April 9, 2022
|
UW-River Falls - River Falls, WI
ICON KEY: NCCAA

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Dylan Wachter SO-2 Wis.-River Falls 1:57.50 10
2 Kyle McCullough FR-1 Wis.-River Falls 2:00.53 8
3 Tyler Finger SR-4 Wis.-Superior 2:01.23 6
4 Grant Graber FR-1 Bethel (Minn.) 2:01.62 4
5 Gabe Kuecker FR-1 Bethel (Minn.) 2:01.63 2
6 William Larsen   Unattached 2:01.68 1
7 Drew Getty SO-2 Macalester 2:02.06 -
8 Matt Oehler   Minnesota Running Club 2:02.95 -
9 Tad Stewart SO-2 Bethel (Minn.) 2:04.89 -
10 Isaac Maruyama   Minnesota Running Club 2:05.80 -
11 Clark Nelson FR-1 Bethel (Minn.) 2:05.90 -
12 Blake Rudd   Minnesota Running Club 2:06.71 -
13 Daniel Hage FR-1 Bethel (Minn.) 2:06.76 -
14 Mark Baumeister SR-4 Macalester 2:06.87 -
15 Christian Hjelman FR-1 Wis.-River Falls 2:08.08 -
16 Lachlan Witt SO-2 Macalester 2:09.90 -
17 Michael Butterfield FR-1 Wis.-Superior 2:10.75 -
18 Connor Nelson SR-4 Wis.-Superior 2:11.15 -
19 Charlie McManus SO-2 Macalester 2:11.86 -
20 Cory Pfeifer FR-1 Wis.-River Falls 2:11.96 -
21 Ian George FR-1 Macalester 2:14.12 -
22 Gabe Chambers FR-1 Bethel (Minn.) 2:15.05 -
23 Adam Justin   Minnesota Running Club 2:16.07 -
24 Broden Diederich   Minnesota Running Club 2:16.94 -
25 Zach Wagener   Minnesota Running Club 2:18.53 -
26 Jack Campbell SR-4 North Central (Minn.) 2:25.40 -
27 Michael Herr-Zielke FR-1 North Central (Minn.) 2:29.32 -
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Daniel Hage FR-1 Bethel (Minn.) 2:06.76 -
15 Christian Hjelman FR-1 Wis.-River Falls 2:08.08 -
18 Connor Nelson SR-4 Wis.-Superior 2:11.15 -
20 Cory Pfeifer FR-1 Wis.-River Falls 2:11.96 -
22 Gabe Chambers FR-1 Bethel (Minn.) 2:15.05 -
23 Adam Justin   Minnesota Running Club 2:16.07 -
24 Broden Diederich   Minnesota Running Club 2:16.94 -
25 Zach Wagener   Minnesota Running Club 2:18.53 -
26 Jack Campbell SR-4 North Central (Minn.) 2:25.40 -
27 Michael Herr-Zielke FR-1 North Central (Minn.) 2:29.32 -
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Grant Graber FR-1 Bethel (Minn.) 2:01.62 4
5 Gabe Kuecker FR-1 Bethel (Minn.) 2:01.63 2
8 Matt Oehler   Minnesota Running Club 2:02.95 -
10 Isaac Maruyama   Minnesota Running Club 2:05.80 -
11 Clark Nelson FR-1 Bethel (Minn.) 2:05.90 -
14 Mark Baumeister SR-4 Macalester 2:06.87 -
16 Lachlan Witt SO-2 Macalester 2:09.90 -
17 Michael Butterfield FR-1 Wis.-Superior 2:10.75 -
19 Charlie McManus SO-2 Macalester 2:11.86 -
21 Ian George FR-1 Macalester 2:14.12 -
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Dylan Wachter SO-2 Wis.-River Falls 1:57.50 10
2 Kyle McCullough FR-1 Wis.-River Falls 2:00.53 8
3 Tyler Finger SR-4 Wis.-Superior 2:01.23 6
6 William Larsen   Unattached 2:01.68 1
7 Drew Getty SO-2 Macalester 2:02.06 -
9 Tad Stewart SO-2 Bethel (Minn.) 2:04.89 -
12 Blake Rudd   Minnesota Running Club 2:06.71 -