April 28, 2022
|
Community School (Naples) - Naples, FL
ICON KEY: FHSAA 1A Region Qualifier

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Jacob Panzarella SR First Baptist (Naples) 48.33 1:04.10 50.87 10
2 Darius Beauvoir JR Community School (Naples) 37.64 55.41 52.27 8
3 Cameron Miller JR Gateway (Fort Myers) 53.38 50.76 52.33 6
4 Andrew Azunque FR First Baptist (Naples) 59.54 48.91 53.16 5
5 David Johnson SO Southwest Florida Christian 43.79 59.28 53.40 4
6 Noah Gergley JR Evangelical Christian 54.73 49.85 54.18 3
7 Azarian Leavatte FR Canterbury (FM) 50.42 37.95 54.21 2
8 Michael Fleitas JR Donahue Academy 42.53 49.62 54.52 1
9 Jerin Joji SR Southwest Florida Christian 1:09.88 1:04.42 54.59 -
10 Tai Hopper JR Southwest Florida Christian 47.09 52.08 55.40 -
11 Hunter Ragsdale FR Evangelical Christian 52.81 1:10.23 56.18 -
12 Dominick Davis FR First Baptist (Naples) 1:04.67 1:00.17 56.23 -
13 Jaimie Kelly JR Donahue Academy 1:02.46 1:08.82 57.83 -
14 Jacob Canup SR Evangelical Christian 1:03.72 1:11.82 57.92 -
15 Chaz Brown SO Moore Haven 1:04.05 52.40 58.22 -
16 Sebastian Niewald SR Donahue Academy 44.43 1:05.17 59.24 -
17 Gavin Holderman JR St. John Neumann 43.97 54.07 59.41 -
18 Christian Diaz SO Community School (Naples) 47.56 1:04.79 59.44 -
19 Jacob Watt FR Marco Island Academy 47.65 43.48 59.56 -
20 Reece Foland JR Community School (Naples) 1:09.79 51.90 59.65 -
21 Landon Adams 8 Moore Haven 1:05.93 1:18.21 1:04.63 -
22 Justin Jean-Louis FR Gateway (Fort Myers) 46.60 57.60 1:04.72 -
23 Steel Ciurzynski FR Marco Island Academy 1:22.18 54.57 1:07.36 -
24 Gavin Wall FR Marco Island Academy 1:07.24 1:23.35 1:10.04 -
25 Luke Lothrop SR St. John Neumann 1:28.28 1:13.45 1:10.62 -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
12 Dominick Davis FR First Baptist (Naples) 1:07.48 53.98 56.23 58.48 1:11.98 1:08.60 1:03.54 -
13 Jaimie Kelly JR Donahue Academy 45.69 42.22 57.83 1:08.24 58.99 57.83 1:07.67 -
20 Reece Foland JR Community School (Naples) 58.46 1:03.23 59.65 49.51 57.27 1:10.39 1:00.85 -
22 Justin Jean-Louis FR Gateway (Fort Myers) 1:04.08 1:24.14 1:04.72 45.96 1:03.43 51.13 55.02 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
16 Sebastian Niewald SR Donahue Academy 41.47 57.47 59.24 -
19 Jacob Watt FR Marco Island Academy 58.37 1:09.09 59.56 -
21 Landon Adams 8 Moore Haven 56.88 57.52 1:04.63 -
23 Steel Ciurzynski FR Marco Island Academy 1:14.77 1:10.06 1:07.36 -
24 Gavin Wall FR Marco Island Academy 1:00.94 1:00.24 1:10.04 -
25 Luke Lothrop SR St. John Neumann 1:12.04 1:17.69 1:10.62 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
6 Noah Gergley JR Evangelical Christian 1:02.85 54.18 1:02.31 3
10 Tai Hopper JR Southwest Florida Christian 1:03.71 55.40 39.34 -
11 Hunter Ragsdale FR Evangelical Christian 46.07 56.18 55.06 -
14 Jacob Canup SR Evangelical Christian 47.50 57.92 48.08 -
15 Chaz Brown SO Moore Haven 58.81 58.22 1:01.72 -
17 Gavin Holderman JR St. John Neumann 47.53 59.41 1:11.89 -
18 Christian Diaz SO Community School (Naples) 1:03.60 59.44 1:04.20 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jacob Panzarella SR First Baptist (Naples) 54.94 1:04.61 38.16 35.61 50.87 1:06.14 10
2 Darius Beauvoir JR Community School (Naples) 44.43 1:07.96 1:00.64 42.34 52.27 44.43 8
3 Cameron Miller JR Gateway (Fort Myers) 44.48 50.76 1:00.71 55.47 52.33 50.76 6
4 Andrew Azunque FR First Baptist (Naples) 51.04 45.19 1:03.26 1:06.45 53.16 45.19 5
5 David Johnson SO Southwest Florida Christian 1:07.29 51.80 1:03.02 1:04.08 53.40 58.74 4
7 Azarian Leavatte FR Canterbury (FM) 48.79 39.04 1:02.89 1:00.18 54.21 1:00.72 2
8 Michael Fleitas JR Donahue Academy 50.71 51.80 39.80 47.44 54.52 46.35 1
9 Jerin Joji SR Southwest Florida Christian 49.68 1:04.97 1:02.78 49.14 54.59 56.78 -