3:37.66 3:00.66 4
6 Pine Crest Gabrielle, Colton, Perez, Tucker 3:46.68 4:41.69 3:00.46 2:36.25 4:37.29 3:40.07 2:36.25 3
  Benjamin School Grande, Luiz, German, Mays DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  St. Andrew's Comparato, Carlsson, Grandis, Lewis DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS