March 24-26, 2022
|
Florida State-Mike Long Track - Tallahassee, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys 3200m Run High School

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 William Brady SR Bolles 9:43.10
2 Sam Myers JR Nease 9:43.13
3 Christopher Joost SO Bolles 9:48.78
4 Luke Hunter Senior Hoover 9:49.90
5 Grant Chastain SO Fort Walton Beach 9:51.38
6 William Armbruster SR Choctawhatchee 9:51.92
7 Joseph Ruiz SO Belen Jesuit Prep 9:52.33
8 Matthew Calero JR Belen Jesuit Prep 9:52.79
9 Josh Davis JR Calvary Christian (Clr) 9:53.20
10 Joey Coyle JR Plant 9:53.25
11 Alex Ruge FR Mandarin 9:53.33
12 Nicolas Waddell SO Mosley 9:57.50
13 Justin Ruiz FR Belen Jesuit Prep 9:58.31
14 Tyler Rogers JR Plant 9:58.43
15 Nickolas Forbes SO St. Petersburg 9:59.47
16 Chris Toomey SO Calvary Christian (Clr) 9:59.90
17 George Dirks SO Plant 10:00.97
18 Connor Brooks JR Boca Raton 10:03.29
19 Sean Perry JR Lemon Bay 10:03.72
20 Jaret Rozanski JR Pine Crest 10:05.41
21 Alex Valdez JR Calvary Christian (Clr) 10:07.05
22 Lucas Garcia SO Belen Jesuit Prep 10:07.51
23 Jackson Rowe SO Chiles 10:07.52
24 Juan Pablo Castillo-Zima FR Bishop Kenny 10:08.30
25 Rune LeDoux SR Lemon Bay 10:08.57
26 Liam Perkins JR Seffner Christian 10:09.23
27 Christian Koppe JR West Orange 10:09.79
28 Lewis Perry SR Bishop Kenny 10:11.17
29 Zander Dakis Sophomore Hoover 10:12.58
30 Alex Neikirk SR Gulliver Prep 10:15.22
31 Alexander Buena SO Niceville 10:16.01
32 Andrew Lind SO Plant 10:16.91
33 Noah MacGregor SR Bolles 10:18.51
34 Will Winsor SO Leon 10:18.56
35 Cameron Gonzalez JR Lake Wales 10:19.80
36 Diego Magarino FR Belen Jesuit Prep 10:19.94
37 Paul Glick SR Boca Raton 10:22.43
38 Caden Hoffer SR Bishop Snyder 10:23.42
39 William Morales SO Bolles 10:25.33
40 Parker Adams FR Bolles 10:25.67
41 Quinn Carrasquilla SO Leon 10:28.11
42 Luke Williams SR Bishop Kenny 10:28.72
43 Drew Bass JR Bishop Kenny 10:31.23
44 Jacob Potantus JR Plant 10:31.98
45 Luke Hamilton JR Plant 10:33.88
46 Ben Goldberg FR Plant 10:35.05
47 Alex Shannahan SO Bishop Kenny 10:35.24
48 Landon Turley FR St. Francis 10:36.25
49 Benjamin Krut SR Pine Crest 10:36.61
50 Preston Cooper FR Alonso 10:37.08
51 John Carney JR Bishop Kenny 10:37.25
52 Max Dedrick SR Mandarin 10:38.99
53 Jackson Miller JR Plant 10:39.31
54 Jacob Schroeder SO Nease 10:39.72
55 Joshua Zapata SR Nease 10:40.55
56 Ryan Vladimir SO Boca Raton 10:40.81
57 Clayton Slowick JR Plant 10:41.40
58 Chase Van Ginkel SR Fleming Island 10:41.52
59 Jay Dalvi SO Nease 10:41.63
60 Hayden Schoster SO St. Francis 10:41.98
61 Parker Robey SO Plant 10:42.07
62 Jacob Chattin SR Mandarin 10:43.36
63 Xavier England SO Florida High 10:44.65
64 Gavin Voils FR Nease 10:45.33
65 Casey Claassen 8 Seffner Christian 10:45.72
66 Luke Smith SR Bishop Kenny 10:52.41
67 Ryan Winslow JR Alonso 10:55.93
68 Dylan Fournier FR Plant 10:57.75
69 Zack Kremkau JR Alonso 11:00.05
70 Seth Brickman JR Plant 11:03.64
71 Jordan Dougherty JR Lincoln 11:06.34
72 Gabe Bossenberry SR Satellite 11:18.35
73 Jacob Langston SO Wakulla 11:38.49
74 Sebastian Velez SO Celebration 11:49.81
75 Charlie Rust SO Maclay 11:54.09
76 Christian Nixon SO St. John Paul Catholic 12:01.00
77 Hunter Stanley JR Florida High 12:21.67
78 Isaac Avello SO Wakulla 12:38.96
  Tobias Siren SO Niceville DNF
Boys 3200m Run High School Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 William Brady SR Bolles 9:43.10
2 Sam Myers JR Nease 9:43.13
3 Christopher Joost SO Bolles 9:48.78
4 Luke Hunter Senior Hoover 9:49.90
5 Grant Chastain SO Fort Walton Beach 9:51.38
6 William Armbruster SR Choctawhatchee 9:51.92
7 Joseph Ruiz SO Belen Jesuit Prep 9:52.33
8 Matthew Calero JR Belen Jesuit Prep 9:52.79
10 Joey Coyle JR Plant 9:53.25
13 Justin Ruiz FR Belen Jesuit Prep 9:58.31
16 Chris Toomey SO Calvary Christian (Clr) 9:59.90
17 George Dirks SO Plant 10:00.97
19 Sean Perry JR Lemon Bay 10:03.72
21 Alex Valdez JR Calvary Christian (Clr) 10:07.05
22 Lucas Garcia SO Belen Jesuit Prep 10:07.51
25 Rune LeDoux SR Lemon Bay 10:08.57
29 Zander Dakis Sophomore Hoover 10:12.58
31 Alexander Buena SO Niceville 10:16.01
35 Cameron Gonzalez JR Lake Wales 10:19.80
37 Paul Glick SR Boca Raton 10:22.43
Boys 3200m Run High School Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Josh Davis JR Calvary Christian (Clr) 9:53.20
11 Alex Ruge FR Mandarin 9:53.33
12 Nicolas Waddell SO Mosley 9:57.50
14 Tyler Rogers JR Plant 9:58.43
15 Nickolas Forbes SO St. Petersburg 9:59.47
18 Connor Brooks JR Boca Raton 10:03.29
20 Jaret Rozanski JR Pine Crest 10:05.41
23 Jackson Rowe SO Chiles 10:07.52
24 Juan Pablo Castillo-Zima FR Bishop Kenny 10:08.30
26 Liam Perkins JR Seffner Christian 10:09.23
27 Christian Koppe JR West Orange 10:09.79
28 Lewis Perry SR Bishop Kenny 10:11.17
30 Alex Neikirk SR Gulliver Prep 10:15.22
32 Andrew Lind SO Plant 10:16.91
34 Will Winsor SO Leon 10:18.56
36 Diego Magarino FR Belen Jesuit Prep 10:19.94
38 Caden Hoffer SR Bishop Snyder 10:23.42
41 Quinn Carrasquilla SO Leon 10:28.11
42 Luke Williams SR Bishop Kenny 10:28.72
50 Preston Cooper FR Alonso 10:37.08
54 Jacob Schroeder SO Nease 10:39.72
64 Gavin Voils FR Nease 10:45.33
67 Ryan Winslow JR Alonso 10:55.93
  Tobias Siren SO Niceville DNF
Boys 3200m Run High School Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
33 Noah MacGregor SR Bolles 10:18.51
39 William Morales SO Bolles 10:25.33
40 Parker Adams FR Bolles 10:25.67
43 Drew Bass JR Bishop Kenny 10:31.23
44 Jacob Potantus JR Plant 10:31.98
45 Luke Hamilton JR Plant 10:33.88
46 Ben Goldberg FR Plant 10:35.05
47 Alex Shannahan SO Bishop Kenny 10:35.24
48 Landon Turley FR St. Francis 10:36.25
49 Benjamin Krut SR Pine Crest 10:36.61
51 John Carney JR Bishop Kenny 10:37.25
53 Jackson Miller JR Plant 10:39.31
55 Joshua Zapata SR Nease 10:40.55
57 Clayton Slowick JR Plant 10:41.40
58 Chase Van Ginkel SR Fleming Island 10:41.52
59 Jay Dalvi SO Nease 10:41.63
60 Hayden Schoster SO St. Francis 10:41.98
61 Parker Robey SO Plant 10:42.07
66 Luke Smith SR Bishop Kenny 10:52.41
68 Dylan Fournier FR Plant 10:57.75
70 Seth Brickman JR Plant 11:03.64
Boys 3200m Run High School Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
52 Max Dedrick SR Mandarin 10:38.99
56 Ryan Vladimir SO Boca Raton 10:40.81
62 Jacob Chattin SR Mandarin 10:43.36
63 Xavier England SO Florida High 10:44.65
65 Casey Claassen 8 Seffner Christian 10:45.72
69 Zack Kremkau JR Alonso 11:00.05
71 Jordan Dougherty JR Lincoln 11:06.34
72 Gabe Bossenberry SR Satellite 11:18.35
73 Jacob Langston SO Wakulla 11:38.49
74 Sebastian Velez SO Celebration 11:49.81
75 Charlie Rust SO Maclay 11:54.09
76 Christian Nixon SO St. John Paul Catholic 12:01.00
77 Hunter Stanley JR Florida High 12:21.67
78 Isaac Avello SO Wakulla 12:38.96