April 22-23, 2022
|
Augustana (Ill.) - Rock Island, IL
ICON KEY: NAIA A NAIA B NJCAA DI NJCAA DIII

Women's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Gwen Orr SR-4 Wis.-Platteville 24.75 10 -2.2
2 Alyssa Pfadenhauer FR-1 Loras 24.78 8 -2.2
3 Stevie Lambe JR-3 Loras 24.84 7 -2.2
4 Marion Edwards JR-3 Loras 25.05 6 -2.2
5 Jordan Peckham SR-4 Monmouth (Ill.) 25.46 5 -2.2
6 McKenzie Reser FR-1 Augustana (Ill.) 25.70 4 -2.2
7 T'Aira Boyance JR-3 Beloit 25.84 3 -2.2
8 Jordyn McDonald JR-3 Beloit 26.03 2 -1.5
9 Kelly Kohlhof FR-1 Loras 26.09 1 -2.2
10 Paige Crippes FR-1 St. Ambrose 26.30 - -1.5
11 Emily Groppoli FR-1 Luther 26.37 - 4.1
12 Sophia Schuler SO-2 Loras 26.41 - 2.1
13 Megan Jansett SR-4 St. Ambrose 26.50 - 2.1
14 Jadie Knecht SO-2 St. Ambrose 26.77 - -1.5
15 Gabbi Butler SO-2 St. Ambrose 26.88 - -1.5
16 Grace Davidson SO-2 Luther 26.95 - 4.1
17 Lexie Johnson SO-2 St. Ambrose 27.02 - -1.5
18 Kasandra Keller JR-3 Luther 27.05 - -1.5
19 Sylvia Harvin JR-3 Augustana (Ill.) 27.15 - 4.1
20 Shannon Wulf FR-1 Wis.-Platteville 27.17 - 2.1
21 Leah Rose SR-4 St. Ambrose 27.18 - 2.1
22 Melissa Allen FR-1 Sauk Valley CC 27.21 - 2.1
23 Brooke Kruse SO-2 Loras 27.21 - -1.5
24 Madison Ahrens FR-1 Wis.-Platteville 27.27 - 2.1
25 Karissa Koval FR-1 St. Ambrose 27.32 - 2.1
26 Ali Flatter FR-1 Loras 27.56 - 2.1
27 Montana McMahon JR-3 Beloit 27.60 - -0.5
28 Sara Clapp JR-3 Augustana (Ill.) 27.65 - -1.5
29 Mya Ploor SO-2 Luther 27.82 - -0.5
30 Grace Guetschow JR-3 Wis.-Platteville 27.86 - -0.5
31 Amara Marks FR-1 Luther 27.98 - -0.5
32 Lauryn Bennett FR-1 St. Ambrose 28.21 - -0.5
33 Jaeonie Echols FR-1 Beloit 28.25 - 2.1
34 Ashleigh Adamson JR-3 Wis.-Platteville 28.41 - -0.5
35 Rose Loos-Austin JR-3 Beloit 28.44 - 4.1
36 Anna Pierce SO-2 St. Ambrose 28.84 - 4.1
37 Megan Rasmussen SO-2 Luther 28.93 - 4.1
38 Anna Possehl SO-2 St. Ambrose 28.99 - -0.5
39 Darcel Royster SO-2 Beloit 29.16 - -0.5
40 Lily Chen SO-2 Luther 29.28 - -0.5
41 Grace Daehling SR-4 Wis.-Platteville 29.36 - 4.1
42 Ky Bowers-Strong FR-1 Augustana (Ill.) 29.66 - 4.1
Women's 200 Meters Section 1
W: 4.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Emily Groppoli FR-1 Luther 26.37 -
16 Grace Davidson SO-2 Luther 26.95 -
19 Sylvia Harvin JR-3 Augustana (Ill.) 27.15 -
35 Rose Loos-Austin JR-3 Beloit 28.44 -
36 Anna Pierce SO-2 St. Ambrose 28.84 -
37 Megan Rasmussen SO-2 Luther 28.93 -
41 Grace Daehling SR-4 Wis.-Platteville 29.36 -
42 Ky Bowers-Strong FR-1 Augustana (Ill.) 29.66 -
Women's 200 Meters Section 2
W: -0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Montana McMahon JR-3 Beloit 27.60 -
29 Mya Ploor SO-2 Luther 27.82 -
30 Grace Guetschow JR-3 Wis.-Platteville 27.86 -
31 Amara Marks FR-1 Luther 27.98 -
32 Lauryn Bennett FR-1 St. Ambrose 28.21 -
34 Ashleigh Adamson JR-3 Wis.-Platteville 28.41 -
38 Anna Possehl SO-2 St. Ambrose 28.99 -
39 Darcel Royster SO-2 Beloit 29.16 -
40 Lily Chen SO-2 Luther 29.28 -
Women's 200 Meters Section 3
W: 2.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Sophia Schuler SO-2 Loras 26.41 -
13 Megan Jansett SR-4 St. Ambrose 26.50 -
20 Shannon Wulf FR-1 Wis.-Platteville 27.17 -
21 Leah Rose SR-4 St. Ambrose 27.18 -
22 Melissa Allen FR-1 Sauk Valley CC 27.21 -
24 Madison Ahrens FR-1 Wis.-Platteville 27.27 -
25 Karissa Koval FR-1 St. Ambrose 27.32 -
26 Ali Flatter FR-1 Loras 27.56 -
33 Jaeonie Echols FR-1 Beloit 28.25 -
Women's 200 Meters Section 4
W: -1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Jordyn McDonald JR-3 Beloit 26.03 2
10 Paige Crippes FR-1 St. Ambrose 26.30 -
14 Jadie Knecht SO-2 St. Ambrose 26.77 -
15 Gabbi Butler SO-2 St. Ambrose 26.88 -
17 Lexie Johnson SO-2 St. Ambrose 27.02 -
18 Kasandra Keller JR-3 Luther 27.05 -
23 Brooke Kruse SO-2 Loras 27.21 -
28 Sara Clapp JR-3 Augustana (Ill.) 27.65 -
Women's 200 Meters Section 5
W: -2.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Gwen Orr SR-4 Wis.-Platteville 24.75 10
2 Alyssa Pfadenhauer FR-1 Loras 24.78 8
3 Stevie Lambe JR-3 Loras 24.84 7
4 Marion Edwards JR-3 Loras 25.05 6
5 Jordan Peckham SR-4 Monmouth (Ill.) 25.46 5
6 McKenzie Reser FR-1 Augustana (Ill.) 25.70 4
7 T'Aira Boyance JR-3 Beloit 25.84 3
9 Kelly Kohlhof FR-1 Loras 26.09 1